ДК Курчатовського інституту визнали пам'яткою архітектури


Опубликованно 07.03.2019 00:28

ДК Курчатовського інституту визнали пам'яткою архітектури

Будинок культури Курчатовського інституту внесли до реєстру об'єктів культурної спадщини регіонального значення. Будинок був побудований в 1949 році, про це повідомляється на офіційному порталі столичної мерії.

Двоповерховий ДК відноситься до стилю радянського монументального класицизму. Будівля була побудована за типовим проектом, схожі зводилися в багатьох науково-дослідних інститутах по всій країні. Такі будівлі прикрашені класицистичними портиками з колонами, фасади та інтер'єри оздоблені декоративною балюстрадою і ліпним декором. Автором цього проекту вважається Олексій Щусєв (1873-1949) — заслужений архітектор СРСР, серед будівель якого Казанський вокзал, мавзолей на Червоній площі, будівля НКВС-КДБ-ФСБ на Луб'янці і готель «Москва».

Будівництво будинку культури почалося в 1946 році і закінчилося в 1949-м. Відкриття відбулося у 1950-м. ДК був побудований для лабораторії № 2 — наукового центру по створенню атомної зброї (з 1960 року — Інститут атомної енергії імені В. В. Курчатова, з 1991-го — НДЦ «Курчатовський інститут»).

У 1960-1970-х роках в Курчатовском будинку культури давали концерти Святослав Ріхтер, Альфред Шнітке, Мстислав Ростропович Галина Вишневська, Костянтин Симонов, Андрій Вознесенський, Белла Ахмадуліна, Володимир Висоцький, уточнюється на mos.ru.

Присвоєння статусу об'єкта культурної спадщини регіонального значення будинку культури означає, що він перебуває під охороною держави. Його історичний вигляд заборонено порушувати, а будь-які реставраційні роботи можуть проводитися тільки під контролем міста.



Категория: Недвижимость