У Парку ім. Горького реконструюють зруйноване в 1942 році будівля
Опубликованно 05.06.2019 00:24
У Парку ім. Горького реконструюють будівлю адміністрації парку, яке розташовується в колишньому кінотеатрі «Велетень». Концепцію відновлення останнього розробило московське бюро Kleinewelt Аrchitekten, вона передбачає відтворення споруди у відповідності з нереалізованим проектом Ель Лисицького, повідомляє Москомархитектура.
Реконструкція будівлі буде вестися за принципами Венеціанської хартії, яка передбачає збереження і розкриття всіх історичних шарів споруди. «Ми збережемо конструкції капітальних стін, характер оздоблення. Сучасний функціональний офіс, об'єднаний з цокольним поверхом і покрівельним простором, вмістить і збереже концентровану історію цього місця. Стіни стануть музейним експонатом і, проходячи по будівлі, можна буде в буквальному сенсі торкнутися історії рукою», — розповів партнер бюро Kleinewelt Аrchitekten Сергій Переслегін. За його словами, завершити реконструкцію адміністративного крила керівництво парку розраховує до кінця 2020 року.
Проект відновлення будівлі кінотеатру «Велетень». Центральне лобі (Фото: Kleinewelt Architekten)
Перша споруда на місці «Велетня» з'явилася ще в кінці XIX століття: тоді за проектом архітектора Сергія Шервуда тут звели заводський цех машинобудівного Суспільства механічних заводів братів Бромлей». Особливістю споруди була велика арка, через яку суду по спеціальному каналу могли заходити прямо в цех, — її архітектори Kleinewelt Аrchitekten пропонують розкрити і перетворити в парадні ворота, виходять до Пушкінській набережній.
Вид на кінотеатр «Велетень». Архівне фото (Фото: Kleinewelt Architekten)
На початку 1900-х років будівля Шервуда згоріло, проте відновлювати його не стали. Лише після революції архітектор Олексій Щусєв перебудував колишній цех у неокласичний Кустарний павільйон для Всеросійської сільськогосподарської виставки. У 1929-1932 роках Ель Лисицький, який займав тоді посаду головного архітектора Парку культури, розробив альтернативний — конструктивістський проект будівлі для розміщення тут кінотеатру, проте реалізувати його не вдалося.
Проект відновлення кінотеатру «Велетень» (Фото: Kleinewelt Architekten)
Перебудовою колишнього павільйону зайнявся запрошений бразильський архітектор Родріго Дакоста. Він зберіг основу проекту Лисицького, змінивши пропорції, додавши елементи скління і тяги карнизів. У 1933 року тут відкрився перший у Москві звуковий кінотеатр «Велетень», який функціонував до початку Великої вітчизняної війни. У 1942 році в будівлю влучила бомба, розділивши його на дві частини. З тих пір будівля знаходиться в руинированном стані.
Категория: Недвижимость