Маленька передпокій: як зробити простір функціональним
Опубликованно 05.03.2019 00:44
Планування
Передпокої не прийнято приділяти багато уваги при створенні дизайнерського проекту квартири. В ній ми проводимо мало часу, але при цьому коридор завжди створює загальне враження від будинку. При переплануванні тут оптимально залишити довжину стін, а не розташовувати двері в житлові кімнати і ванну через кожні півтора метра. Якщо передпокій зовсім маленька, можна зробити арку замість дверей на кухню або вітальню. Цей прийом не тільки заощадить простір, але і візуально розширить його. Так як місця на підлозі в коридорі мало, використовуйте можливості стін у висоту: вбудовані шафи від підлоги до стелі і антресолі допоможуть заощадити простір і створити додаткове місце для зберігання. Антресоль додатково знизить стелі, це допоможе вирівняти обсяги приміщення і зробити його більш просторим за відчуттями.
Стіни і підлога
Стіни краще фарбувати у світлі тони, щоб компактний простір не здавалося ще менше. Підійдуть однотонні кольори та шпалери з дрібним малюнком, який не відволікає на себе увагу. Якщо ви вирішили обійтися без дверей кімнати, можна застелити весь простір однаковим підлоговим покриттям без порогів — таким чином ви створите плавний перехід, об'єднані приміщення будуть продовжувати один одного, а коридор вже не здасться маленьким. Або, навпаки, потрібно розділити підлогові покриття або покласти в кімнаті ковролін. Для підлоги в коридорі вибирайте зносостійкі матеріали. Ламінат або паркет псуються від вологи, тому хорошим рішенням стане плитка, при цьому вона може імітувати дерев'яні фактури.
Фото: Alesia Kazantceva/Unsplash
Наповнення
Малогабаритну передпокій потрібно наповнити багатофункціональної меблями — наприклад, підійде лава з простором для зберігання під сидінням. Шафи, обувниці і тумбочки краще купувати з розсувними, а не розпашними дверцятами, щоб вони не займали більшу частину коридору. Для невеликого простору потрібні гарнітури в єдиному стилі, тому що різнобій у квітах і фактурах візуально зменшує площу. Корпусні шафи не примикають до стін, залишаючи зазори, а вбудовані допоможуть замаскувати дефекти ремонту і ефективніше використовувати ніші і виступи. Враховуйте, що розібрати і перевезти вбудовану меблі в іншу квартиру важче, в цьому випадку корпусні шафи набагато зручніше. Для економії простору використовуйте меблі без задньої стінки і кутові моделі. Вони задіють площа під закруглені полички для дрібниць, які не будуть красти простір і заважати гострими кутами.
Матеріали
Перед покупкою меблів ознайомтеся з матеріалами, з яких вона зроблена. Як правило, представлені на ринку шафи збирають з ДСП (деревно-стружкові плити) і МДФ (деревинно-волокнисті). Меблі з ДСП імітує натуральне дерево і відрізняється меншою міцністю, в той час як МДФ може бути схожа не тільки на дерево, але також на метал, кераміку, камінь або скло, на яке можна нанести малюнок. Шафи з висушеної пресованої технологічної тріски і смоли коштують дешевше, але і прослужать менше. Дверні ручки теж грають роль в сприйнятті простору: якщо ви робите прихожу в мінімалістичному стилі, то підійде проста геометрична фурнітура, а для класичного стилю кантрі потрібні ручки зі складними деталями та орнаментом.
Фото: Alexandru Acea/Unsplash
Світильники та дзеркала
Замість масивних підлогових світильників вибирайте настінні і вбудовані стельові лампи. Дзеркала і дзеркальні поверхні будуть відбивати світло, допоможуть виправити невдале планування і візуально зробити коридор просторим. В передпокій рідко проникає природне сонячне світло, тому на штучному освітленні краще не економити. Настінні і настільні лампи, спрямовані на стелю, візуально піднімуть його. Зверніть увагу на меблі, відкриті полиці, та дзеркала з регульованою підсвічуванням.
Одяг та взуття
У передпокої ви будете роздягатися і роззуватися, тому основна її функція — зберігання одягу і взуття. Куртки і пальто краще розміщувати на вішалках в шафі, настінних гачках або рейлах, а для взуття краще всього підійдуть обувниці з кількома відсіками, що закриваються діагонально. Обов'язково продумайте, де ви будете залишати взуття, в якій тільки що прийшли з вулиці, особливо в дощову і холодну пору року: прибирати її відразу в шафу не можна, але і залишати на мокрій підлозі, особливо якщо він покритий паркетом або ламінатом, не варто. Підійдуть відкриті полиці і килимки з непромокаючої підкладкою. Відмовтеся від стереотипу про зберігання взуття виключно на нижніх полицях: стелажі під чоботи, черевики і кросівки можуть бути настінними, а для домашніх капців підійдуть навіть тканинні системи зберігання, розташовані за дверима.
Категория: Недвижимость