Як візуально збільшити простір квартири
Опубликованно 24.02.2019 00:14
Чим просторіше квартира, тим комфортніше в ній перебувати. Але що робити, якщо метрів небагато, а простору не вистачає? Ділимося порадами по ремонту та декорування маленьких кімнат.
Підбирайте кольору
Починати розширення кімнати треба зі стін, з-за яких вона здається (або насправді є) маленькою. Для ефекту збільшення простору вибирайте світлі холодні відтінки блакитного, сірого або зеленого. Всупереч поширеній думці, яскраво-білий колір, в який пофарбовані всі стіни, візуально звужує, а не розширює приміщення. Для ванної кімнати вибирайте велику плитку, дрібна візуально зменшить площу. Колір підлоги також треба зробити світлим, бажано однотонним, без малюнків, але при цьому відрізняється від кольору стін. Візуально розсунути стіни допоможе фарбування однієї з них у контрастний, можливо, темний колір.
Фото: Erick Lee Hodge/Unsplash
Зонируйте простір
Відкриті двері «з'їдають» частину площі не тільки візуально, але і фактично. У невеликих приміщеннях краще встановити складні або розсувні двері. Такий варіант допоможе відокремити зони в квартирі-студії, створити ізольований робочий кабінет в межах основної кімнати і закриту спальню в однокімнатній квартирі. Розсувні двері можна залишати відкритими, організовуючи великий отвір, який здається вдвічі ширші порівняно з звичайним дверним.
Наклейте підходящі шпалери
Шпалери з вертикальними смужками зроблять кімнату з низькою стелею візуально вище, а горизонтальні смужки і дрібні малюнки — навпаки: вони розширять площу, але кімната буде здаватися нижче. Сучасні фото - і 3D-шпалери також допоможуть створити ефект візуальної перспективи, особливо якщо вибрати малюнок з віддаленим горизонтом, наприклад міський пейзаж або йде вдалину дорогу.
Малюйте смуги
Якщо ви хочете розширити простір без косметичного ремонту, використовувати елементи меблів і декору: поздовжні полиці також оптично розширюють кімнату. Але застосовувати цей метод краще не більше ніж на двох стінах, інакше простір виявиться перевантаженим, що дасть зворотний бажаному ефект. Смугастий дизайн можна посилити з допомогою штор з відповідним малюнком, картин і світильників на стінах. До речі, штори також краще вибирати світлих відтінків і до підлоги, а не до підвіконня.
Правильно розташуйте меблі
Правило світлих відтінків поширюється і на меблі. Для невеликої кімнати краще вибирати компактні варіанти ліжок, шаф, столів, щоб не урізати і без того маленький простір. Розташовуйте дивани і стелажі не в центрі, а уздовж стін. Підійде вбудовані меблі, низькі тумби та кавові столики також оптично подовжують приміщення.
Фото: Hamed Alishahi/Unsplash
Додайте світла
З одного боку, чим менше кімната, тим менше в ній потрібно джерел світла. Але якщо ви хочете розширити простір, не економте на електриці. Кілька лампочок на стелі розсіюють світло, що відбивається від стін світлих і робить квартиру візуально просторіше. Для варіацій з інтенсивністю освітлення помістіть в кут кімнати торшер і встановіть настінні світильники.
Розставте дзеркала
Відображення в дзеркалі візуально подовжує стіни. Бажано поставити кілька дзеркал на різних кінцях приміщення або прикрасити кімнату дзеркальними речами: це можуть бути декоративні елементи меблів, рамки для фотографій, дверцята на шафах-купе або дзеркальна стеля. Крім того, дзеркала збільшують кількість світла і простір здається ширше; у вузькій кімнаті можна зробити одну стіну повністю дзеркальною. Також підійдуть глянсові поверхні і натяжна стеля з люстрою, що відбиває світло по всій площі.
Фото: Сhastity Сortijo/Unsplash
Приділіть увагу декору
Розставлені ближче до центру кімнати вази, торшери або статуетки на столі додають затишку, а також зменшують простір, тому постарайтеся не захаращувати його дрібними деталями. Помістіть в дальній кут кімнати яскравий предмет, який буде привертати увагу і створювати ефект великої перспективи.
Категория: Недвижимость