Московському будівлі повернули вигляд початку XX століття


Опубликованно 18.04.2019 00:02

Московському будівлі повернули вигляд початку XX століття

У Москві відреставровано фасади колишнього прибуткового будинку купця Кузьми Колупаєва, розташованого на Лісовій вулиці в ЦАО. Як йдеться на офіційному сайті столичної мерії, сьогодні будівля зовні виглядає так само, як і на початку XX століття, коли тут знаходилася підпільна друкарня революціонерів.

Мова йде про будівлі сучасного музею «Підпільна друкарня 1905-1906 років» — це один з філій Державного центрального музею сучасної історії Росії. На початку XX століття в цьому будинку розташовувалася нелегальна друкарня Російської соціал-демократичної робітничої партії (РСДРП), в якій друкували газету «Робітник». В якості прикриття для підпільної друкарні на першому поверсі будівлі прибуткового будинку купця Кузьми Колупаєва з'явився магазин з вивіскою «Оптова торгівля кавказькими фруктами Каландадзе». Цей магазин працював собі у збиток. Сама друкарня проіснувала два роки — друкарський верстат революціонери ховали в виритої під фундаментом печері.

Будівля зведена в XIX столітті, кілька разів перебудовувалася. Вигляд, який зберігся до наших днів, вона придбала у 1903 році після реконструкції, яка проводилася під керівництвом архітектора Віктора Мазырина. Фасади і зовнішній декор виконані з червоної цегли. Головний фасад будівлі вінчає профільований карниз, дах обладнана слуховим вікном, металевим огородженням і пінаклі — невеликими готичними башточками. Вікна прикрашені прямокутними наличниками і декоративними замковими каменями.

Протягом XX століття фасад будівлі постійно змінювався, його штукатурили та білили. Саме вид 1903 року і був взятий за основу при реставрації, йдеться на mos.ru.

За словами голови департаменту культурної спадщини столиці Олексія Ємельянова, ремонтні роботи зайняли п'ять місяців — реставратори відновили цегельну кладку, усунули тріщини в стінах, заклали шви спеціальним вапняним розчином, посилили металеву конструкцію балкона і встановили ковані навіси ґанків. Пінакл на даху були відтворені за архівними фотографіями.



Категория: Недвижимость