5 самих маленьких міст світу з населенням до тисячі осіб


Опубликованно 11.03.2019 03:20

5 самих маленьких міст світу з населенням до тисячі осіб

Багатомільйонні міста безперервно ростуть і розвиваються, залучаючи потоки туристів і великих інвесторів зі всього світу. Мегаполіси відкриті для впровадження технологій майбутнього. Наприклад, у російській столиці сьогодні активно цифровизируют державні органи, автоматизують робочі місця і навіть тестують безпілотні автомобілі на дорогах загального користування.

Зворотний бік життя у великому місті — високий рівень шуму, погана екологія, соціальна ізоляція, стреси. Але на землі можна знайти місця, де все по-іншому. Там немає пробок і натовпів, заплутаних торгових центрів, великих відстаней і довгих черг. Що найважливіше — переїхавши туди, ви не втрачаєте статус міського жителя.

Буфорд (США)

В американському штаті Вайомінг є місто Буфорд. Він займає площу в чотири гектари і відомий як найбільший населений пункт США. Незважаючи на це, тут є власний поштовий індекс і вежа стільникового зв'язку. Довгий час єдиним постійним жителем Буфорда був Дон Сэммонс. Чоловік особисто виконував обов'язки мера, двірника, автозаправника і продавця у місцевому магазині. У 2012 році Сэммонс вирішив переїхати ближче до сина, а міське освіта продав з аукціону за $900 тис. Покупцем став літній бізнесмен з В'єтнаму.

Фото: Wikimedia.org

У цьому місці не завжди було малолюдно. У другій половині ХІХ століття тут розташовувався солдатський форт. Військові охороняли робітників, які будували трансконтинентальну залізницю. Коли обстановка в регіоні була врегульована, а шляхи добудовані — Буфорд передали залізничної компанії. В її власності він перебував аж до 1970 року. Тоді підприємство забезпечувало роботою майже 2 тис. місцевих жителів. Місто спорожніло, коли магістраль пустили по іншому маршруту.

Хум (Хорватія)

Інше місто-ліліпут розташований в центральній частині півострова Істрія в Хорватії. Незважаючи на маленьку площу і відсутність рейсових автобусів, він популярний серед туристів. З моменту свого заснування в XI столітті Хум мало змінився — це цілий музей під відкритим небом. Він нагадує собою середньовічну фортецю з високими стінами, міськими воротами і зубчастої дзвіницею. У місті багато кам'яних будинків і всього дві вулиці, кожна з яких шириною в метр. Не так давно Хум був занесений в Книгу рекордів Гіннеса як самий маленький місто в світі.

Фото: Josef Puchinger/Globallookpress

Під час Першої світової війни в місті проживало близько 450 осіб. Сьогодні місцеве населення не перевищує трьох десятків. Кожен житель виконує свої обов'язки: тут є мер, поліцейський, суддя, поштар, пожежний і лікар. Хтось працює в магазині сувенірів, археологічному музеї або в ресторані національної кухні. Інші здають житло мандрівникам. До пам'яток Хума можна віднести стародавнє кладовище і два діючих старовинних храму. В одному з них відмінно збереглися фрески і написи візантійської епохи.

Рабштейн-над-Стржелой (Чехія)

Приблизно стільки ж людей населяє чеський Рабштейн-над-Стржелой. Статус міста він отримав ще в 1337 році. Щоб потрапити сюди, потрібно перетнути річку Стржелу по одному з найстаріших мостів. Вважається, що він був збудований раніше знаменитого Карлова моста. Рабштейн складається всього з однієї вулиці і маленькій площі. Незважаючи на це, тут сконцентрована велика кількість історичних пам'яток. Це руїни середньовічного готичного замку, палац у стилі бароко, старовинний костел, лоретанська каплиця, єврейське кладовище.

Фото: Wikimedia.org

Всього в місті налічується 75 будинків. Багато з них використовуються в якості дач або є курортними об'єктами. Охочих побачити маленький Рабштейн стає все більше, а тому тут успішно розвивається туристична інфраструктура. Відпочиваючі можуть переночувати в келіях колишнього монастиря, покататися на конях, вивчити збереглися військові укріплення часів Другої світової війни або відвідати мальовничі околиці міста. Уздовж Стржелы на кілька кілометрів простягнувся державний природний заповідник.

Мелник (Болгарія)

В Болгарії теж є місто з однією вулицею і кількома десятками будинків. Він розташований в оточенні крейдяних скель на південно-заході країни. Час заснування Мелника достеменно невідомо. Перші письмові згадки про нього датуються XI століттям. Ще не так давно місто було домом для близько 5 тис. осіб, переважно греків. Однак у 1913 році вони вимушено покинули його через що почалася Межсоюзнической війни. Тоді велика частина міста була знищена пожежею, а згодом відновлена або перебудована. Сьогодні тут проживають менше 400 осіб.

Фото: Reinhard Kaufhold/Globallookpress

Болгари намагаються зберегти історичну забудову і традиційні ремесла. У Мелнике виробляють бочкове вино, мед, трав'яні чаї, варення з інжиру і лісових ягід. Спробувати місцеві алкогольні напої та національну кухню можна в механах, які знаходяться на кожному кроці. А ще в Мелнике є затишні сімейні готелі та близько сотні пам'яток культури, дістатися до яких можна за лічені хвилини. Наприклад, монастир Святого Миколая XII століття, Славова фортеця і Боярський будинок XIII століття, стара турецька лазня і римський міст.

Чекалін (Росія)

Місто-ліліпут можна знайти і в Росії. Малонаселений Чекалін знаходиться на лівому березі Оки в сотні кілометрів від Тули. Коли в 1565 році Іван Грозний зарахував його до опричным містах і вказав оточити дубовим частоколом, Чекалін носив іншу назву — Лихвин. Форпост зазнавав нападів черкесів, кримських татар, поляків. Сьогодні від колишнього часу збереглися лише земляні вали — залишки колишньої фортеці. Місто перейменували в 1944 році на честь страченого тут школяра-партизана. Пам'ятник Саші Чекалину — одна з головних визначних пам'яток міста.

Фото: Wikimedia.org

У центральній частині Чекаліна можна знайти фрагменти житлової та громадської забудови XVIII–XIX століть. У тому числі діючий Свято-Введенський храм 1835 року і будівлю в'язниці 1815 року. Колись у жвавому купецькому місті зараз проживають менше тисячі осіб. У 2012 році влада всерйоз задумалися розжалувати Чекалін в село. Натомість мешканцям пообіцяли податкові пільги і надбавки — середня зарплата тут не перевищує 10-12 тис. руб. Незважаючи на це, чекалинцы висловилися за збереження міського статусу. В їх планах — зробити Чекалін туристичним центром.



Категория: Недвижимость