9 стильних плавучих будинків зі всього світу
Опубликованно 04.04.2019 00:00
До кінця 2020 року на трьох підмосковних водоймищах з'являться плавучі селища, що складаються з самохідних будинків на воді. Кожен «населений пункт» буде складатися з 15-30 хаусботов середньою площею 100-160 кв. м. Поки що про екстер'єрі та інтер'єрі будинків-кораблів можна судити тільки за ескізами.
Пропонуємо вам підбірку самих стильних плавучих будинків зі всього світу.
Fennell Residence (Портленд, штат Орегон, США)
Фото: oshatz.com
Житловий будинок, над дизайном якого працював архітектор Роберт Харві Ошац, побудований в 2006 році і розташований в доці на річці Уилламетт. Хаусботи побудований з традиційного для кораблів матеріалу — дерева, тим не менш незвичайна форма будинку виділяє його серед інших плавучих конструкцій. Екзотичний зовнішній вигляд не єдина особливість хаусбота: у ньому встановлено панорамне скло, яке дозволяє милуватися річкою з кімнат в будь-який час дня.
The Floating Seahorse (Дубай, ОАЕ)
Фото: thoe.com
У 2015 році біля архіпелагу «Серце Європи» почалося будівництво будинків, назва яких переводиться як «блукаючий морський коник». Вартість одного хаусбота, розробленого архітектурним бюро Kleindienst Group, становить 2,8 млн доларів. За цю суму покупець отримує трирівневий будинок загальною площею 370 кв. м, причому нижній поверх розташований під водою, а вид з вікна виходить на власний кораловий сад. Незважаючи на високу ціну, будинки користувалися попитом: тільки в перший рік продажів було придбано 60 «морських коників».
Floatwing (Коїмбра, Португалія)
Фото: gofriday.eu
Плавучий будинок Floatwing був придуманий групою архітекторів і інженерів, що об'єдналися в компанію Friday. Перший зразок був побудований на річки Мондегу біля португальського міста Коїмбра, однак тепер замовити такий хаусботи може кожен — і його доставлять в будь-яку точку планети. Творці плавучого будинку робили наголос не стільки на дизайн, скільки на екологічність: на сайті компанії говориться, що будинок-корабель складається з матеріалів, виготовлення яких вимагає менше енергії і не так інтенсивно забруднює навколишнє середовище, як звичайні. Хаусботи оснащений сонячними батареями, які дозволяють генерувати енергію, достатню для семиденного проживання в Floatwing.
Traumf?nger (Гамбург, Німеччина)
Фото: rost-niderehe.de
Будинок, назва якого перекладається з німецької як «ловець снів», був побудований і пришвартований на каналі Эйльбек в Гамбурзі в 2010 році. У 2011-му проект отримав кілька нагород за поєднання дизайну і практичності, так як Traumf?nger являє собою справжній будинок на воді, в якому можна жити цілий рік.
Port X (Прага, Чехія)
Фото: portx.cz
Невеликий плавучий будинок, обшитий з боку набережної білим пластиком і не привертає до себе уваги, базується на човнові причалі на річці Влтава. Краса хаусбота відкривається з боку річки — будинок оснащений панорамними вікнами, які дозволяють милуватися красивим видом. Перший побудований зразок зараз здається в оренду туристам, що приїжджають до Праги, а також служить виставковим зразком. Дизайнери готові виготовити копію будинку і доставити його на будь-яку іншу річку.
Villa N?ckros (Кальмар, Швеція)
Фото: strindberg.se
Хаусботи спроектований архітектурним бюро Strindberg Arkitekter для приватного замовника, який хотів екологічний, енергозберігаючий, практичний і красивий будинок на воді. Однак у подальшому проект вилився в масштабну кампанію адміністрації міста Кальмар по створенню районів для хаусботов в Балтійському морі. В плавучому будинку шість кімнат, кухня, тераса біля води і сад, розташований на даху житла. Величезна маса будинку (165 тонн) робить його стійким і запобігає хитавицю навіть у шторм.
The Exbury Egg (Ексбері, Велика Британія)
Фото: spudgroup.org.uk
Незвичайний будинок у вигляді яйця з'явився на річці Больє, коли художник Стівен Тернер вирішив побудувати для себе робоче простір на воді. У проектуванні хаусбота взяло участь кілька компаній, і в результаті у них вийшло дерев'яне житлове будова з місцем для роботи. Протягом декількох років Тернер подорожував на «яйце», збираючи дані про зміну ландшафту — серйозної екологічної проблеми. У хаусботі є все необхідне для подорожі: гамак, робочий стіл, шафи, міні-кухня з невеликою вугільної пічкою, крихітні душ і туалет, а також сонячні батареї, які генерують енергію для підзарядки ноутбука, фотоапарата і телефону. Але «яйце» не тільки служить студією і будинком Тернеру — його виставляли в деяких музеях як об'єкт сучасного мистецтва.
Butt's Clermont Houseboats (озеро Дал, Індія)
Фото: wikimedia.org
Озеро Дал — одна з найбільших у світі стоянок плавучих будинків. Помешкання у вигляді індійських човнів — шикар — з'явилися на озері Дав в XIX столітті, і з тих пір такі хаусботи стали використовувати не тільки для будинків та готелів, але і для садів, магазинів, майстерень. Комплекс плавучих будинків Butt's Clermont — найзнаменитіший серед всіх будинків-кораблів. Ці міні-готелю можуть похвалитися тим, що в різний час у них зупинялися знаменитості.
Watervilla de Omval (Амстердам, Нідерланди)
Фото: plus31architects.com
Плавучі будинки користуються величезною популярністю в Амстердамі, адже значну площу міста займають канали. При цьому в місті діє закон, згідно з яким висота хаусбота не може перевищувати три метра над рівнем моря. Саме тому проектувальники будинків часто ховають другий рівень будинки під водою — причому так, що за екстер'єром цього і не скажеш. Один з найбільш знаменитих двоповерхових хаусботов — Watervilla de Omval на каналі Амстел. На нульовому рівні у цьому будинку, спроектованому бюро +31Architects, розташована вітальня, кухня та спальня, а під водою знаходяться санвузол, технічна кімната і простір для зберігання.
Категория: Недвижимость