Законні способи менше платити за послуги ЖКГ
Опубликованно 19.02.2019 00:52
Вимагайте перерахунок
Уважно читайте дані з квитанції і відмовляйтеся від оплати послуг, які не надаються (або не відповідають вимогам). Іноді у них включають нікому не потрібні радіоточки, давно не використовується міський телефон. Якщо ви користуєтеся водою, газом і електрикою без обліку, то обов'язково повідомляйте керуючу компанію про тривалій відсутності понад п'ять днів. Після повернення можна надати квитки, відрядні лист з роботи або документи з готелю. У такому випадку ваш рахунок буде знижено на суму близько 20% за послуги, які були не потрібні, коли в квартирі нікого немає.
Перерахунок також вимагається, якщо вам не сподобалась якість надаваних послуг, не відповідають нормам ДСТУ і Санпін (це фіксує експертиза), або їх просто не було протягом декількох годин. У таких випадках за висновком керуючої компанії ви можете не платити за воду, газ, водовідведення, газопостачання, електрику та опалення.
Оформляйте пільги
Деяким категоріям громадян знижки на оплату комунальних послуг надаються за законом. Серед них власники, які перебувають на державній службі, в сім'ї, що втратили годувальника, ветерани війни, учасники блокади, інваліди всіх груп та їх близькі родичі, які перебувають на утриманні. Якщо в квартирі проживає дитина-інвалід, сироти або літні люди старше 80 років, вони також платять за зниженими тарифами. До основних груп пільговиків додають регіональні списки, серед яких ветерани праці, пенсіонери, працівники військового тилу і репресовані громадяни, матері-одиначки, багатодітні сім'ї.
Знижки розраховується індивідуально, починаючи з першого числа місяця, наступного за поданням заяви. За ним знижується підсумкова сума за електрику, газо-, водо - та електропостачання, а також капітальний ремонт. Наприклад, знижка для інвалідів може становити до половини від загальної суми платежу, а багатодітні родини заощаджують на ЖКГ близько 30%. Для оформлення знижки на квартплату по пільзі потрібно звернутися в ЖЕК, а для економії на електриці — в энергопоставляющую компанію.
Отримуйте субсидії
Субсидії — це гроші, виділені державою на оплату ваших рахунків. При розрахунку пільг має значення тільки статус мешканця, при цьому не враховують дохід сім'ї і його особистий, а також площа квартири. Субсидії розраховуються індивідуально; має значення як рівень доходу, так і метраж квартири. Крім того, подавати заяву на виплату субсидій можна, тільки якщо ви платите за ЖКГ більше визначеного відсотка від загального доходу сім'ї. Цей відсоток різниться в регіонах і встановлюється місцевим законодавством. Наприклад, в Санкт-Петербурзі дають субсидії, якщо мешканець віддає житлово-комунальним службам більше 14% місячного заробітку, в Кемеровській області — від 7 до 15% залежно від прожиткового мінімуму, а в Омську діють окремі розрахунки для пенсіонерів та інвалідів I, II групи — від 18%.
Вам можуть відмовити у наданні субсидій, якщо є заборгованість по квартплаті. Майте на увазі, що розрахунок при зверненні буде проводитися індивідуально і до нього, крім офіційних зарплат, додадуть допомоги на дітей, стипендії студентів, пенсії та гонорари. Для оформлення субсидій зверніться у відділ соціального захисту за місцем проживання або в міський центр житлових субсидій. Заявки розглядають швидко: якщо ви подали заяву не пізніше другої половини місяця, то є шанс отримати першу субсидію вже в кінці нього.
Економте
Заощаджувати можна не тільки на сторонніх витрати, але і на самих ЖКП. Облік води, газу та електроенергії допомагає істотно знизити підсумкові суми в квитанції. У середньому, якщо платити тільки за фактично отримані послуги, виходить заощадити до 30% вартості ЖКГ за рік при середній ціні на прилад близько 5-7 тис. руб. При цьому зручно контролювати розрахунки керуючої компанії, які без лічильників іноді округлюють у більшу сторону. Уточніть у керуючої компанії інформацію про тарифи, у багатьох містах передбачено зниження оплати за користування електроенергією в період з 22 або 23 годин.
Не потрібно обмежувати водні процедури або прати в два рази рідше, але є кілька способів заощадити на звичних справах. Наприклад, двофазний лічильник дозволить прати вночі дешевше. Купуйте побутову техніку класу, вона відрізняється високим рівнем енергозбереження. Для економії води можна поставити насадки на крани, знижують напір води, а вентилі на батареях допоможуть регулювати рівень опалення, замість того щоб відкривати вікна і «опалювати вулицю», коли в квартирі жарко.
Порахуйте мешканців
Якщо немає приладів індивідуального обліку, то суми за комунальні послуги нараховуються виходячи із середніх нормативів споживання. Чим менше людина прописано на площі, тим менше будуть рахунки за вивезення сміття, освітлення в під'їзді та інші послуги, передбачені регіональними тарифами. Деякі сім'ї живуть в одній і тій же квартирі поколіннями, особливо не турбуючись про те, що зазначено в документах на неї. Діти виростають і виїжджають, подружжя розлучається, але підтримують стосунки і не виписуються. Такі мешканці присутні лише на папері і підвищують вартість комунальних послуг. Щоб не платити за тих, кого немає, їх потрібно виписати або при добровільній згоді, або через суд.
Категория: Недвижимость