8 найбільших коліс огляду у світі


Опубликованно 12.05.2019 00:44

8 найбільших коліс огляду у світі

Колесо огляду — важливий елемент багатьох розважальних парків, який вже більше століття не втрачає своєї актуальності. Перший подібний атракціон запустили в 1893 році на Світовій виставці в Чикаго. Конструкція висотою 80 метрів була оснащена 36 пасажирськими кабінами і приводився в дію за допомогою двох парових машин. Вдалу ідею інженера Джорджа Вашингтона Гейла Ферріса — молодшого підхопили архітектори з усього світу. Так чортове колесо за короткий час стало одним з найулюбленіших розваг дорослих і дітей.

В англомовних країнах його досі називають «колесом Ферріса». Сучасні конструкції оглядових коліс постійно удосконалюються і ускладнюються. Сьогодні це гігантські атракціони з теплими заскленими кабінами, бездротовим інтернетом, системами безпеки і нічним підсвічуванням, які відкривають пасажирам захоплюючі багатокілометрові панорами. Розповідаємо, де побудовані найвищі оглядові колеса планети.

Китай: Tianjin Eye, 120 метрів

Фото: Liu Jie/Globallookpress

Сталева конструкція довжиною 600 метрів знаходиться прямо над мостом Йонгл-Бридж, що з'єднує дві китайські провінції. Її підтримують вигнуті металеві балки, які кріпляться до основи мосту. Чортове колесо над річкою Хайхе побудували за кілька місяців у 2007 році. На висоті 35-поверхового будинку з його кабін відкривається панорамний вид на околиці району Хунцяо і провінцію Хебей. В ясну погоду радіус огляду досягає 40 км. Один повний оберт Tianjin Eye здійснює за півгодини. А за годину тут можуть прокотитися до 768 пасажирів. Особливо ефектно 120-метровий Tianjin Eye виглядає у вечірній час, коли по його периметру спалахують яскраві неонові вогні. Атракціон обладнаний 48 закритими прозорими капсулами, в яких є кондиціонер, вогнегасник, засоби зв'язку та пожежна сигналізація. Якщо колесо вийде з ладу і зупиниться, електропостачання кабін буде підтримуватися ще близько двох годин. Коли швидкість вітру перевищує 15 м/с, система оперативно попереджає відвідувачів про небезпеку і атракціон закривається.

Китай: Suzhou Ferris Wheel, 120 метрів

Фото: Shen Chunchen/Globallookpress

Suzhou Ferris Wheel підноситься над східним берегом озера Джинджи в індустріальному парку Сучжоу і займає площу понад 30 тис. кв. м. опорні кронштейни частково вбудовані у воду, тому Suzhou Ferris Wheel є найбільшим на планеті «плаваючим» оглядовим колесом. Будівельні роботи і випробування 120-метрової конструкції були завершені до травня 2009 року. Сьогодні колесо огляду включає 60 пасажирських кабінок і вміщає до 360 осіб. Щоб зробити один повний оберт, йому потрібно близько 20 хвилин. Атракціон оснащений безліччю світлодіодних ліхтарів, з допомогою яких можна моделювати різні візерунки і візуальні ефекти. Крім того, він обладнаний кількома аварійними системами. Наприклад, у разі раптового відключення електрики протягом п'яти хвилин активується резервний електрогенератор. Минулої осені власник проекту оголосив про закриття тематичного парку на модернізацію. За його словами, колесо Suzhou Ferris Wheel буде демонтовано і реконструйовано.

США: ICON Orlando, 122 метри

Фото: Wikimedia.org

Найвище «чортове колесо» східного узбережжя США розташоване в Орландо. Його конструкція важить приблизно 300 шкільних автобусів. Об'єкт сконструйований таким чином, що навіть в найвищій точці підйому пасажири не відчувають ні найменших коливань капсул. Таке плавне рух гарантує складна механічна система стабілізації. Основна відмінність 122-метрового ICON Orlando від коліс традиційного типу — система встановлення кабін. Тут вони не підвішені на обід, а змонтовані зовні. Це забезпечує пасажирам безперешкодний огляд. У сонячні дні звідси можна не тільки милуватися 360-градусними міськими панорамами, але і спостерігати за пуском ракет Космічного центру Кеннеді, розташованого на відстані 80 км. Кожна з 30 кондиціонованих кабін ICON Orlando може перевозити до 15 осіб, а одна 22-хвилинна поїздка обходиться відвідувачам у $28. У цю вартість вже включено аудіогід. Він розповідає про визначні пам'ятки, коли ті потрапляють у поле зору пасажирів.

Великобританія: London Eye, 135 метрів

Фото: Britain on View/Globallookpress

З вершини колеса London Eye можна розглянути практично всю британську столицю. Атракціон знаходиться на південному березі Темзи. Сегменти для його будівництва перевозили на баржах і з'єднували в положенні лежачи. Для цього на воді змонтували спеціальні платформи. Оглядове колесо замислювалося в якості експерименту сімейною парою архітекторів — Девідом Марксом і Джулією Барфилд. Воно присвячувалося міленіуму і повинно було простояти до 2005 року. Проте із-за великої популярності атракціон вирішили залишити. Яйцеподібні капсули London Eye розраховані на 800 пасажирів, а протягом року вони встигають прийняти понад 3,5 млн осіб. Ціна на квитки стартує від $35. За додаткову плату відвідувачам подадуть шампанське і полуницю. А при бажанні можна забронювати кабіну на двох з послугами офіціанта. У гарну погоду звідси проглядається Віндзорський замок, розташований в годині їзди від Лондона. Щоб прийняти на борт» нових пасажирів, колесо не зупиняється. Невисока швидкість дозволяє проводити посадку та висадку прямо під час руху. Виняток роблять тільки для інвалідів і літніх людей.

Китай: Bailang River Bridge Ferris Wheel, 145 метрів

Фото: Gao Limeng/Globallookpress

Китайський місто Вейфан називають «світовою столицею повітряних зміїв». Саме вони надихнули інженерів на створення найбільшого колеса огляду без спиць. Він відкритий для відвідування з травня 2018 року. Для зведення 145-метрового атракціону знадобилося 4,6 тис. тонн сталі. Замість опор усередині колеса — «драконівські хребет» з переплетених сталевих балок. На відміну від класичних конструкцій, обід цього колеса нерухомий. Оглядові кабіни обертаються за допомогою вбудованої ходової частини — за аналогією з гусеничним трактором. Футуристична інсталяція вартістю близько $22,5 млн встановлена на вершині 540-метрового мосту через річку Байланг. Тут є 36 кабінок, що вміщають по десять чоловік. Кожна обладнана телевізором, кондиціонером і бездротовим доступом в інтернет. Тому завантажувати знімки в соціальні мережі можна прямо з повітря. Для цього у пасажирів атракціону є півгодини. Стільки часу потрібно на повний оборот однієї капсули.

Китай: Star of Nanchang, 160 метрів

Фото: TPG/Globallookpress

Третє за величиною чортове колесо зведено в південній китайській провінції Цзянси, між Гонконгом і Шанхаєм. Будівництво 160-метрового споруди завершилося в 2006 році. Проект обійшовся місцевому уряду в $7,3 млн. На одне повне обертання колеса йде приблизно півгодини. Шістдесят закритих скляних кабін Star of Nanchang обертаються цілодобово без зупинок. Кожна розрахована на вісім дорослих осіб, оснащена кондиціонером, домофоном, переговорним пристроєм та вогнегасником. А на випадок екстреної зупинки інженери передбачили можливість спуску на землю по канатах. Вартість однієї поїздки на колесі огляду — всього $6. У вечірній час атракціон ефектно висвітлюють 7 тис. світлодіодних вогнів, які складаються у велетенські кольорові годинник або напис «Ласкаво просимо в Наньчан». Крім того, будь-який пасажир може сам придумати короткий текст і відправити повідомлення на номер адміністрації. Якщо кількість символів менше дванадцяти, світлодіодний екран відображає його вміст.

Сінгапур: Singapore Flyer, 165 метрів

Фото: Linda McKie/Globallookpress

Сінгапурський атракціон запустили в 2008 році. Його будівництво тривало три роки і потребувало $180 млн. Популярний розважальний об'єкт височіє на 165 метрів над землею. Його величезна конструкція вбудована в невелику будівлю терміналу, де розташовані торгові точки, бари і ресторани. Прокотившись на Singapore Flyer, можна побачити не тільки міські панорами і морська затока Марина-Бей. У сонячну погоду звідси відкривається вид на сусідні країни — Малайзію та Індонезію. Пасажирські капсули цього колеса за розміром нагадують міські автобуси. Всього тут 28 таких кабін — кожна може перевозити по 28 осіб. А цілий оборот Singapore Flyer відбувається за 28 хвилин. У символіці місцевих жителів число 28 вважається щасливим. Для особливих випадків відвідувачі можуть придбати спеціальний квиток, в який входить обслуговування офіціантом, меню з чотирьох страв та винна карта. Цікаво, що перші півроку диск Singapore Flyer рухався проти годинникової стрілки. Фахівці по феншуй наполягли на тому, щоб змінити його напрямок.

США: High Roller, 167 метрів

Фото: Valentin Wolf/Globallookpress

Висота рекордного американського атракціону — 167 метрів. Він побудований в 2014 році біля трьох найпопулярніших в Лас-Вегасі казино і є центральною частиною розважального комплексу. Конструкція обладнана 28 круглими кабінами, які вміщують по 40 чоловік. Протягом півгодинної поїздки вони повільно обертаються, щоб забезпечувати пасажирам максимальний огляд. У всіх капсулах є кондиціонер, кілька систем управління та безпеки, екстрена відеозв'язок, колонки з приємною музикою і телеекрани. Останні показують шлях конкретної капсули в режимі онлайн і транслюють розважальні програми. Крім стандартних квитків, є квитки в кабіну з відкритим баром, зал для занять йогою і приватні кімнати для проведення вечірок, банкетів та ділових зустрічей. Колесо огляду вартістю $550 млн обладнано 2 тис. програмованих світлодіодів, які дозволяють йому органічно вписуватися в пейзаж вечірнього Лас-Вегаса. До речі, з настанням темряви ціна на квитки піднімається з $25 до $35.



Категория: Недвижимость