День в історії: Народження Дарвіна і політ на Венеру


Опубликованно 03.04.2019 00:04

День в історії: Народження Дарвіна і політ на Венеру

День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму)

Міжнародний день науки і гуманізму або День Дарвін (Darwin Day), приурочений до дня народження відомого англійського вченого-натураліста, відзначається щорічно 12 лютого.

Чарльз Дарвін (Charles Darwin, 1809-1882) – основоположник теорії природного добору, а також теорії еволюції і походження людини, був яскравим представником науки 19 століття, а його теорія була розцінена ще за життя вченого як науковий переворот.

Набирали популярність у 1990-х роках в університетських колах США ідеї започаткування свята, присвяченого Дарвіну, були втілені в життя в 2001 році. Тоді це виглядало як реєстрація двома активістами Амандою Чесворт і Робертом Стівенсом некомерційної організації під назвою "Програма Дня Дарвіна".

Згодом був створений Фонд Міжнародного Дня Дарвіна, сприяє поширенню ідей дарвінізму, а також освітніх матеріалів, і бере участь в організаційних процесах по проведенню свята і заходів, приурочених до цієї дати.

З цього моменту День Дарвіна відзначається в багатьох ВУЗах різних країн світу. Однак, спочатку святкування носили скоріше спонтанний характер, коли в тому чи іншому навчальному закладі організовували заходи в пам'ять про англійському вченому і його відкриття.

Незважаючи на те, що в останні роки теорія еволюції Дарвіна часто піддається критиці, географія святкування Дня все розширюється. Свято став дійсно міжнародним. В першу чергу ідея його проведення була підтримана в наукових колах, так як День спрямований не тільки на вшанування відкриттів Дарвіна, але й на популяризацію науки. Тому є і друга назва – Міжнародний день науки і гуманізму.

Відкриття астероїда головного поясу Жозефіна

У 1891 році італійським астрономом Елією Миллосевичем в обсерваторії Римського коледжу відкрито астероїд головного поясу Жозефіна.

Венера-1

12 лютого 1961 року в Радянському Союзі відбувся запуск першої в світі автоматичної міжпланетної станції " Венера-1. Цей космічний апарат, запущений з використанням ракети-носія Блискавка, призначався для дослідження планети Венера.

Але в той раз не все пройшло так, як задумували конструктори, інженери і вчені. Зв'язок із супутником була втрачена, коли він перебував на відстані близько 2 млн. кілометрів від Землі. Тим не менш, ця подія стала новим рекордом СРСР в освоєнні космосу. Радянський космічний апарат став першим, пролетевшим так близько від іншої планети.

Навіть невдача, викликана втратою зв'язку зі станцією, була врахована при проектуванні нових апаратів і організації системи зв'язку з ними. Запуск АМС Венера-1 став не просто рекордом. Це було випробування нових систем, рухових установок, вимірювальних приладів, систем зв'язку і т. д.

Вперше була застосована система орієнтації по Сонцю і зірці Канопус. Перший у світі запуск космічного апарату з навколоземної орбіти для дослідження іншої планети ще незадовго до 1961 року здавався порівнянним з чимось з області наукової фантастики, будучи частиною теорії. Венера-1 підтвердила теоретичні викладки, внесла певні правки і зробила крок на шляху перетворення мрії в реальність.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували отримання патенту на пароплав і відкриття гравітаційних хвиль.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.



Категория: Новости