6 актуальних тенденцій в інтер'єрному дизайні 2019 року
Опубликованно 19.02.2019 00:52
Підхід до оформлення простору для життя став в останні роки дуже зваженим, відзначають дизайнери. Знайомство з світовими тенденціями звернули увагу споживачів на зручність, екологічність і простоту в інтер'єрах, а часті кризи змусили людей задуматися про економію.
Дизайнери розповіли «РБК-Нерухомості», які тенденції в дизайні зараз актуальні і що буде в інтер'єрної моді в 2019 році.
Фото: Студія AI-architects
Мінімалізм
У дизайні інтер'єрів сьогодні немає безумовного верховенства ні одного зі стилів: панує фьюжен (змішання стилів), але основною є мінімалізм. І в 2019 році в тренді будуть лаконічні, мінімалістичні інтер'єри. Як розповіла партнер архітектурного бюро Blank Architects Магда Кміта, береться курс на прості кольори та чисті лінії, а в якості яскравих акцентів використовуються арт-об'єкти або оригінальні меблеві рішення — наприклад, це можуть бути крісла в оббивці цікавого відтінку, дивани і столики актуальною форми.
«Популярність лаконічних інтер'єрів пов'язана багато в чому з тим, що вони залишають замовнику свободу змінювати простір під себе, — пояснила Ольга Назарова. — Інструментами декору можна додати в такий інтер'єр акцентні штрихи або залишити його чистим, і, не відволікаючись на декор, насолоджуватися вивіреними пропорціями і архітектурними формами простору».
Фото: Студія Blank Architects
Стиль 1960-х
Інтерес до стилістиці 1960-х років був помітний і в 2018 році, і ця тенденція отримає розвиток в 2019-му, вважають дизайнери. Характерні риси стилю 1960-х — стримана колірна гамма, натуральні матеріали, специфічні меблеві рішення.
«Меблі, світильники, деталі декору цього періоду дуже лаконічні за формою і добре вписуються в сучасний простір, — розповіла дизайнер Ольга Фрейман. — Треба зазначити і те, що всі ці предмети не є антикваріатом і коштують недорого. А економія і бюджетний підхід до будівництва та декору — ще один найважливіший тренд. І звичайно, 2019 рік буде також відзначений цією тенденцією».
Фото: Дизайнер Ольга Фрейман
Твори мистецтва
Дизайнери все менше впроваджуються в обробку приміщень і все більше приділяють уваги декору. Як пояснила Катерина Сванідзе, інтер'єр тепер служить фоном для окремих предметів — представників культового дизайну.
«Важливу роль у формуванні інтер'єру тепер грає мистецтво. Картини, скульптура, антикваріат стають невід'ємною частиною середовища проживання сучасної людини», — зазначила дизайнер.
Затишні і «добре мебльовані кімнати змінюються на великі простори, наповнені світлом і творами мистецтва, додала Ольга Фрейман. За її словами, стає хорошим тоном відвідувати провідні ярмарки сучасного мистецтва та дизайну, набувати предмети обстановки за принципом «не як у всіх».
Фото: Студія dvekati
Зв'язок з природою
Сьогодні дизайн і архітектура беруть на себе роль елемента, що пов'язує людину і природу. «В умовах урбанізації та збільшення відсотка населення Землі, що живе у містах, життєво важливим стає включати природу в міський дизайн, — зазначає керівник інтер'єрного напрямки архітектурного бюро AI-architects Ольга Назарова. — Звідси знаменитий комплекс Vertical Garden в Мілані, звідси ж рішення лондонських влади заохочувати озеленення дахів і фасадів і дискусії в російському девелопменті про необхідність розбивати на дахах сади і проектувати у дворах палісадники».
За її словами, і в ландшафтному дизайні приватних маєтків помітний курс на природність: відтворюється природний ландшафт, польове різнотрав'я, а рукотворність ландшафту не повинна кидатися в очі.
Партнер архітектурної студії DVEKATI Катерина Сванідзе розповіла, що в будинку повертається фітодизайн, кімнатні рослини. Городяни із задоволенням приймають пропозиції декораторів впровадити живі рослини в інтер'єр і відповідально беруть на себе обов'язки по їх утриманню.
Фото: Студія AI-architects
Екологічність
Потужне явище в дизайні та архітектурі — твердження курсу на sustainable design (відповідальний підхід до природи, екології, розумного споживання). «Ми відзначаємо дедалі більшу увагу замовників до екологічності матеріалів, до того, наскільки чистим і безпечним для природи був процес їх виробництва. Адже все-таки будівельна галузь, виробництво будматеріалів вносять помітний внесок у забруднення довкілля», — каже Ольга Назарова.
У цьому контексті дерево як чистий і поновлюваний ресурс тепер грає першу скрипку у багатьох інтер'єрах. З дерева виконуються стільниці, меблі і підлогові покриття для ванних і wellness-зон — це тактильно приємний, теплий, зносостійкий матеріал. Є багато сортів деревини, які чудово поводяться в умовах високої і помірної вологості — ясен, дуб, бразильський горіх, бук, тик, модрина.
Фото: Студія AI-architects
Стріт-арт всередині
Вуличне мистецтво завойовує арт-галереї, роботи графітчиків стали бажаними лотами престижних аукціонів. Але стріт-арт і в цілому сучасне мистецтво продовжить розбурхувати уми дизайнерів і впливати на смаки замовників. Графіті поступово проникають в інтер'єри жител і стають все популярнішими. Тепер прикрасити стіну або стелю таким малюнком вже може дозволити собі не тільки досвідчений естет.
Категория: Недвижимость