Королівські покої: як живуть сучасні монархи
Опубликованно 01.02.2019 00:12
Букінгемський палац
Будинок англійської королівської сім'ї займає територію в 20 га. Будівля стала належати монархам тільки в середині XVIII століття, коли Георг III купив особняк у герцога Букінгемського. За три століття палац змінився: з'явилися нові корпуси, оновилися інтер'єри і оздоблення покоїв. Усередині знаходяться не тільки житлові кімнати, але і басейн, бари, кінотеатр і відділення поліції. До території будівлі примикає найбільший у Великобританії приватний сад площею 17 гектарів. У серпні та вересні, коли англійська королева їде з Лондона, палац відкритий для відвідування туристів.
Фото: Rota/Globallookpress
Амалієнборг
Данська королева Маргрете II і її родина володіє кількома резиденціями в Данії. Головна з них знаходиться в Копенгагені. Палац, побудований у стилі рококо, складається з чотирьох будівель: два з них житлові, два інших відкриті для туристів. В інтер'єрах музейних корпусів можна подивитися на королівські покої зразка 1863-1947 рр. В корпусі Фредеріка VIII сьогодні живе кронпринц і його сім'я. У 2000 році розпочалася масштабна реставрація будівлі, яка обійшлася державі в 26 млн євро. Через десять років Фредерік і Марія з чотирма дітьми в'їхали в оновлений палац. Частина кімнат витримані в класичному стилі з картинами, гобеленами і ліпниною на стінах, деякі зали виглядають сучасно. Над їх оформленням працювали сучасні датські художники.
Фото: visitcopenhagen.com
Східний королівський палац
Офіційна резиденція іспанського короля Хуана Карлоса знаходиться в Мадриді. Розкішний палац, побудований в стилі італійського бароко, відкритий для відвідування туристів. Внутрішнє оздоблення вважається одним з найбільш розкішних серед європейських монарших володінь: стіни залів прикрашають картини Дієго Веласкеса, Коррадо Джаквинто, Франсіско Гойї. Але король в цьому палаці не живе. Його будинок — невеликий двоповерховий особняк Сарсуела на півночі міста: в підвальному приміщенні розташована кухня і кладова, на першому поверсі знаходиться кабінет короля, секретарів і помічників, бібліотека, їдальня і вітальня, другий поверх — особисте житлове простір для всієї родини.
Фото: patrimonionacional.es
Королівський палац в Осло
Резиденція норвезького короля Гаральда V помітно виділяється на тлі міського ландшафту Осло, так як знаходиться на пагорбі. Будівля повинна було стати літньою резиденцією шведського короля Карла XIV Юхана, але до моменту закінчення будівництва він помер. Площа палацу невелика: довжина фасаду — 100 метрів, ширина — 24 метри. На першому поверсі знаходиться зал Державної ради і парафіяльна церква, на другому — особисті кімнати королівської сім'ї. Інтер'єри палацу виглядають скромно, але вишукано: у кольоровій гамі переважають бежево-золотисті тони. Навколо будівлі розташований найбільший у місті парк площею 220 гектарів.
Фото: kongehuset.no
Токійський імператорський палац
Про резиденції японського імператора Акіхіто, розташованого в самому центрі Токіо, відомо небагато, оскільки доступ до нього закритий. Але всі бажаючі можуть безкоштовно відвідувати сади навколо палацу (Зовнішній і Східний) і парк Кітаномару. Палацові споруди займають площу в 741 гектар. Історичної цінності будівля не несе, так як його побудували замість згорілого палацу під час Другої світової війни. Раніше тут знаходився замок Едо — найдавніша імператорська резиденція. Сучасний будинок — власність держави, тому імператор і його сім'я звітують перед державою за видатками та утримання будівлі.
Фото: Daniel Kalker/Global Look Press
Категория: Недвижимость