Купівля вторинної нерухомості: 6 важливих особливостей
Опубликованно 26.03.2019 00:34
Юридична історія
У квартири чи будинку на вторинному ринку був один або кілька власників. Важливо ретельно зібрати інформацію про юридичну історії квартири, перш ніж укладати договір. Інакше угоду можуть визнати недійсною, якщо з'ясується, що хтось з попередніх власників ще претендує на квадратні метри. Квартира може опинитися під арештом, взяти участь як майно для розділу в суді або опинитися в заставі. Необхідно упевнитися, що брали участь у приватизації мешканці згодні з продажем об'єкта і всі вони виписалися до оформлення угоди. Для підтвердження інформації зверніться в паспортний стіл або замовте виписку з ЕГРН.
Стан квартири
Вагомий плюс вторинної нерухомості — можливість купити квартиру в старому районі з розвинутою транспортною і соціальною інфраструктурою, який не забудований багатоповерховими будинками. Мінус — ремонт ви, швидше за все, будете переробляти під себе. Деякі продавці вносять невеликі косметичні зміни, щоб приховати реальні недоліки капітального ремонту: погану проводку, старі труби, нерівності і щілини в стінах. Обов'язково оглядайте квартиру на предмет наявності цвілі у ванній і на кухні. Важливий момент — законність перепланувань. Звірте розташування кімнат і стін з планами БТІ і переконайтеся, що зміни були узгоджені.
Ціни та терміни
У більшості випадків метри в новобудові коштують дешевше, особливо якщо вкладатися в будівництво на рівні котловану. При цьому ціни зростають по мірі будівництва будинку та наближення прийняття Держкомісією, а купувати квартиру в споруджуваному будинку ризиковано. Але вторинна нерухомість — це не тільки старі хрущовки, але і новобудови, які вже здані. Їх автоматично зараховують до вторинного житла, яке можна придбати за договорами поступки або ДДУ.
Ціна вторинного об'єкта нерухомості буде складатися в тому числі з його стану, тому заздалегідь оцініть необхідність ремонту в такій квартирі. Не варто забувати і про комунальні послуги: у більшості нових квартир встановлені лічильники споживання води та електрики, які дозволять заощадити на ЖКГ, на вже обжитий житлоплощі в деяких випадках доведеться ставити їх самостійно або платити за завищеними цінами щомісяця. У купівлі вторинного житла є перевага: отримати на нього іпотеку простіше — більшість банків пропонують програми кредитування купівлі квартир на вторинному ринку з більш низькими ставками порівняно з новобудовами.
Сусіди
Сусідів не обирають — це правило актуально при купівлі квартири в новобудові. У випадку з вторинною нерухомістю ви можете заздалегідь навести довідки. Довіряти в цьому питанні ріелтору можна не завжди, краще зателефонувати в сусідню квартиру або звернутися до старшого по під'їзду. З потенційними сусідами ви зможете обговорити історію квартири, яку хочете купити, плюси і мінуси будинку, району та цін на ЖКГ, а заодно оцінити чистоту під'їзду і переконатися, що в ньому вечорами не збираються сумнівні компанії.
Шахраї
При угодах з вторинною нерухомістю чимало шансів зіткнутися з шахрайськими схемами. Найчастіше шахраї пропонують нерухомість за зниженими цінами, тому якщо вам попався варіант значно нижче ринкової вартості, то краще підстрахуватися і перевірити його за допомогою фахівців. Насторожити має й ситуація, коли продажем займається не сам власник, а довірена особа. У цьому випадку ви маєте право поцікавитися, яким чином він пов'язаний з господарем квартири, а також проконсультуватися у нотаріуса, який оформив йому довіреність. У разі якщо власник отримав нерухомість за рішенням суду, а не договором купівлі-продажу, варто звернутися до суду, з якого отримано постанову, вимагати оригінали документів та переконатися в законності угоди.
Оформлення договору
Покупець з продавцем повинні підписати договір. Якщо у квартири кілька власників, то він в обов'язковому порядку оформляється у нотаріуса. Коли власник один, то при бажанні заощадити деякі воліють взяти за основу стандартний шаблон договору. Робити цього не варто: краще доплатити за грамотно складений документ, адже у разі виникнення суперечок після укладення угоди суд буде керуватися вашим договором. Якщо в ньому не прописані всі обов'язки учасників конкретної угоди, то довести свою правоту буде складніше. Нотаріус же не тільки складе індивідуальний договір і внесе в нього всі необхідні правки, якщо вони виникнуть, але і перевірить подані сторонами документи. За бажанням сторін юрист реєструє в Росреестре факт переходу права власності.
Категория: Недвижимость