Країни для вкладень: де інвестори купували нерухомість у 2018 році
Опубликованно 17.03.2019 00:16
Найбільшим ринком за обсягом угод з комерційною нерухомістю залишається США, незважаючи на коливання в динаміці за останні роки, йдеться в дослідженні Tranio (є в редакції). Обсяг інвестицій в американську нерухомість після падіння в попередні роки знову виріс на 14% і склав, за даними JLL, $341 млрд. Лідером за вкладеннями в нерухомість США став Китай. Однак у цьому році відзначається скорочення китайських інвестицій в американську нерухомість, відзначають аналітики.
В Європі найактивнішим ринком нерухомості є Великобританія. За даними JLL, в 2017 році він залучив $79 млрд інвестицій, а за підсумками 2018 року очікується близько $78 млрд. Найбільшу активність на цьому ринку проявляють інвестори з Гонконгу, материкового Китаю, яких особливо цікавлять офіси. Російські інвестори, присутні на британському ринку, цікавляться будівництвом недорогого житла і микроапартаментов, а також проектами, стійкими до корекції цін, уточнюють експерти Tranio.
Німецький ринок нерухомості — другий за обсягом угод у Європі. Німеччина демонструє стабільне зростання, відзначають в Tranio: у 2017 році сума угод склала $60 млрд, а за підсумками 2018-го досягне $68 млрд. Більше половини угод припадає на зарубіжних інвесторів. Німеччина — головний зарубіжний ринок нерухомості в Європі для внутрішньорегіональних і американських інвесторів і другий після Великобританії для інвесторів з Азії та Близького Сходу, відзначають експерти.
Самим перспективним європейським напрямком для інвестицій в нерухомість стала Греція. Нерухомість в Греції дешевше, ніж у багатьох країнах Євросоюзу, за рахунок цього орендний бізнес в столиці країни приносить 5-7% річних проти 3-4% в решті туристичної Європі. Також це великий потенціал зростання: експерти Tranio очікують збільшення вартості нерухомості на 30-40% у найближчі кілька років. Обумовлено це відновленням економіки (з середини 2017 року в країні стабільно зростає ВВП), зростанням кількості туристів (в 2017 році Грецію відвідало понад 30 млн іноземців), недорогий програмою надання ВНП за інвестиції (до вересня 2018-го грецьку «золоту візу» отримали 3,4 тис. осіб), ціни на житло ростуть чотири квартали поспіль, вперше з 2008 року.
У той же час інвестиції в російську нерухомість знижуються. За 2018 рік інвестори вклали в російську комерційну нерухомість $2,5 млрд. Це, як порахували в міжнародній консалтинговій компанії Colliers Internatinal, мінімальний показник за останні 13 років. За підсумками минулого року обсяг інвестицій склав $4,7 млрд. При цьому частка іноземних інвестицій у загальному обсязі виявилася рекордно високим — 45%.
Категория: Недвижимость