День в історії: Початок Вікіпедії і перша в світі лінія метро
Опубликованно 22.03.2019 00:28
Перша в світі лінія метро
Лондонське метро — найстаріше у світі. У 1863 році була відкрита перша лінія — фірмою Metropolitan Railway була побудована гілка так званої внеуличной залізниці. Довжина лінії метрополітену становила 3,6 км. На всьому протязі лінії знаходилося сім станцій.
Залізнична лінія метрополітену призначалася для пересування поїздів з паровою тягою. Потяги працювали на вугіллі. Кіптява від вугілля доставляла мало задоволення, роблячи пасажирів чорними. І все ж новий вид транспорту користувався великою популярністю.
У день відкриття лінії 10 січня 1863 року метрополітеном з задоволенням скористалися майже тридцять тисяч жителів британської столиці.
Лондонське метро є найстарішим і одним з найбільших у світі. Весь метрополітен розділений на тарифні зони, всього їх шість. В залежності від кількості пересікаються зон, варіюється і вартість квитка.
Лондонське метро сьогодні перевозить більше мільярда пасажирів в рік. Мережа лондонського метрополітену складається з 11 ліній, метро налічує 270 станцій, а довжина шляхів перевищує 250 миль (більше 400 кілометрів). Підземка з'єднується з різними залізничними службами і розвозить пасажирів у прилеглі райони. До системи Лондонського метро відноситься і безпілотне "Легке метро", яке доставляє пасажирів через Темзу і сусідні райони.
День народження Роберта Вудро Вільсона
Роберт Вудро Вільсон народився 10 січня 1936 року в Х'юстоні (США). Студентом Вільсон навчався в університеті Райса. У цьому університеті він вступив у товариство Фі-Бета-Каппа. Аспірантуру Вільсон пройшов в Каліфорнійському технологічному інституті.
У 1960 році вчені компанії "Белл" побудували 20-футових відбивну антену в Холмделе (штат Нью-Джерсі), щоб приймати сигнали з супутника "Ехо". Коли до 1963 році антена виконала відведену їй роль, Пензіас і Вільсон переробили її в радіоастрономічний телескоп. Її точна калібрування і крайня чутливість були ідеальні для вимірювання інтенсивності позаземних радіоджерел.
Вілсон і Пензіас могли також розпізнавати і видаляти з своїх вимірів радиошумы, що виникають від локальних джерел, таких, як грунт, земна атмосфера та сама антена. Це вміння дозволило їм зробити абсолютні вимірювання інтенсивності фонового випромінювання від областей неба поблизу цікавить їх джерела.
Контрольне джерело, побудований Пензиасом, охолоджувався за допомогою рідкого гелію, щоб мінімізувати теплове випромінювання і тим самим отримати точно відому величину слабкого шуму. Вільсон винайшов перемикач, щоб пов'язувати телескопный підсилювач поперемінно з антеною і контрольним джерелом, щоб порівнювати контрольний шум з шумами, отриманими з космосу.
У 1964 році, працюючи вперше зі своєю системою, Пензіас і Вільсон виміряли сигнали від Кассіопеї-А, найяскравішого радиоисточника в сузір'ї Кассіопеї. Кассіопея-А є наднових освітою, з розширюється газовою оболонкою, що утворилася при вибуху зірки. Два дослідника на свій подив виявили, що рівень фонового шуму перевищує очікувану величину. Після усунення всіх потенційних джерел шуму, включаючи посадку голубів на антену, шум довелося визнати мікрохвильовим реліктовим випромінюванням. Це відкриття стало важливим фактом для підтвердження теорії великого вибуху.
У 1977 році вчені отримали медаль імені Генрі Дрэпера, а в 1978 році Роберт Вудро Вільсон (спільно з Арно Алланом Пензиасом) став лауреатом Нобелівської премії "за відкриття мікрохвильового реліктового випромінювання". Він також удостоєний нагород різних наукових товариств.
День народження Вікіпедії
У 2001 році з'явилася Wikipedia як частина "Нупедии". Через 5 днів Wikipedia стає самостійним сайтом.
Запущена Джиммі Уэйлсом і Ларрі Сэнгером, Вікіпедія зараз є найбільшим і найбільш популярним довідником в Інтернеті. За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалися за всю історію людства.
У 2015 році кількість зареєстрованих учасників російської Вікіпедії перевищила 1,7 млн. Одним з основних переваг Вікіпедії як універсальної енциклопедії є можливість представлення інформації рідною мовою користувача.
На травень 2018 року розділи Вікіпедії є на 301 мовою, а також на 493 мови в інкубаторі. Вона містить більше 40 мільйонів статей. Інтернет-сайт Вікіпедії є п'ятим за відвідуваністю сайтом в світі.
Нагадаємо, днем раніше ми згадували самий перший iPhone.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости