5 прийомів для створення інтер'єру в стилі лофт
Опубликованно 23.02.2019 00:00
Історія появи мистецтво бере початок у Франції XIX століття. Творча інтелігенція зі всього світу з'їжджалася в Париж і шукала просторі приміщення під майстерні та студії. Але з-за високих цін художники могли дозволити собі знімати лише мансарди. Пізніше цю європейську культуру перейняли американці. А так як мансард зразок паризьких в Америці не було, місцева богема переїжджала на занедбані склади і фабрики. На початку 30-х років XX століття у США настала Велика депресія, і власники перевозили свої промислові підприємства за межі міст. Спорожнілі виробничі приміщення в центрі почали здавати в оренду. Так в США з'явилися перші лофти. В англійській мові loft означає горище виробничого приміщення.
Прорив у стилі здійснив знаменитий художник Енді Уорхол. Його арт-студія The Factory стала найвідомішим лофтом в Америці. Уорхол розробив його естетичні принципи: примітивізм, мінімалізм і акцент. Останній став головним відкриттям Енді Уорхола. Інтер'єр в стилі лофт — це грубий фон і кілька яскравих акцентів.
Для створення такого інтер'єру не потрібно великих фінансових витрат. Тут працює принцип «чим простіше, тим краще». Досить обштукатурити стіни і створити імітацію цегельної кладки, поциклювати підлогу і пофарбувати старі дерев'яні вікна. Є всього кілька обмежень: не варто оформляти у цьому стилі, дитячу кімнату, прихожу, кухню або ванну. Найкраще такий дизайн буде виглядати в вітальні. А найбільш виграшним варіантом він стане для просторих студій.
Вільне планування
Відкритий простір, або open space, високі стелі та великі вікна — головні переваги лофтів. Це наповнює приміщення повітрям і світлом. У лофтах використовують мінімум перегородок і розділяють простір різнорівневими підлогами, барними стійками, стелажами або диванами. Окремі зони можна виділити яскравими квітами, пофарбувавши в них стіни.
Фото: Aaron Huber/Unsplash
Цегла в обробці
Основа інтер'єру в стилі лофт — цегляний, бетонна або дерев'яна стіна без обробки. Рідше в цій якості використовують стелю. Якщо несучі стіни в квартирі цегляні, можна оголити кладку, тоді унікальна фактура і колір цегли стануть ідеальним фоном для інтер'єру. Якщо ви не плануєте масштабної переробки, можна створити імітацію цегляної кладки за допомогою спеціальної плитки. Зазвичай в інтер'єрі використовують традиційний теракотовий відтінок, проте для сучасної інтерпретації можна вибрати кладку з білого або чорного цегли.
Фото: Anna Sullivan/Unsplash
Поєднання непоєднуваного
Ключовими елементами стилю стають промислові деталі: стельові перекриття балки, металеві опори, сходи, старі батареї. Інтер'єр в стилі лофт не вимагає дорогих меблів. Вона повинна бути простою та зручною: старий шкіряний диван, бабусин комод, металева ліжко. Головне правило — не розставляти меблі впритул до стін, адже інтер'єр лофта передбачає вільне планування і відкритий простір. Старий різьблений комод можна поєднувати з пластикової меблями, кришталеві світильники — з сучасною побутовою технікою. Відмінно впишуться гамак або гойдалки, підвішені до стелі, приставні сходи замість стелажів.
Фото: Anna Sullivan/Unsplash
Яскраві акценти
Обов'язково виділіть в інтер'єрі місце під арт-об'єкти. Картини, рекламні плакати, постери pin up краще розташувати на підвіконні або прямо на підлозі, приставивши до стіни. Ідеально підійде вінтажне радіо або ретрохолодильник. Головний принцип — аксесуари повинні бути нестандартними. Стіну можна прикрасити графіті.
Фото: Alexandra Gornago/Unsplash
Натуральні кольори
Основна палітра лофт-інтер'єру — натуральні кольори. Найчастіше дизайнери використовують земляні відтінки. Їх можна розбавити білим, чорним і червоним. Енді Уорхол додав ще один колір — срібний. У студії The Factory все було пофарбоване в срібло. Якщо ви хочете наслідувати приклад відомого художника, непоганим рішенням може стати кілька срібних акцентів в інтер'єрі.
Категория: Недвижимость