День в історії: Народження Стівена Джобса і перша зубна щітка
Опубликованно 31.03.2019 00:00
День народження Емілія Ленца
Емілій Християнович Ленц (при народженні Фрідріх Генріх Еміль Ленц) народився 12 (24) лютого 1804 року в Дерпті. Виходець з балтійських німців. Е. Х. Ленц є одним з основоположників електротехніки.
З 1823 до 1826 рік брав участь як фізик в кругосвітню подорож Коцебу. Результати наукових досліджень цієї експедиції були надруковані їм в "Мемуарах Санкт-Петербурзької академії наук" (1831). У 1829 році брав участь у першій експедиції на Ельбрус під керівництвом генерала Емануеля.
В історії фізики його науковим працям завжди буде приділятися почесне місце. Багато його наукові дослідження відносяться до фізичної географії (про температуру і солоність моря, про мінливості рівня Каспійського моря, про барометричному вимірюванні висот, про вимірі магнітного нахилення і напруженості земного магнетизму і ін). Але головним чином він працював в області електромагнетизму.
Найголовніші результати його досліджень викладаються і у всіх підручниках фізики. Саме:
Закон індукції (Правило Ленца), за яким напрям індукційного струму завжди таке, що він перешкоджає дії (напр. руху), яким він викликається (1834 р.).
«Закон Джоуля — Ленца: кількість теплоти, що виділяється струмом у провіднику, пропорційно квадрату сили струму і опору провідника (1842).
Досліди, що підтверджують «явище Пельтьє»; якщо пропускати гальванічний струм через висмутовый і сурм'яної стрижні, спаяні кінцями і охолоджені до 0 °C, то можна заморозити воду, налиту в ямку близько спаю (1838).
Досліди над поляризацією електродів (1847) і т. д.
Перша в світі зубна щітка з штучним синтетичним волокном
Справжня революція в "зубному" справі сталася з винаходом нейлону, який став застосовуватися у виготовленні щетини. І 24 лютого 1938 року була випущена перша в світі зубна щітка з штучним синтетичним нейлоновим волокном замість натуральної щетини.
Порівняно з нейлоновою натуральна щетина має ряд недоліків: наявністю серединного каналу, заповненого мікроорганізмами, складністю змісту щетинок в чистоті, неможливістю ідеально рівною обробки кінців щетинок і складністю надання їй певної жорсткості. Зараз виробництво щіток з натуральною щетиною у світі практично припинено.
День народження Стіва Джобса
Стівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско (США). Біологічна мати Стіва, незаміжня аспірантка Джоанна Шибл, не маючи можливості прогодувати дитину, віддала його усиновителям – бездітній парі Підлозі і Клари Джобс, взявши з них обіцянку, що ті дадуть хлопчикові гарну освіту.
Подружжя Джобс слово дотримали – в 17 років Стів вступив до коледжу Ріда в Портленді, але відрахувався звідти вже після першого семестру. Він пояснив цей вчинок тим, що на оплату навчання в коледжі йшли всі заощадження його батьків, але сам Стів при цьому не розумів, що дає йому навчання і чи потрібна вона йому взагалі. "Це було одним з кращих моїх рішень у життя", – зізнався він пізніше.
Залишивши навчання, Джобс ще півтора року залишався вільним слухачем коледжу, здаючи пляшки від Коли, щоб купити собі їжі, і ночуючи на підлозі общежитских кімнат однокурсників. Потім він повернувся на батьківщину, де зустрів Стівена Возняка, з яким він познайомився на кілька років раніше – на літній підробіток в компанії Hewlett–Packard. Тоді і виникла ідея створити свій бізнес. На той момент Воза і Джобсу було по 20 років.
Бізнес вони почали з виготовлення "синіх коробок" – спеціальних пристроїв, які давали можливість здійснювати безкоштовні дзвінки на далекі відстані. "Фірма" базувалася в батьківському гаражі Джобса. Технічний геній Возняк і природжений бізнесмен Джобс чудово доповнювали один одного. "Синіми коробками" друзі займалися недовго, наступним кроком стала збірка готових комп'ютерів для продажу. У 1976 році вони заснували компанію Apple Computer Co., стартувавши з суми 1,3 тисячі доларів.
Першим великим замовленням компанії стала збірка 50 комп'ютерів Apple I місцевого магазину електроніки. А через півроку Возняк і Джобс закінчили розробку Apple II, що став першим масовим персональним комп'ютером в світі. Знайшлися інвестори, які вклалися у виробництво Apple II, і в кінці 1980 року компанія вийшла на національний рівень. Власний капітал Джобса досяг позначки 200 мільйонів доларів. Було йому 25 років.
Наступним грандіозним проривом в комп'ютерній сфері став проект Macintosh, який Джобс курирував особисто. За зайву імпульсивність і неврівноваженість він був відсторонений від роботи над основним на той момент проектом компанії – комп'ютером Lisa. Тоді Джобс, спонукуваний бунтарським духом, зібрав невелику команду молодих інженерів і, натхненний ідеєю створити комп'ютер, який буде використовувати "простіше, ніж тостер", розробив і презентував Mac. Новинка підірвала ринок.
А незабаром після цього Джобса звільнили з Apple. Він не зійшовся характерами з новим головним виконавчим директором Джоном Скаллі, якого трохи раніше особисто умовив перейти в Apple з компанії Pepsi-Cola. Рада директорів підтримав Скаллі, і Джобс залишився не у справ. Пізніше сам Джобс говорив, що ця ситуація стала для нього "катарсисом", підштовхнув його до одного з найкреативніших періодів життя. Відчуття публічного провалу і бажання втекти якомога далі через кілька місяців змінилося у діяльного Джобса рішенням почати все спочатку.
Протягом наступних п'яти років він заснував дві нові компанії NeXT і Pixar і познайомився зі своєю майбутньою дружиною. В наслідок Pixar стала найуспішнішою анімаційною студією у світі. А в 1996 році компанія Apple, яка переживає на той момент криза, викупила NeXT. Так Стів Джобс знову увійшов до ради директорів компанії і став тимчасовим (а пізніше і постійним) керуючим Apple.
У 2001 році Apple представила світу перший плеєр iPod. Його продажі буквально через рік стали основним джерелом доходу компанії. У 2006 році був випущений мережний мультимедійний плеєр Apple TV. З 2007 року почалися продажі iPhone, а в 2008-му Джобс продемонстрував найтонший ноутбук у світі – MacBook Air.
5 жовтня 2011 року Стіва Джобса не стало. Він помер у віці 56 років від раку підшлункової залози в Каліфорнії (США).
Нагадаємо, днем раніше ми згадували Неевклідову геометрію і патент на дизельний мотор,
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости