Телескоп Хаббл реанімували і зробили знімок далекої галактики


Опубликованно 16.02.2019 00:20

Телескоп Хаббл реанімували і зробили знімок далекої галактики

Після короткої перерви у спостереженнях космосу космічний телескоп NASA Hubble («Хаббл») тепер знову офіційно "в строю", і нещодавно обсерваторія зробила дивовижний новий знімок далекої галактики з активним звездообразованием.

5 жовтня космічний телескоп Hubble перейшов в "безпечний режим", коли один з його гіроскопів-маховиків, службовців для керування орієнтацією телескопа в просторі, вийшов з ладу. Після приблизно трьох тижнів команда місії змогла усунути несправність гіроскопа і повернути космічний апарат «у стрій». Незабаром після тріумфального повернення до проведення наукових операцій космічний телескоп Hubble провів спостереження ділянки неба, що включає галактики з активним звездообразованием, який розташований на відстані приблизно 11 мільярдів світлових років від Землі в напрямку сузір'я Пегаса.

Цей новий знімок, отриманий 27 жовтня за допомогою камери Wide Field Camera 3 космічного телескопа, став першим зображенням, отриманим телескопом після усунення його несправності, згідно із заявою, опублікованим НАСА. Проте усунення цієї несправності виявилося аж ніяк не рядова завданням для фахівців НАСА, оскільки перемикання на запасний гіроскоп, що здійснюється зазвичай у такому разі, не привело до очікуваного ефекту – інша несправність була виявлена також і в запасному гіроскопі. Так як більше працездатних запасних гіроскопів на борту космічного телескопа Hubble не залишалося, існував ризик того, що телескоп буде переведений в режим роботи на одному гіроскопі замість трьох, що значно звузило б спектр наукових можливостей обсерваторії. Однак після декількох тижнів «мозкового штурму» команда фахівців НАСА змогла «повернути до життя» останній запасний гіроскоп, тим самим значно «продовживши життя» легендарному космічному телескопу, який тепер продовжує отримувати цінні відомості про будову Всесвіту і робить дивовижні нові знімки далеких галактик.

Нагадаємо, раніше запущений телескоп TESS відкрив свої перші екзопланети.



Категория: Новости