Банки запропонували дозволити рефінансування іпотеки з маткапиталом
Опубликованно 25.03.2019 03:36
Асоціація російських банків (АРБ) підготувала і направила до Держдуми законопроект, який дозволяє рефінансування іпотечних кредитів з використанням материнського капіталу, пише «Російська газета». Автори ініціативи вважають, що таке рішення дозволить сім'ям з дітьми значно скоротити платежі по іпотеці.
В даний час середня ставка за іпотечними кредитами в Росії становить, за даними ЦБ, 9,52% річних, тоді як в 2014-2016 роках тому цей показник був не менше 12%. Громадяни, які взяли іпотеку три-чотири роки тому з використанням материнського капіталу, сьогодні не можуть рефінансувати кредит і змушені суттєво переплачувати.
Причина — недосконалість законодавчої бази, упевнені банкіри. Зараз позичальник, погасивши кредит і знявши заставу, зобов'язаний протягом півроку оформити частки у власності на чоловіка і дітей, в тому числі на неповнолітніх. Для передачі в заставу банку частки неповнолітньої дитини необхідно дозвіл органів опіки та піклування, отримати яку непросто: у разі звернення стягнення на частку дитини він може залишитися без житла. Банки, в свою чергу, не поспішають видавати кредит без забезпечення, відзначає видання.
В АРБ пропонують оформляти права всіх членів сім'ї на квартиру тільки після того, як іпотека буде погашена повністю в останнього кредитора. Ще одним заходом захисту сімей стане законодавче оформлення частки у праві власності на житлове приміщення дитини. В Асоціації вважають, що це зробить ринок нерухомості більш прозорим і знизить частку зловживань, коли дітям не надаються належні частки, пише «Російська газета».
Восени 2018 року уряд вніс до Держдуми законопроект, що посилює використання маткапитала. Зокрема, документ встановлює перелік організацій, на погашення кредитів яких можуть бути спрямовані кошти материнського капіталу. Крім того, пропонувалося більш жорстко оцінювати стан житла, що громадяни мають намір придбати за рахунок цих коштів.
Категория: Недвижимость