«Піксельна» архітектура: 6 вражаючих світових проектів
Опубликованно 23.03.2019 00:40
Перші будівлі, які виглядали як гігантські вироби з дитячого конструктора або комп'ютерна графіка в низькому дозволі, побудовані ще до того, як з'явився сам термін «пікселізация». Сьогодні це дуже популярний дизайнерський прийом, і елементи піксель-арту зустрічаються в багатьох масштабних і невеликих архітектурних проектах.
У нашій збірці — найбільш ефектні «піксельні» будівлі, зведені в різних містах світу.
Житловий комплекс Habitat-67 Монреалі (Фото: Graham Hughes/PA Photos/TASS)
Житловий комплекс Habitat-67 Монреалі
Цей житловий комплекс був побудований в канадському місті Монреаль у 1967 році за проектом архітектора Моше Сафді. Комплекс створювався спеціально для престижної світової архітектурно-будівельної виставки Expo-67, яка також проводилася в Монреалі. Автор проекту позначав стиль свого творіння як бруталізм. У той же час можна сказати, що Habitat-67 — одне з перших «піксельних» будівель. Комплекс побудований з 354 блоків, з'єднаних між собою як деталі конструктора Lego, — там розташовані квартири, всього їх 146.
Штаб-квартира банку DNB в Осло (Фото: MVRDV)
Штаб-квартира банку DNB в Осло
Нова будівля, що об'єднує різні підрозділи банку DNB в норвезькій столиці, побудована в 2014 році за проектом архітектурного бюро MVRDV. Із-за незвичайної «піксельної структури всі 17 поверхів у будинку різні. Куби-«пікселі» на фасаді створюють ефект нагромадження. У блоках розташовані офіси, розраховані на 2 тис. робочих місць. Незвичайні обсяги поверхів з нішами і пустотами дозволили знайти в офісах місця для невеликих садів, терас і рекреацій.
Хмарочос MahaNakhon в Бангкоку (Фото: Офіс Ole Scheeren)
Хмарочос MahaNakhon в Бангкоку
Побудований у 2016 році багатофункціональний комплекс MahaNakhon — найвища будівля в Таїланді, 62-е по висоті в Азії і 92-е — у світі. Його висота становить 314 м. Проект будівлі розробили німецькі архітектори з Офіс Ole Scheeren. Автори використовували прийом пикселизации, створивши ілюзію, ніби з фасаду по спіралі випали окремі блоки. Це простір теж функціонально — у відсутніх «точках» знаходяться балкони і тераси. У хмарочосі розташовані житлові квартири, готель, ресторан, бари, оглядовий майданчик, торгові і офісні приміщення.
Wanangkura Stadium в Хедленде (Фото: ARM Architecture)
Стадіон Wanangkura в Хедленде
Закрита спортивна арена Wanangkura Stadium в австралійському місті Хедленд побудована в 2012 році. «Піксельний» проект для неї розробила архітектурна студія ARM Architecture. Зовнішні стіни стадіону вкриті різнокольоровими модульними панелями у вигляді пікселів, вхідна група має не тільки колір, але й об'ємну «піксельну» структуру. У спорткомплексі є універсальна майданчик на 400 глядачів, а також два сквош-корти, тренажерний зал, кілька роздягалень та інші громадські простору.
Житловий будинок 9,675 Pixel House (Фото: SLADE ARCHITECTURE)
Житловий будинок в південно-корейської провінції
Цей незвичайний житловий будинок — творіння американських архітекторів зі студій Mass Studies і Slade Architecture. Автори назвали його 9,675 Pixel House, оскільки його фасад складається з 9,675 «пікселів», роль яких виконують складені певним способом цеглини. Розташований будинок в південно-корейської провінції Кенгидо і призначений для сім'ї з чотирьох осіб. Загальна площа будівлі — 111 кв. м.
Бізнес-центр Baltyk в Познані (Фото: MVRDV)
Офісна будівля в Познані
Бізнес-центр Baltyk у польському місті Познань побудований у 2012 році за проектом голландського бюро MVRDV. Автори проекту взяли за основу «піксельну» структуру — це допомогло їм акуратно вписати сучасну будівлю в історичну міську забудову. «Пікселі», наче випали з фасаду, надали будівлі незвичайну форму. Крім того, з різних сторін, воно виглядає по-різному і плутає глядача: з одного боку споруда більше схожа на вежу, з іншого — на піраміду.
Категория: Недвижимость