День в історії: Перший фільм братів Люм'єр і механічне телебачення


Опубликованно 30.01.2019 00:40

День в історії: Перший фільм братів Люм'єр і механічне телебачення

День народження Генріха Шлімана

Генріх Шліман народився 6 січня 1822 року в німецькому містечку Нойбуков, розташованому неподалік від Балтійського моря.

Батько-священик часто розповідав синові легенди, ніж виховав інтерес до історії. Коли Генріху було 8 років, батько подарував йому книгу Всесвітня історія для дітей. Генріх був так вражений картинами Трої, що вирішив у що б то не стало знайти це древнє місто. Але шлях до цієї мети виявився дуже довгим і тернистим.

З 14 років у зв'язку з фінансовими труднощами сім'ї Генріху довелося залишити школу і піти працювати в бакалійну крамницю, де він працював з ранку до ночі. Через п'ять з половиною років він вирішує змінити свій спосіб життя і найнятися юнгою на корабель. Потім він працював в Амстердамі і вивчив майже всі європейські мови, заснував власну справу в Росії, одружився. Але дитяча мрія не залишала його, Генріх вивчив давньогрецьку мову.

В 1868 році він перебрався до Греції і почав археологічну діяльність. Будучи археологом-дилетантом, Шліман був схильний робити поспішні висновки на основі декількох незначних знахідок.

Незабаром він почав розкопки на місці стародавнього міста Гіссарліка, стверджуючи, що під ним і знаходиться легендарна Троя. У 1873 році він знайшов золотий скарб, який був названий «скарбом Пріама». Потім він приступив до розкопок Мікен.

Вчені досі сперечаються, чи були знайдені Шліманом залишки фортеці Троєю або Трою знайшли інші археологи. Ця "Троянська війна" триває досі. Генріх Шліман помер 26 грудня 1890 року в Неаполі, був похований в Греції, а в труну їй поклали гомерівські книги "Іліаду" і "Одіссею".

Прем'єра фільму братів Люм'єр

Прибуття поїзда на вокзал Ла Ciotat - німий документальний короткометражний фільм 1896 року; один з перших фільмів, знятих і публічно показаних братами Люм'єр. У російськомовних джерелах фільм також згадується як Прибуття поїзда.

Найвідоміший фільм братів Люм'єр, всупереч поширеній помилці (яке потрапило навіть у радянський підручник з історії зарубіжного кіно), не увійшов в програму першого платного кіносеансу на бульварі Капуцинів у Парижі, оскільки відзнятий пізніше. Прем'єра фільму відбулася тільки в січні 1896 року.

Незважаючи на простота сюжету (на екрані демонструється всього лише зупинка поїзда біля залізничної платформи вокзалу міста La ciotat і рухаються вздовж вагонів пасажири), фільм придбав широку популярність. За свідченнями (можливо, сильно перебільшеним), перший показ фільму викликав паніку серед публіки, яка не була психологічно готова сприйняти "ожившее" зображення, що рухається на глядачів поїзда, показаного в натуральну величину. Одним з найважливіших виразних засобів цього ролика став безперервний перехід від загального до середнього й великого планів при нерухомій камері.

Механічне телебачення

Системи з механічною розгорткою зображення розвивалися з кінця 19 століття аж до Другої світової війни. Було запропоновано кілька систем розгорток, але найбільше практичне розвиток отримала розгортка з допомогою диска, запропонована в 1884 році німецьким винахідником, в той час студентом, Паулем Нипковым.

Нипков розробив так званий «електричний телескоп», в якому для розгортки застосував диск зі спірально розташованими отворами. Заявка на патент принципу використання механічної системи для телескопічного бачення була подана Паулем Нипковым 6 січня 1884 року.

Цей принцип покладений в основу всіх існуючих систем розгортки. Передається зображення з великою швидкістю «обмацуються» точка за точкою в певному порядку – за рядками. Світло, що відбивається від окремих точок зображення, вловлюється світлочутливим пристроєм і перетворюється у відповідний яскравості цих точок струм.

У диску Ніпкова є ряд отворів, розташованих по спіралі Архімеда таким чином, що при обертанні диска кожне отвір розгортає за один оборот один рядок. Всі рядки, кількість яких дорівнює числу отворів диска, утворюють кадр зображення. Світло крізь отвори потрапляє на фотоелемент, отримані з його допомогою імпульси посилюються і модулюють несучу частоту радіопередавача.

Згодом багато винахідники розвивали ідею використання механічних систем в телебаченні. І тільки в першому десятиріччі наступного століття були винайдені кошти для реалізації електронного телебачення. Пішовши в іншому напрямку, винахідники електронного телебачення дали світу ще не зовсім досконалі, але цілком придатні засоби.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували патент на парову машину і міст Золоті ворота.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.



Категория: Новости