Великий адронний колайдер закрили на реконструкцію
Опубликованно 04.03.2019 00:24
Великий адронний коллайдер (БАК) готується отримати значні удосконалення продуктивності. На жаль для шанувальників цього неймовірного прискорювача частинок, тривалість робіт по реконструкції БАКа складе не менше двох років, протягом яких прискорювач не буде використовуватися для постановки наукових експериментів. Однак після цього вимушеної перерви в роботі розширилися можливості БАКа дозволять вивчати фізику мікрочастинок на новому рівні.
Суть БАКа зводиться до прискорення частинок і зіштовхнення їх один з одним в спеціальних камерах. Зіткнення спостерігаються за допомогою камер і детекторів в найдрібніших подробицях. Це дозволяє відкривати нові частинки і нові реакції між частинками, а також спостерігати розпад часток.Цей новий вимушену перерву в роботі коллайдера отримав назву Long Shutdown 2 (LS2). Перша зупинка роботи БАКа під назвою LS1 відбулася між 2013 і 2015 рр. протягом цього строку були виконані роботи з підвищення потужності і розширенню можливостей детекторів колайдера. Тоді рівень прискорюючої напруги при зіткненнях типу протон-протон був підвищений майже вдвічі до 13 тераелектронвольт, а зіткнення між іонами свинцю стали проводитися на рівні 5,02 тераелектронвольт. В ході заходів, запланованих у рамках реконструкції LS2, передбачається підвищення рівня прискорюючої напруги з 13 до 14 тераелектронвольт (чим вище енергія зіткнень частинок, тим складніше дається її подальше підвищення), а також підвищення світності в експериментах, проведених на Баку. Світність є другим після прискорюючої напруги найважливішим параметром коллайдера, оскільки вона визначає частоту зіткнень частинок, а отже, кількість отримуваних наукових даних. Так, протягом 2017 р. БАК зробив приблизно три мільйони бозонів Хіггса, в той час як після запланованого підвищення світності передбачається отримання не менше 15 мільйонів бозонів Хіггса щорічно. Це дозволить глибше дослідити властивості цієї поки ще слабо вивченою частинки, відкритої в 2012 р. за допомогою БАКа.
Нагадаємо, раніше Великий адронний колайдер закривали на тривалий ремонт у 2013 році.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net
Категория: Новости