5 найбільш популярних стилів в дизайні інтер'єрів в 2019 році
Опубликованно 02.04.2019 00:15
Дизайн інтер'єрів змінюється слідом за економічними, культурними і соціальними процесами в суспільстві. Сьогоднішні замовники роблять ставку на практичність, функціональність, простоту і екологічність, відмовляючись від гламуру і пафосу нульових. Саме тому на зміну ар-деко і неоклассике прийшли мінімалізм і ф'южен, а мільйонні бюджети на ексклюзивний ремонт скоротилися в рази, констатують російські дизайнери.
Дизайнери розповіли «РБК-Нерухомості» про п'ять найбільш актуальних і затребуваних стилі в дизайні інтер'єрів — як приватних, так і громадських.
Еклектика
Ольга Фрейман, дизайнер, власниця Галереї Фрейман»:
— Мода на еклектику почалася дуже давно, вона пов'язана з колоніальними часом в історії всіх європейських держав, коли вони вносили в свою архітектуру та інтер'єри елементи національних традицій завойованих країн. Власне, на цій основі був сформований так званий колоніальний стиль, в якому змішувалися європейські традиції з екзотичними східними елементами. Замовники люблять еклектику за її гнучкість, можливість щось поміняти без руйнування цілісності інтер'єру. Еклектика стала вираженням свободи вибору дизайнера, дала можливість інтегрувати предмети мистецтва, антикварні або вінтажну меблі в сучасний простір. Поєднати новітні технології і традиційні елементи, зібрати все краще з минулого і майбутнього — ось завдання дизайнера еклектичного інтер'єру.
Фото: «Галерея Фрейман»
Як ні в якому іншому напрямку тут важливо пам'ятати про почуття міри. Змішування різних стилів — завдання складне. Є свої правила і в еклектиці. Наприклад, якщо інтер'єр припускає безліч фактур і відтінків, не варто використовувати більше двох стильових напрямків. У монохромному ж інтер'єрі допустимо брати елементи з трьох і більше. Еклектика відмінно адаптується до мінливої моди: замінюючи пару предметів, можна створювати ультрасучасний інтер'єр так часто, як вам захочеться. Сьогодні в моді 1960-е: кілька вінтажних стільців і сучасна люстра, створена за мотивами 60-х, — і інтер'єр оновлено у відповідності з останніми віяннями.
Модерн
Олександр Корольов, засновник майстерні Alexander Korolev:
— Модерн — це гармонійне поєднання класичного стилю з сучасними деталями в інтер'єрі, в деякій мірі перекликається з іншим популярним інтер'єрним стилем — еклектикою. Однак еклектика схожа на виклик, кричущий контраст, а модерн, в свою чергу, більш спокійний і розумний в методах поєднання. У модерні класика є фундаментальною основою і віссю, навколо якої будується вся композиція інтер'єру.
До особливостей цього стилю можна віднести широке застосування натуральних матеріалів — латунь, бронза, мармур, гіпсова ліпнина. У модерні рівнозначно важливі всі елементи стилю: колір, світло, форма, обсяг, принципи розміщення. Всі аспекти гармонійно занурені в один одного і працюють на створення загальної картини. У колірній палітрі модерн характеризується натуральністю. Відтінки повинні бути близькими до природних: м'ятний, травертин, теракотовий, блакитний. Освітлення в інтер'єрах модерну чітко виділяється за функціональним зонам.
Фото: Alexander Korolev
Варто також зазначити, що в сучасних інтер'єрах переважає використання чистих геометричних форм, а також об'єднання функцій і матеріалу. Так, світильник в підлозі легко перенаправляє погляд зі стіни на стелю, створюючи єдине ціле і формуючи об'ємно-просторове рішення всього інтер'єру в цілому. На мій погляд, цей стиль знаходиться поза часом, еволюціонуючи і видозмінюючись залежно від епохи.
Мінімалізм
Ольга Назарова, керівник інтер'єрного напрямки архітектурного бюро AI-architects:
— Один з найпотужніших трендів у сучасному дизайні — мінімалістичність і зв'язок з природою. Зростаюча популярність лаконічних інтер'єрів пов'язана з тим, що такий підхід залишає замовнику свободу змінювати простір під себе — за допомогою декору в інтер'єр можна додати акцентні штрихи і таким чином індивідуалізувати його. Але все частіше інтер'єр залишають чистим, щоб, не відволікаючись на декор, насолоджуватися вивіреними пропорціями, архітектурними формами.
У мінімалізму немає меж у часі і просторі. Лаконічність рішень створює абсолютну гармонію з природними кольорами, натуральними матеріалами і текстурами, тому в мінімалістичних інтер'єрах все більше використовується дерево і натуральний камінь. Дизайн та архітектура беруть на себе роль провідника між людиною і природою — в умовах зростаючої урбанізації це особливо актуально.
Фото: Al-architects
Удавана простота мінімалізму оманлива: за нею ховається скрупульозна робота дизайнера, адже будь-яка, навіть найменша помилка буде на видноті, її не можна приховати додатковими елементами декору або обіграти арт-об'єктами. Мінімалізм безпосередньо пов'язаний з поняттям sustainable design — курс на відповідальний підхід до природи, екології планети, розумне і усвідомлене споживання. Нічого зайвого, мінімальний вплив на навколишнє середовище і довговічні поновлювані матеріали. Ніякого шуму та зайвих деталей.
Модернізм
Катерина Сванідзе, партнер архітектурної студії Dvekati:
— Модернізм виник як противага ошатним модерну, ар-деко і іншим стилям, відкидаючи все старе. Сьогодні модернізм точно так само відкидає хитромудрі архітектурні форми, прагнучи простоті ліній і обсягів. Це стосується в тому числі і меблів. Предметні дизайнери завдяки високим технологіям винаходять все більш прості з вигляду предмети. Ми в своїх проектах із задоволенням використовуємо як культові предмети, представлені у музеях дизайну по всьому світу, так і останні розробки сучасників.
Здорово, якщо у замовника є предмет з історією — дісталися від бабусь крісла, комоди, серванти та колекційні предмети декору. Будь-який об'єкт можна вписати в сучасний контекст, більш того, дуже часто саме він задає потрібний тон і створює правильну атмосферу. Наше завдання якраз і полягає в тому, щоб донести до людини, що будь-оригінальний предмет краще репліки. Саме тому ми ніколи не поставимо в проект підробку — важлива не лише форма, а й зміст.
Фото: Dvekati
У дизайні інтер'єру, як і в моді, існує циклічність. Ми бачимо, що сьогодні світ повертається до епохи модернізму. Не можна сказати, що успіх модного інтер'єру полягає в стовідсотковою імітації того чи іншого стилю — мова йде про атмосферу, ідеях, закладених у філософію того часу. На щастя, ми поступово приходимо до усвідомленого споживання, це позначається і на дизайні. Прості рішення, відсутність надмірностей в оздобленні, функціоналізм, використання натуральних матеріалів, живі рослини — неодмінні складові актуального інтер'єру.
Фьюжен
Діана Балашова, власниця Студії Діани Балашової»:
— Російські замовники награлися в «великий стиль» ар-деко і неокласика більше не в честі. Люди, нарешті, усвідомили, що живуть в 2019 році і хочуть бачити навколо себе сучасні інтер'єри. Саме тому головний стиль сьогодні — фьюжен. Він припускає змішання навіть не двох стилів, як це було прийнято раніше, а декількох. Фьюжен містить цитати з ар-деко, mid-century modern, скандинавського мінімалізму, модерну та інших напрямків. Створення таких інтер'єрів вимагає великого смаку і професіоналізму: одна невірно підібрана деталь — і модний дизайн перетворюється в кітч.
Фото: «Студія Діани Балашової»
Самий популярний прийом, які використовують дизайнери при створенні інтер'єрів у стилі ф'южен, — функціональне планування. Так, наприклад, великою популярністю користуються системи зберігання, які «заховані» в стіни, меблі-конструктор, єдине стильове рішення для всієї квартири, а не тільки однієї кімнати. Зараз дуже рідко замовляють вбудовану корпусні меблі з Італії, яка користувалася шаленою популярністю в нульові роки. Сьогодні і замовники, і дизайнери віддають перевагу російським дизайнерам, які використовують «грубі» фактури і роблять підкреслено негламурні, модерністські речі.
Категория: Недвижимость