День в історії: Золота лихоманка і перші комп'ютери "Макінтош"


Опубликованно 22.04.2019 00:06

День в історії: Золота лихоманка і перші комп'ютери

Золота лихоманка

Каліфорнійська золота лихоманка – неорганізована масова видобуток золота в Каліфорнії в 1848-1855 роках. Почалася золота лихоманка 24 січня 1848 року неподалік від лісопилки Саттера поблизу містечка Колома. Джеймс Ст. Маршалл, який працював на Джона Саттера, виявив шматочки золота у водяному колесі на річці Американ-Рівер. Він відніс знахідку Саттеру, і вдвох вони ретельно перевірили метал, підтвердивши припущення про те, що це було золото.

Саттер був дуже стурбований і хотів, щоб ця інформація залишалася в таємниці, оскільки боявся, що його сільськогосподарський бізнес постраждає у разі початку масових пошуків золота. Тим не менш, новина про виявлення золота стрімко поширилася, і незабаром близько 300 тисяч чоловік прибутку в Каліфорнії з інших штатів США та з-за кордону.

Наслідки золотої лихоманки були численними. Всього за кілька років Сан-Франциско виріс з невеликого містечка у велике поселення, в Каліфорнії були побудовані дороги, школи і церкви. Була створена система законів, а в 1850 році Каліфорнія офіційно стала штатом США, який тепер часто називають "Золотий штат".

Різко виросла та розвивалася галузь сільського господарства. Однак, у золотої лихоманки в Каліфорнії виділяють і ряд негативних наслідків, серед яких витіснення індіанців з їхніх традиційних земель і нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Перший Макінтош

Перший Mac був випущений 24 січня 1984 року. Виходу комп'ютера на ринок передував телевізійний рекламний ролик режисера Рідлі Скотта, вперше показаний 22 січня 1984 року і використав мотиви роману Джорджа Оруелла 1984. Незабаром після цього компанія припинила розробку і виробництво сімейства Apple II, яке виявилося неконкурентоспроможним.

Спочатку сімейство Macintosh об'єднувало платформи, створені на базі процесорів Motorola (68000, 68020), згодом замінені більш потужними процесорами IBM PowerPC (використовувалися в моделях комп'ютерів PowerMac), а потім процесорами Intel.

Вихід самого першого комп'ютера Macintosh був спочатку досить прохолодно сприйнята багатьма виданнями — його постійно порівнювали з Apple II, вийшов незадовго до цього і на відміну від нового комп'ютера мали відкриту архітектуру. Як стверджували всі відомі видання того часу, "Сучасний користувач хоче мати відкриту архітектуру і можливість змінювати технічні характеристики комп'ютера на свій розсуд". Закрита архітектура нового комп'ютера не дозволяла цього, внаслідок чого мало місце початкове падіння продажів нового комп'ютера і звільнення Стіва Джобса з поста глави Apple.

Перший штучний об'єкт, який досяг Урану

24 січня 1986 року апарат Вояджер-2 максимально зблизився з Ураном (81,5 тис. км).

Апарат передав на Землю тисячі знімків Урану, його супутників і кілець. Завдяки цим фотографіям вчені виявили два нові кільця і досліджували дев'ять вже відомих. Крім цього, були виявлені 11 нових супутників Урану.

Знімки одного з місяців — Міранди — здивували дослідників. Передбачається, що маленькі супутники швидко охолоджуються після свого утворення, і являють собою одноманітну пустелю, поцятковані кратерами. Однак з'ясувалося, що на поверхні Міранди пролягають долини і гірські хребти, серед яких були помітні скелясті кручі. Це говорить про те, що історія місяця багата тектонічними і термальними явищами.

Вояджер-2 показав, що на обох полюсах Урану температура виявилася однаковою, хоча тільки один освітлювалася Сонцем. Дослідники зробили висновок про наявність механізму передачі тепла з однієї планети до іншої. В середньому температура Урану складає 59, або -214 °C.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували першу жінку-лікаря і спуск в Маріанську западину.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.



Категория: Новости