Як з обкладинки журналу: Вчимося робити круті знімки за допомогою недорогого камерафонаРеклама
Опубликованно 10.05.2019 00:00
Джазовий піаніст Кріс Озер завів свій Instagram-акаунт у 2010 році. Там він розміщував свої перші знімки, зроблені за допомогою смартфона: безкрає пшеничне поле, грозу, що насувається, жваву вулицю, зняту крізь мокре скло. Несподівано для Кріса хобі переросло в серйозне захоплення, а незабаром – і в основний заробіток. Новачка в мобільній фотографії найняли на роботу виробники віскі Johnnie Walker, і Озер відправився до Шотландії, щоб відзняти історію двохсотлітнього бренду.
PayPal, Nike, Patagonia і багато інших звертаються за допомогою до мобільних фотографам. Більш того, мобілографія стала справжнім трендом у фотожурналістиці. Всі світові ЗМІ облетіли фото урагану Сенді, зняті на смартфон Беном Лоуі з Коні-Айленда, зокрема, один з його знімків потрапив на обкладинку TIME Magazine.
Сьогодні камерафони дозволяють створювати унікальний візуальний контент практично будь-якого, навіть непідготовленому користувачеві. Особливо, якщо мова йде про знакові події, у вирі яких раптово виявився чоловік зі смартфоном. Тепер вам немає необхідності носити з собою громіздку і не завжди зручну камеру, щоб «зловити» неповторний момент – телефони стали незамінними помічниками для любителів ексклюзивних фото.
Важливе питання – якщо ми хочемо отримати відмінну якість знімків де завгодно і коли завгодно, то телефон за захмарною ціною – це must have або можна обійтися більш бюджетним продуктом? Практика показує, що вдалі кадри можна дістати за допомогою камерафону ціною близько 250 доларів (до речі, приблизно стільки ж коштує одна тільки спалах до професійного фотоапарату). Нижче представлена підбірка кадрів, які Андрій Горб, професійний фотограф з більш ніж 17-річним стажем і досвідом роботи з fashion-індустрією і зірковими замовниками, зняв на Tecno Camon X pro в ході двотижневого тест-драйву пристрою.
А тепер трохи посекретничаем. Отже, як зробити фотографії, які можна розмістити на обкладинці журналу?
Правило перше і найважливіше: зум є зло! Набагато ефективніше робити фото в більш високій якості, які згодом можна збільшувати і успішно кадрувати. Спробуйте функцію “Суперпиксель“ на Camon X pro, яка дозволяє збільшувати знімки в чотири рази (!) без найменшої втрати якості.
Правило друге: більше “повітря“! Добре, коли композиція на фотографії виглядає гармонійно, а об'єкти не “затиснуті“, не “випадають“ за рамки фото. Щоб захопити велику область в кадр, спробуйте на Camon X pro від бренду Tecno функцію 18:9 – і у вашій дружній компанії нікому не доведеться лежати на підлозі, щоб потрапити на загальне фото!
Правило третє: все буде чотко! Ви обідаєте в ресторані, а навпроти за столиком – харизматичний Тімоті Шаламе. Без фотодоказів друзі вам не повірять! Але от біда – прямо за спиною актора у вікна ллється сонячне світло. Отримайте дозвіл у зірки на селфи і використовуйте функцію HDR – портретне фото вийде чітким і не засвіченим.
Правило четверте: робимо спалах з розумом. Як бути, якщо фотографований об'єкт знаходиться в темряві, але при використанні спалаху моторошно блищить? Регулюйте силу спалаху, просто проводячи пальцем по екрану Camon X pro вгору або вниз.
Які враження залишає досвід використання Camon X Pro в якості пристрою для фотографування?
Київський професійний фотограф Андрій Горб ділиться: “Було цікаво протестувати смартфон Camon X Pro від нового в Україні бренду Tecno у різних зйомочних ситуаціях. Для комфорту фотографа і якісних знімків особливо важливо, що смартфон знімає різко, кольору передає якісно, в ній працює активний автофокус та швидке фокусування. Я робив фото в різних стилях і жанрах, використовуючи переваги природного освітлення і залишився задоволений результатом".
Мобільна фотографія пішла далеко вперед, і зараз в руках у фотографа компактний пристрій, який дозволить створити вдалі кадри набагато простіше, ніж коли-небудь раніше, що приємно. Варто лише правильно використовувати корисні сервіси вашого камерафону і відточити майстерність, постійно практикуючись.
Категория: Новости