Посадив і забув: 7 самих невибагливих кімнатних квітів
Опубликованно 10.05.2019 00:36
Використання кімнатних рослин — один з найбільш простих і популярних способів перетворити житло. Це красиво і естетично. Такі живі прикраси не тільки створюють атмосферу затишку, але і благотворно впливають на здоров'я своїх господарів. Вони очищають повітря від шкідливих домішок, ефективно регулюють вологість і збагачують квартиру киснем.
Однак ритм сучасного життя не завжди дозволяє приділяти рослинам достатньо уваги. Для зайнятих людей і квітникарів-новачків є спеціальні невибагливі кімнатні квіти. Вони легко переносять пил, сухість, протяги, глибоку тінь і перепади температур. При цьому такі рослини красиві і іноді цвітуть. Розповідаємо про сім найвитриваліших кольорах, які витримають практично будь-які умови.
Эхеверія: «кам'яна троянда» для вертикальних панно
Эхеверія — один з найяскравіших представників невибагливих сукулентів. Особлива будова листків та стебел дозволяє цим рослинам довгий час обходитися без води. Навіть у літній період эхеверию досить поливати всього один-два рази на місяць. Цей витончений квітка іноді називають «зимовою трояндою». У природі він зустрічається в пустелях і кам'янистих ущелинах Мексики. Однак і на російських підвіконнях эхеверія буде почувати себе комфортно. Іноді в кінці зими на її листках з'являються оранжево?жовті і червоно-коричневі суцвіття. Рослина рідко уражується шкідниками, любить сухе повітря і велика кількість сонячного світла. До того ж йому треба зовсім небагато землі. Завдяки цьому эхеверию можна висаджувати в спеціальні дерев'яні горщики і використовувати для створення вертикальних панно. Один з модних трендів в озелененні — сукуленти на корчі або гілці.
Літопси: «живі камені» з красивою квіткою
Літопси більше відомі як «живі камені». За зовнішнім виглядом ці рослини і правда схожі на звичайну гальку. У напівпустельних скелястих зонах Намібії і Південної Африки така особливість дозволяє їм зливатися з навколишнім середовищем. В природі у них є цікава властивість: у жаркі та сухі місяці «живі камені» закопуються в пісок, щоб перечекати засуху. В залежності від сортів літопси відрізняються за своєю формою і забарвленню. А ось любов до яскравого сонячного світла — характерна риса всіх представників виду. Щоб забезпечити незвичайним зеленим «вихованцям» комфортні умови, поставте горщик на сонячне підвіконня і не забувайте поливати хоча б раз на місяць. При цьому важливо, щоб вода не потрапляла на листя літопси, тим більше — в щілину між ними. Влітку рослина може стати екзотичним прикрасою балкона або відкритої веранди. Головне, щоб температура повітря не опускалася нижче 10 проС.
Нолина (бокарнея): фонтануюча «слонова нога»
?Нолину відрізняє химерний зовнішній вигляд, за який в народі її називають «слонової ногою» і «кінським хвостом». Рослина складається з кулястого стовбура і хаотичною листя, ніби фонтануючої на його верхівці. Екстравагантна зовнішність дозволяє квітці вписуватися майже в будь-який сучасний інтер'єр. А завдяки невибагливості ноліна її часто використовують для озеленення офісів і торгових центрів. Поливати рослину потрібно з особливою обережністю. Тут діє принцип: краще пересушити землю, ніж залити її. Влітку грунт досить зволожувати пару раз в місяць, взимку — вдвічі рідше. Вся справа в здатності квітки ефективно накопичувати вологу. Його товстий корковий стовбур — відмінний резервуар для води. Тому якщо вам належить тривале відрядження чи відпустку, не варто переживати за нолину. При нестачі вологи вона починає використовувати свої внутрішні ресурси.
Сансевієрія: живучий «тещин язик»
«Тещин язик» — дивно життєздатне рослина. Він може обходитися без води і сонця протягом декількох тижнів. При цьому навіть після такого випробування колір і форма його листя відновлюються в рекордно короткі терміни. Не менш стійко квітка переносить пил, сухість повітря, протяги і повна відсутність добрив. У літні місяці сансевієрія досить поливати раз на десять днів, взимку — двічі в місяць. Для мешканців темних квартир ця квітка — ідеальне рішення. Його строгі і лаконічні форми, що гармонійно впишуться як в брутальний лофтовый інтер'єр, так і в кімнату в стилі хай-тек. Британці називають сансевієрія «леопардової лілією», американці — «зміїною шкірою», німці — «африканської коноплями». Таку велику популярність вона придбала не тільки за рахунок своєї живучості. Цей елегантний квітка активно поглинає шкідливі речовини і знищує хвороботворні бактерії.
Спатіфіллум: «жіноче щастя» у подарунок
Друга назва цієї квітки — «жіноче щастя». Квітникарі люблять його за ефектний зовнішній вигляд і простоту в догляді. Крім того, рослина добре зволожує повітря і очищає його від промислових і побутових токсинів. Батьківщина спатифиллума — тропіки Південної Америки. У природі його можна зустріти в Мексиці, Колумбії, Бразилії, Венесуелі. Незважаючи на екзотичне походження, спатіфіллум — одне із самих невибагливих рослин. Він тіньовитривалий і не любить зайвого зволоження грунту, особливо в холодну пору року. А ось від протягів і холоду рослину потрібно оберігати. Якщо вибрати для спатифиллума підходяще місце, він буде цвісти практично цілий рік. «Жіноче щастя» впишеться в інтер'єр будь-якої квартири і стане хорошим подарунком молодятам. Вважається, що ця квітка приносить в будинок гармонію і сімейне благополуччя.
Каланхое: «зелена аптека» на підвіконні
Це холодостійка рослина родом з Мадагаскару. Каланхое теж «вміє» накопичувати вологу, витримує різкі перепади температур, любить сонце і з легкістю переносить посуху. Воно не потребує обприскуванні, частих добривах і пересадках. Основне правило догляду: використовувати тільки відстояну воду кімнатної температури і не допускати її затримки в горщику. На відміну від більшості інших невибагливих рослин, у каланхое є красиві пишні суцвіття. Вони бувають самих різних відтінків і майже не пахнуть. При цьому каланхое — це не просто красивий квітка. Його соком лікують багато захворювань, а в нічний час рослина активно виділяє кисень і знезаражує повітря. Цей натуральний декор як не можна краще підійде для оформлення спальні та дитячої кімнати. А в теплий сезон каланхое можна переселити на вулицю або на балкон — свіже повітря піде йому на користь.
Заміокулькас: «доларове дерево» для програмістів
На ринку кімнатних рослин заміокулькас з'явився порівняно недавно. Він майже не цвіте, зате зберігає свою свіжість і насичений колір як в тіні, так і на сонці. Склад грунту для нього теж не важливий. Дорослий заміокулькас виростає до 1,5 м і більше підходить для просторих приміщень. Це тропічна рослина часто зустрічається в аеропортах і торгових залах. Будучи вихідцем з Африки, квітка відмінно уживається на робочому столі — поруч з джерелами спекотного і сухого повітря. Якщо ви випадково забудете його полити, нічого страшного не трапиться. Друга назва заміокулькаса — «доларове дерево». Деякі квітникарі впевнені, що цей пустельний гість здатний приносити своєму власникові багатство і благополуччя. Єдиний мінус заміокулькаса — отруйний сік, який викликає роздратування шкіри. А тому пересаджувати його можна тільки в рукавичках.
Категория: Недвижимость