Громадян передпенсійного віку звільнили від податку на майно
Опубликованно 28.12.2018 00:00
Росіяни передпенсійного віку будуть звільнені від податку на майно з 1 січня 2019 року. Раніше на такі пільги мали право тільки пенсіонери. Відповідні поправки до Податкового кодексу підписав президент Росії Володимир Путін, пише «Російська газета».
Тепер жінки 55 років і чоловіки 60 років не платитимуть податок за один об'єкт нерухомості, якщо він не використовується в підприємницькій діяльності. Це може бути житловий будинок або його частина, квартира або кімната, гараж, машино-місце або господарська будівля площею не більше 50 кв. м. Об'єкт з кожної категорії, яка не буде обкладатися податком, громадянин може вибрати самостійно, повідомляє видання.
Також на людей передпенсійного віку тепер поширюється податкове вирахування «на шість соток». При розрахунку земельного податку вони мають право зменшити його суму на величину кадастрової вартості 600 кв. м по одній земельній ділянці незалежно від категорії землі. Платити податок не потрібно, якщо площа ділянки становить шість соток і менше. Якщо вона більше, податок буде розраховуватися за решту площа. Власник двох і більше ділянок може вибрати з них той, за яким буде здійснюватися відрахування, пояснює газета.
Закон також дає право муніципалітетам розширити податкові пільги. Наприклад, вони можуть надавати відрахування на ділянки більшої площі або надавати пільги з податку на майно не на одну, а на всі квартири громадян передпенсійного віку, йдеться в замітці.
Як підвищення пенсійного віку змінить ринок житла
За рахунок збереження пільг громадяни передпенсійного віку можуть економити близько 1,9 тис. руб. на рік, відзначає видання.
У жовтні цього року президент підписав закон про пенсійну реформу, згідно з якою з 2019 року розпочнеться поетапне підвищення пенсійного віку до 65 років для чоловіків і до 60 років для жінок. Чоловіки від 60 років і жінки від 55 років будуть відноситися до категорії громадян передпенсійного віку.
Категория: Недвижимость