«Історія про свій кут мені нецікава»: де хочуть жити 25-річні


Опубликованно 24.04.2019 00:14

«Історія про свій кут мені нецікава»: де хочуть жити 25-річні

Мілленіали — люди, що народилися в період з 1981 по 2000 рік. Соціологи прозвали їх поколінням Пітера Пена через прагнення відтягнути перехід у доросле життя і бажання якомога довше залишатися в батьківському домі. Для них матеріальні цінності відійшли на другий план, їм важливо спілкування.

Молодим покупцям новобудов більше не потрібні паркування, так як більшість з них користується каршерингом, їм необхідні комори (тут молоді люди зберігають гироскутеры, велосипеди й самокати) і тераси, які потрібні для вечірок з друзями.

Редакція «РБК-Нерухомості» запитала у 25-літніх москвичів, про яке житло вони мріють.

«Мені досі незрозуміло, чому молоді люди купують квартири в мурашниках»

Софія, 25 років, викладач:

— Коли я вийшла заміж, батьки запропонували мені переїхати в квартиру на Курській. Квартира без ремонту, з поганою плануванням і темна. Зате в центрі. Мій чоловік музикант давно мріяв про студії, роздумував про те, щоб орендувати підвальне приміщення в Москві з цією метою. У той період невизначеності ми виїхали на дачу і дуже надихнулися свіжим повітрям і свободою. Раптово чоловікові прийшла ідея про життя за містом, в своєму будинку. Здавалося тоді, що це божевільна авантюра, але у нас вибору особливо не було. Важливо було мати можливість грати на барабанах та інших інструментах, а також організувати студію. Ми були згодні жити в мінімальному комфорті. Виставивши квартиру на продаж, неспішно почали їздити дивитися вдома.

В одну з поїздок на дачу вирішили заодно заїхати і подивитися будинок. Він стояв на дорозі, а я дуже скептично ставилася до подібних речей. Заманила ціна — вона була нижче тієї, на яку ми орієнтувалися. По дорозі до цього місця мене заворожила дорога з лісами, полями і безкрайніми просторами — все це в 30 км від МКАД. Зайшовши в будинок, я вже уявляла, що він мій, а подивившись, остаточно переконалася, що це воно. З господарем будинку ми обмінялися на квартиру на Курській з його доплатою.

Сказати, що я щаслива, — нічого не сказати. Моя мрія збулася. Можливість почувати себе вільно, співати пісні серед ночі, виходити щодня в ліс на найсвіжіший повітря, слухати спів птахів — безцінне. Мені досі незрозуміло, чому молоді люди купують квартири в мурашниках, коли можна взяти будинок подалі від Москви, але близько до залізниці. Добиратися до центру практично однаково, прекрасна екологія — можна мати можливість повноцінно відпочивати після роботи, адже в Москві це взагалі неможливо. Варто відзначити, що багато хто наші друзі і знайомі взяли з нас приклад і теж стали замислюватися про покупку будинку замість квартири.

«Став дивитися оголошення тих, хто шукає сусіда, на Facebook»

Артем, 25 років, податковий консультант у великій іноземній компанії:

— Нещодавно я вирішив зняти кімнату, підселитися до когось, так як не хотів жити один. З точки зору грошей це дуже вигідно. Став дивитися оголошення тих, хто шукає сусіда, на Facebook. З'їздив за трьома адресами, перш ніж знайшов ідеальний варіант на Авіамоторна. Оголошення було дивне, мене це зацікавило, адже я теж, скажімо так, своєрідний. І не помилився, хлопці виявилися моїми ровесниками і дуже мені сподобалися. Ще мені давно хотілося жити в якомусь цікавому будинку, і це у мене вийшло. Будинок, в якому розташована квартира, входить в перелік об'єктів культурної спадщини міста Москви і є пам'яткою раннього сталінського конструктивізму. Підкупило те, що господар дозволив викинути з квартири все, що там знаходиться, перефарбувати стіни в будь-який колір і взагалі робити все, що ми хочемо. Я пофарбував у себе стіни в червоний колір і зробив освітлення як у порностудії.

Поки я всім задоволений і найближчим часом купувати нерухомість не збираюся, так як не бачу в цьому сенсу. Я плачу за оренду, і це плата за мій комфорт — мені зручно добиратися на роботу, та й взагалі куди завгодно. На ті гроші, які віддаю за оренду поруч з центром Москви, зміг би, напевно, купити в іпотеку лише дуже стрьомний квартиру в Зеленограді або Хімках. Вся ця історія про свій кут мені не дуже близька і зовсім нецікава. Також великою перевагою оренди є мобільність — це дуже круто. Завжди можна поміняти район. Тому про покупку нерухомості я задумаюся після 40 років або пізніше.

«Мрію про дуже-дуже великою ванною»

Дарина, 25 років, маркетолог:

— До недавнього часу я жила з батьками, сестрою і трьома котами. Орендувати було нерозумно, так як тоді не залишилося грошей на подорожі, барчик і так далі. Планувала пізніше розміняти її. Але несподівано у моїй сім'ї справи пішли в гору, і цієї осені мені подарували квартиру в районі Филевской парку. Я навіть мріяти про таке не могла! Квартира з новим ремонтом та виглядом на сквер. Зараз обустраиваюсь. Встановила нещодавно систему «розумний будинок». З телефону можна керувати світлом, приходять сповіщення, коли вхідні двері відкрита або закрита, а також багато інших прикольних штук. В майбутньому, якщо буду купувати квартиру, хотіла б таку систему, щоб взагалі усіма електричними приладами можна було з телефону керувати і щоб підлога була тепленький. Наприклад, зручно, якщо вийшла і забула вимкнути праску, можна з телефону перевірити розетку і все відключити.

Зараз у мене одиничка. Добре, що кухня окремо, так як, коли живеш з ким-то, тобі необхідно особистий простір. У майбутньому хотіла б квартиру більшої площі, нехай і не в центрі. Ще важливо, щоб все було в сучасному стилі, але багато дерева, все натуральне. Подобається мені, звісно, все дуже дороге, стільниці з натурального каменю і так далі. Мені як дівчинці також дуже важлива ванна. Моя мрія — це дуже-дуже велика ванна кімната, щоб по ній прям можна було ходити. А ще нехай в ній будуть душова кабіна, дві раковини, трюмо з косметикою, щоб фарбуватися, а посередині — ванна. Хочу, щоб у ванній кімнаті стояли квіти і велике м'яке крісло. Ще мрію про величезній терасі з мангалом, щоб можна було смажити шашлики. Якщо б у мене таке було — це взагалі був би рай.



Категория: Недвижимость