День в історії: Супутник Сатурна і перша радіопередача
Опубликованно 06.04.2019 00:06
Супутник Сатурна
Другий за величиною супутник Сатруна відкрив у 1672 році італійський астроном Джованні Кассіні.
Кассіні назвав 4 відкритих їм супутника Сатурна "зірками Людовика" (лат. Sidera Lodoicea) в честь короля Франції Людовіка XIV. Астрономи довго називали Рею просто п'ятим супутником Сатурна (Saturn V).
Сучасна назва супутника, дане на честь титаніди Реї, запропонував в 1847 році Джон Гершель у відповідності зі своєю ідеєю назвати сім відомих на той момент супутників Сатурна по іменах титанів — братів і сестер Кроноса (аналога Сатурна в грецькій міфології).
День народження Шампольона
У 1790 році народився Жан-Франсуа Шампольон, французький історик-орієнталіст і лінгвіст, засновник єгиптології.
Він з'явився на світ у родині книгопродавця, з раннього віку демонстрував екстраординарні здібності до мов. Першим його вчителем і постійним кореспондентом був брат — лінгвіст та історик Жак-Жозеф Шампольон-Фижак. Після закінчення ліцею у Греноблі був у 16-річному віці обраний дійсним членом Академії Дофіне. У 1810 році удостоєний звання професора університету гренобля, в 1818 році зайняв кафедру історії та географії Королівського колежу Гренобля. З-за політичних поглядів (поєднували республіканізм і бонапартизм), Шампольон кілька разів позбавляли місця і навіть провів півтора роки в засланні після реставрації влади Бурбонів.
В 1824-1825 роках працював з єгипетськими колекціями в Туріні і Римі. З 1826 року — вчений зберігач Єгипетського музею в Луврі, був членом Французького географічного товариства.
Рання смерть у віці 41 року завадила йому закінчити багато роботи, "Єгипетська граматика" і "Словник ієрогліфічного листи" були опубліковані його братом у 1830-1840-і роки. Роботи Шампольона сприяли розвитку египтомании. Він також стояв біля витоків організації по збереженню матеріального та археологічної спадщини Стародавнього Єгипту. Після кончини його відкриття зазнали запеклій критиці і тільки в 1860-е роки були остаточно прийняті науковим співтовариством. В англомовному науковому світі дешифрування Шампольона вважають лише продовженням робіт Йоганна Акерблада і Томаса Юнга.
Перший у світі сеанс звуковий радіопередачі.
У 1900 році винахідник Реджинальд Обрі Фессенде перейшов на роботу в Бюро Прогнозів Погоди з метою довести практичність використання мережі прибережних радіостанцій для передачі інформації про погоду, і тим самим уникнути необхідності використання наявних телеграфних ліній. Бюро Прогнозів за контрактом отримувало доступ до будь-яких пристроїв, винайденим Фессенденом, але він залишався власником своїх винаходів. Фессенден швидко досяг суттєвого прогресу, особливо в конструкції приймача, оскільки він поставив метою приймання звукових сигналів. Його перший успіх прийшов з детектором типу бареттер, за ним пішов електролітичний детектор, який складався з тонкого дроту, занурити в азотну кислоту. Через кілька років електролітичні детектори стали стандартом для чутливого радіоприймання.
Початок робіт в Бюро Прогнозів проходило у Кобба-Айленді, штат Меріленд, розташованому на річці Потомак в 80 кілометрах (50 миль) від Вашингтона вниз за течією. Саме тут 23 грудня 1900 Фессенден, експериментуючи з високочастотним іскровим передавачем, провів успішну передачу мови на відстань 1,6 км (одна миля), яка, судячи з усього, була першим у світі сеансом звуковий радіопередачі. Якість звуку було сильно спотвореним і непридатним для практичної комерції, але як тестове випробування ця передача показала, що після технічних доопрацювань скоро буде цілком можливо передавати звук з допомогою радіосигналу.
Нагадаємо, днем раніше ми згадували перше успішне приземлення ступеня ракети Falcon 9.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости