Уряд розгляне визначення нерухомості для будівель на дачах
Опубликованно 29.01.2019 00:34
Уряд розгляне поправки до Цивільного кодексу, які уточнюють визначення нерухомості за властивостями капітальності будівель. Відповідний документ розробили в Мінекономрозвитку. Як пише «Російська газета», завдяки більш точному визначенню нерухомості податок на майно може бути переглянутий на легкі будівлі, тимчасові і допоміжні споруди, капітальні огорожі, обладнання та асфальтобетонні майданчики, розташовані на садово-городніх земельних ділянках і землях ІЖС.
Чинне визначення нерухомого майна розмито і часто викликає суперечки між податковими органами і приватними особами або організаціями. В відповідності з діючими положеннями Цивільного кодексу до нерухомості належать «об'єкти, переміщення яких без невідповідного збитку їх призначенню неможливе, в тому числі будівлі, споруди, об'єкти незавершеного будівництва.
Законопроект Мінекономрозвитку передбачає, що будь-яка споруда або будівля, яка не володіє властивістю капітальності, не буде нерухомістю. Такі будови пропонується визначати як частину земельної ділянки або його поліпшення (або поліпшення житлового будинку), уточнює «РГ».
Поправки звільняють власника ділянки, який зводить на ньому некапітальні споруди, від необхідності їх реєструвати. «Власника, який зводить на ньому некапітальні споруди, це звільняє від обов'язку їх реєструвати, а також знімає всі можливі занепокоєння щодо належності цих об'єктів: вони належать тому, хто є правовласником земельної ділянки», — йдеться у публікації «РГ».
Об'єкти, які не підпадають під нове розуміння нерухомого майна, можна буде виключити з Єдиного державного реєстру нерухомості за заявою правовласника. Вони повинні бути визнані поліпшеннями земельної ділянки через п'ять днів після подання заяви від власника, пише «РГ».
Дача: обтяження або актив? У програмі «Діловий день» від 4 вересня 2018 року взяли участь голова виконавчого комітету Союзу дачників Підмосков'я Федір Мезенцев, віце-президент Російської гільдії ріелторів Костянтин Квітні, генеральний директор «АйДаДача» Олексій Иванюга і головний редактор «РБК-Нерухомості» Гнат Бушухин. Ведучий — Кирило Токарєв (Відео: Телеканал РБК)
За законом, який набирає чинності з 1 січня 2019 року, на садових ділянках і землях ІЖС можна побудувати будинок, висота якого не повинна перевищувати 20 м, а поверховість — не більше трьох наземних. Максимальна площа будинку не обмежується, але для будинків площею до 500 кв. м достатньо повідомити місцеву владу про плани його будівництва. Якщо площа перевищує 500 квадратів — потрібна проектна документація та експертиза та дозвіл на введення в експлуатацію.
Відповідно до законодавства реєстрація прав на нерухоме майно та постановка об'єктів нерухомості на кадастровий облік носять замовний характер. Це означає, що проведення даних процедур здійснюється у разі надходження заяви від заінтересованої особи. Реєстрація права дозволяє власнику майна розпоряджатися ним повною мірою — продавати, дарувати, передавати у спадок. У зв'язку з цим рекомендується реєструвати права власності на всю нерухомість, розташовану на дачній ділянці.
Категория: Недвижимость