У китайського ровера на зворотному боці Місяця виникли труднощі
Опубликованно 14.04.2019 00:40
Другий за рахунком китайський місячний ровер Юйту-2 (Нефритовий заєць-2), який є першим місяцеходом, коли-небудь в історії людства досліджують зворотну сторону Місяця, зіткнеться зі значними труднощами, зумовленими нерівностями навколишньої місцевості, повідомили китайські експерти в минулий понеділок.
Зонд Чан'е-4, що включає стаціонарний посадковий апарат і ровер, здійснив посадку в кратері Фон Карман, що знаходиться на території Басейну Південний полюс-Ейткен, на дальній стороні Місяця, 3 січня цього року, а ровер виїхав з відсіку посадкового апарата на поверхню Місяця в ту ж ніч.“По знімках, надісланим нам апаратом «Чан'е-4», ми можемо бачити, що область поверхні Місяця навколо місця посадки зонда поцяткована кратерами різних розмірів, тому рух ровера в цій області буде ускладнене“, - сказав Сан Зечжоу (Sun Zezhou), головний конструктор зонда Чан'е-4, виступаючи на прес-конференції в понеділок.“Ми постараємося знайти відносно безпечні зони і скласти раціональний маршрут для ровера, базуючись на отриманих знімках“, - сказав Сан.
Цей ровер має можливість об'їжджати деякі перешкоди. Якщо перед ровером виникає перешкода, він може самостійно прийняти рішення зупинитися і скласти інший маршрут. Він також може підійматися на деякі схили і камені. "Поки що ми не виявили в навколишньому області поверхні Місяця таких перешкод, з якими ми не могли б впоратися", - сказав Сан.Місяць обертається навколо власної осі приблизно з такою ж швидкістю, з якою вона рухається навколо Землі, тому вона весь час звернена до нас однією і тією ж стороною, в той час як інша сторона Місяця, звана далекої, або зворотною стороною, залишається недоступною для спостережень із Землі. Зворотний бік Місяця вперше спостерігала радянська наукова станція “Луна-3“ ще 7 жовтня 1959 р., проте з тих пір на поверхню зворотного боку природного супутника нашої планети не було жодної вездеходной місії.
Нагадаємо, раніше Китай показав посадку модуля на зворотний бік Місяця.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости