Топ-10 найдорожчих для проживання країн


Опубликованно 10.05.2019 03:20

Топ-10 найдорожчих для проживання країн

10-е місце. Ірландія

Фото: Artur Widak/Global Look Press

Високий відсоток іммігрантів обумовлений дружелюбністю і толерантністю місцевого населення до приїжджого. Багатьох приваблює медичне забезпечення — отримати лікарську допомогу можна як платно, так і безкоштовно, при цьому покупка страховки необов'язкова. Ціни варіюються залежно від місця проживання — в Дубліні вони в середньому на 5% вище, ніж у провінції. Знімна квартира в центрі коштує близько $1,5 тис. на місяць, а на околиці можна зняти житло за $1,2 тис. Власні апартаменти обходяться в $5,6–8 тис. за 1 кв. м, при цьому вартість більш дорогого житла доходить до $12 тис. за 1 кв. м. В Ірландії зараз тривала економічна криза, але розмір мінімальної зарплати не знижується і становить близько $11 годину. А ще в країні демократичні податки і високі соціальні виплати: у 2019 році пенсіонери отримають від держави в середньому по $1800 пенсії.

9-е місце. Південна Корея

Фото: Daniel Kalker/Global Look Press

Прожитковий мінімум в країні майже на 104% вище, ніж у Росії, це сукупні дані з усіх міст з урахуванням вартості оренди житла. До речі, середньостатистична знімна квартира обійдеться на 71% дорожче, ніж в Росії: за студію або маленьку однокімнатну платять від $350 до $880 в залежності від міста. Але навіть місцеві жителі часто віддають перевагу знімного житла, адже власне коштує від $4 тис. за 1 кв. м, а ціни на дорогу квартиру коливаються в районі $20 тис. за метр. Продукти теж недешеві: буханець хліба обійдеться в $2, а кілограм яблук — в $3. У Південній Кореї високий рівень зарплат, але роботодавці приділяють велику увагу зовнішньому вигляду здобувачів і можуть відмовити фахівця, орієнтуючись на фотографію в резюме.

8-е місце. Гонконг

Фото: Tong Liping/Global Look Press

Адміністративний район Китаю розташований на південно-сході країни і розглядається як окрема держава. Податок на дохід фізичних осіб тут приблизно дорівнює російському і становить 15%, але розраховується за гнучкою ставкою в межах 7-17%. Середні зарплати коливаються від $2 тис. до $3 тис., а зняти квартиру-студію можна від $1,8 тис. в місяць. Орендувати житло тут значно дешевше, тому що ціни на покупку квартири починаються від $20 тис. за 1 кв. м. Самими престижними районами вважаються височини в центрі острова: Ніколсон, Кемерон, Остін і Келлет, життя в цих місцях непідйомна для більшої частини населення Гонконгу. Саме там була продана найдорожча двоповерхова вілла в історії — невеликий будинок обійшовся покупцеві в $446 млн.

7-е місце. Данія

Фото: Stefan Huwiler/Global Look Press

Данія відома стабільними політичною, економічною і соціальною системами. При цьому середньомісячний дохід тут становить близько $5 тис. до виплати податків. Ціни на продукти росіян здивують: пляшка води 0,33 літра коштує майже $3, а літровий пакет молока — менше $2. Купувати власне житло дорого — середня ціна квадратного метра складає $5 тис. (на околиці ця сума може бути знижена до $3,5 тис. за 1 кв. м). До речі, для іноземців покупка нерухомості оподатковується — 1% від загальної вартості майна вони віддають державі. Зате маленьку квартиру для однієї людини можна орендувати за $950 в місяць.

6-е місце. Японія

Фото: Kay Nietfeld/Global Look Press

Велика економічна держава приваблює іммігрантів, які прагнуть заробляти. Особливо в Японії цінуються фахівці в IT-сфері — країна є лідером з виробництва електроніки. В державі площею близько 378 тис. кв. км проживає понад 126 млн осіб. Постійне зростання населення на невеликій території призвів до збільшення кількості квартир з мінімальною площею. За крихітну однушку в Токіо орендар сплачує від $440 до $1,3 тис. в місяць, а покупка власних квадратних метрів обійдеться в десять разів дорожче за кожен з них. Середня зарплата невисока — близько $2 тис. на місяць. Місцеві традиційні продукти (локшина, соя, риба) обійдеться недорого, зате за кілограм цибулі доведеться віддати $3-4 незалежно від сезону.

5-е місце. Люксембург

Фото: Barbara Boensch/Global Look Press

Люксембург посідає друге місце в рейтингу найбагатших країн світу після Катару. Купити власне житло в межах міста можна від $7,5 тис. за 1 кв. м, зняти маленьку однокімнатну квартиру — від $1,2 тис. до $1,65 тис. в місяць. Ціни на продукти і ресторанах не сильно відрізняються від російських: обід за $19 і капучіно за $3,5. А от податок на доходи фізичних осіб становить 39%, що істотно позначається на бюджеті. Високі ціни на життя компенсуються доходами: у Люксембурзі встановлена найвища планка мінімальної зарплати у Євросоюзі — майже $2370 в місяць, а середня зарплата становить приблизно $4 тис. При цьому інфляція в країні практично нульова, а рівень безробіття у попередньому році знизився до 6% населення.

4-е місце. Багамські острови

Фото: Sergi Reboredo/Global Look Press

Відпочинок на Багамах — сталий вираз, який багато десятиліть передбачає розкіш. Рівень життя тут дійсно високий, але, як і в багатьох інших розвинених країнах, продукти імпортуються з-за кордону, в більшості вони брендові і досить дорогі. Наприклад, якщо ви звикли снідати яєчнею і не мають наміру відмовлятися від неї навіть на райському острові, то десяток яєць обійдеться в чотири рази дорожче, ніж в Росії. Вартість комунальних послуг у містах становить близько $300 в місяць на середньостатистичну квартиру, а за знімне житло доведеться платити близько $800-1200 в місяць. Зате і покупка власного обійдеться в $900-1600 за 1 кв. м.

3-е місце. Норвегія

Фото: Marcus Siebert/Global Look Press

Згідно з доповіддю Всесвітнього про щастя, який ООН опублікувала в 2018 році, жителі Норвегії знаходяться на другому місці після фінів. У звіті враховуються рівень ВВП та життя громадян, соціальна підтримка, ступінь довіри до керівництва країни, тривалість життя і свобода населення. За щастя доводиться дорого платити: знімне житло в центрі обійдеться в $1,2–1,6 тис.; квадратний метр власної квартири коштує в середньому $6,5–9,5 тис. Середні зарплати тут теж здаються астрономічними порівняно з російськими: фахівці високого рівня в галузях IT та нафтопереробної промисловості можуть розраховувати на дохід в $15-20 тис. на місяць. Високі зарплати нівелюються цінами в магазинах — країна змушена імпортувати більшу частину продуктів.

2-е місце. Ісландія

Фото: Roxel/Global Look Press

Місцевий суворий клімат не став перешкодою для активного розвитку інфраструктури. Згідно зі звітом «Глобальний індекс світу — 2018», на даний момент Ісландія — найбезпечніша країна в світі. У статистиці враховувалися екологія, політична ситуація, соціальні та економічні критерії, територіальні особливості. При цьому жити тут дуже дорого. Наприклад, бізнес-ланч на двох в середньому за цінами в ресторанах обійдеться більш ніж в $100. Ціна за квадратний метр житла в центрі коливається в межах $4-5 тис., а за межею міста можна купити квартиру в середньому за $3-4 тис. за 1 кв. м Квартири обходяться дешевше, ніж таунхауси і приватні будинки, але останні тут дуже популярні і будуються за індивідуальними проектами. Оподаткування в Ісландії безпосередньо залежить від форми зайнятості. Власники ЗАТ платять державі 5% прибутку, а приватні підприємці — 38% від доходу.

1-е місце. Швейцарія

Фото: bildbaendiger/Global Look Press

Швейцарія лідирує в списку найдорожчих для проживання країн вже не перший рік. За даними на квітень 2019 року, власне житло в центрі міста тут обійдеться в $10-11 тис. за 1 кв. м, а ціни на околиці наближаються до $8 тис. За невелику квартиру доведеться платити близько $2 тис. на місяць, а за паркувальне місце в місті — $600-1000 в рік. Навіть при такому розкладі майже чверть населення країни — приїжджі з посвідкою на постійне проживання. В Швейцарії високі зарплати, але близько 25% доходу на рік доводиться віддавати державі: у пенсійний фонд, на податки і обов'язкову страховку. При цьому багато корінні жителі країни вважають за краще знімати житло, а не купувати його: з урахуванням податків і виплат по кредитах це вигідніше.



Категория: Недвижимость