Мінбуд запропонував відмовитися від поквартирних лічильників тепла


Опубликованно 09.06.2019 00:12

Мінбуд запропонував відмовитися від поквартирних лічильників тепла

Мінбуд закликав відмовитися від поквартирних лічильників тепла в новобудовах. Ця пропозиція спрямована у вигляді листа Міненерго, Мінекономрозвитку і ФАС, і його розгляд заплановано на засіданні міжвідомчої робочої групи в червні, повідомляє «Российская газета».

Причиною такої пропозиції стало зловживання мешканців, які відключають опалення і перекладають платежі за тепло на сусідів. Повністю перекривають опалення власники інвестиційних квартир, громадяни, які виїжджають зі своїх міст на заробітки, а також ті, хто встановив у квартирі альтернативні — автономні джерела опалення, йдеться в статті.

В Мінбуді відзначають, що конфлікти з сусідами викликані і самим принципом підрахунку тепла, яке використовується на обігрів квартир. Вимірювання фактичного споживання теплоенергії в кожній окремій квартирі з допомогою приладів обліку неможливо, зазначили у листі міністерства. Теплова енергія поширюється по конструкціях будинку і вентиляції, пояснили у відомстві.

В Мінбуді вважають, що ціни на прилади обліку тепла занадто високі, а економічні стимули для їх установки низькі. Індивідуальний прилад обліку теплової енергії вимагає серйозних матеріальних витрат: установка становить 6,5–8 тис. руб. Заміна обійдеться мешканцям у 6 тис. крб., а обслуговування — 2-3 тис. руб. Термін служби лічильника — 12 років.

Восени 2018 року Мінбуд розробив проект поправок до Житлового кодексу, згідно з яким розмір плати за опалення буде розраховуватися на основі свідчень індивідуального лічильника і тільки потім — загальнобудинкового. У травні 2019 року Держдума прийняла в першому читанні законопроект про запровадження нового порядку розрахунку плати за опалення в багатоквартирних будинках.



Категория: Недвижимость