Найдовшу підводний човен спустили на воду
Опубликованно 29.04.2019 00:26
Про намічений на 23 квітня спуску на воду атомної субмарини проекту 09852 стало відомо заздалегідь, тому до події була прикута особлива увага ЗМІ. Зараз цю інформацію підтвердила РІА Новини.
З-за високого рівня секретності журналісти не мали можливості знімати субмарину на фото і відео. У той же час раніше стали відомі багато деталі нового «зброї відплати». Мова йде безпосередньо про субмарині проекту 09852, так і про її зброю — апараті «Посейдон», що виступає в якості носія ядерної зброї.
«Посейдон», також відомий як «Статус-6», — російський проект безпілотного підводного апарата з ядерної енергоустановкою. Його основне завдання — доставка надпотужного ядерного боєприпасу до берегів ймовірного противника в разі глобальної війни. Ураження стратегічно важливих прибережних об'єктів досягають шляхом ядерного вибуху, створення великих зон радіоактивного забруднення, а також впливу потужного цунамі, яке може стати наслідком застосування такої зброї. В якості можливих цілей «Посейдона» виступають і авіаносні ударні групи, що відрізняє проект його попередників, які не мали необхідних коштів наведення.
Субмарина проекту 09852 «Білгород» стане першим штатним носієм підводних апаратів «Посейдон». Корабель заклали на «Севмаші» 24 липня 1992 року як атомну субмарину класу «Антей». У 2012 році президент Росії Володимир Путін заявив, що субмарину добудують за спеціальним проектом. При цьому довжина човна зросла з первинних 154 до 184 метрів, що майже на 11 метрів довшою підводного крейсера проекту 941 «Акула» — найбільшої субмарини в світі.
Перевершує «Білгород» по довжині і найбільшу американську субмарину — стратегічну човен типу «Огайо». Довжина останньої становить 170 метрів.
Крім «Посейдона», субмарина проекту 09852 повинна нести і звичайні 650-міліметрові та 533-міліметрові торпеди. Раніше також розглядали питання озброєння «Білгород» новими крилатими ракетами, однак, наскільки можна судити, від цього відмовилися.
Раніше, нагадаємо, стало відомо, що «Борей» можуть переозброїти з проблемною «Булави» на крилаті ракети. Дві такі підводні човни можуть надійти в розпорядження ВМФ після 2027 року.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Індія введе в експлуатацію атомну підводний човен власної будівлі.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости