Що відбувається в Кунцеве, де жителі протестують проти новобудов


Опубликованно 18.03.2019 00:39

Що відбувається в Кунцеве, де жителі протестують проти новобудов

Завтра, 22 листопада, відбудеться засідання Верховного суду, який розгляне скаргу мешканців московського району Кунцево на проект реконструкції двох кварталів та знесення розташованих тут 37 будинків.

Напередодні судового розгляду «РБК-Нерухомість» нагадує, як розвивався конфлікт між забудовником — групою компаній ПІК і місцевими жителями.

Суть конфлікту

У 2017 році уряд Москви затвердив проект реконструкції 47-го та 48-го кварталів в районі Кунцево на заході Москви. Проект не входить в програму реновації п'ятиповерхівок — його ініціювали ще за колишнього мера Юрія Лужкова.

Проект передбачає знесення 37 п'ятиповерхівок 1960-х років на вулиці Івана Франка і будівництво на їх місці 26-поверхового житлового комплексу, який розташується між трьома п'ятиповерхівками і займе частину території скверу.

Після завершення будівництва сусідні п'ятиповерхівки планується знести, а їх мешканців переселити в новий будинок. Будівництво житлового комплексу веде ГК «ПІК», яка уклала з містом инвестконтракт.

У минулому році жителі подали в Мосміськсуд колективний позов проти знесення п'ятиповерхівок, проте програли справу — судді пояснили своє рішення тим, що земля, на якій буде йти будівництво, не належить мешканцям будинків. Програвша сторона подала апеляцію у Верховний суд, який повинен розглянути справу 22 листопада.

Як розвивалися події

19 листопада в одному з дворів ГК «ПІК» встановила будівельний паркан та інформаційний щит, де вказано, що буде вестися будівництво муніципального будинку для переселення мешканців з аварійних п'ятиповерхівок. Місцеві жителі розбили в одному з дворів наметовий табір і спробували перешкодити приїзду будівельної техніки. Протестуючих розігнали співробітники приватного охоронного підприємства і поліція.

Столичні власті підтримали ГК «ПІК». «У забудовника є всі містобудівні документи і всі законні підстави для будівництва житла, а мітинги, які там проводяться, спрямовані на залучення уваги і роздмухування політичних питань», — заявив «Інтерфаксу» глава департаменту містобудівної політики Москви Сергій Льовкін.

Фотогалерея: акція протесту жителів московського району Кунцево 19 листопада

Фото: Максим Григор'єв/ТАСС

20 листопада група компаній ПІК призупинила будівельні роботи до 22 листопада, коли відбудеться розгляд позову у Верховному суді. За словами начальника управління початково-дозвільної документації ГК «ПІК» Микити Андріанова, компанія не є стороною судового розгляду, однак, стежить за його ходом, оскільки воно стосується затвердженого проекту планування майбутнього будинку.

Реакція

Офіційний коментар ГК «ПІК»:

— Будівництво житлового будинку на вулиці Івана Франка є частиною інвестиційного контракту, укладеного з урядом Москви в рамках загальноміської програми реконструкції п'ятиповерхового й старого житлового фонду. За цим проектом ми прагнемо побудувати ще близько 240 тис. кв. м житла. Кілька тисяч жителів Кунцево отримають нові квартири в сучасних будинках з упорядкованою прибудинковою територією. Ми володіємо всіма документами, що підтверджують законність будівництва.

Зараз ми бачимо дві групи людей. Більшість тих, чиї будинки зараз готуються до розселенню, чекають переїзду — адже всі розуміють, що п'ятиповерхівки морально застаріли. Ці люди підтримують будівництво і ведуть конструктивний діалог з забудовником. Друга група — активісти, велика частина з яких не має відношення не тільки до конкретних будинків, які підпадають під програму розселення, але навіть в цілому до району Кунцево».

Денис Шендерович, муніципальний депутат Кунцевського округу:

— Реконструкція двох кварталів в Кунцеве ведеться за старою лужковської програмою розселення аварійних панельних п'ятиповерхівок. Серед тих 37 будинків, які планується знести, є п'ятиповерхівки, але немає жодної панельної і жодної аварійної. Ми маємо справу з міцними цегляними будинками, знос яких не перевищує 30%.

Суть наших претензій полягає в тому, що постанова уряду, яка зараз розглядається у Верховному суді, — це підзаконний акт, що суперечить Містобудівному кодексу (ЦК). У статтях 46.1 і 46.2 ЦК говориться, що проекти реконструкції і розвитку районів приймаються рішенням органів місцевого самоврядування, тобто радою депутатів.

Між тим рада депутатів Кунцева прийняв негативне рішення по даному проекту і вимагає його скасувати. Виходить, що мер особисто визнав будинку аварійними без проведення експертизи і засудив їх до знесення. Таким чином, жодних підстав для знесення цих будинків немає, тому що вони не визнані аварійними.



Категория: Недвижимость