«Зелені» інтер'єри: як виглядають офіси з екологічним дизайном
Опубликованно 15.06.2019 06:36
Підхід до створення офісних просторів стрімко змінюється в Росії і в світі — сьогодні в моді екологічність і здоровий спосіб життя. «Зелені» об'єкти в Росії стали з'являтися з приходом міжнародних компаній, для яких сертифікація офісу за стандартом LEED або BREEAM була обов'язковою умовою. На думку багатьох роботодавців, в «зелених» офісах значно підвищується продуктивність праці, а співробітники одержують більшу мотивацію і задоволення від робочого процесу.
«Зелений» інтер'єр — це сукупність факторів: частина з них лежить в області дизайну і планувальних рішень, але багато чого залежить від інженерних і будівельних технологій, застосовуваних при створенні інтер'єру, говорить керуючий директор будівельної компанії FORT Project Андрій Хазов. «Здоровий» інтер'єр забезпечує візуальний і акустичний комфорт: в офісі комфортна температура, чисте повітря, ергономічні меблі, приязна атмосфера.
П'ять прикладів таких офісів — у вибірці «РБК-Нерухомості».
Фото: T+T Architects
Офіс компанії DPG
Автори московського офісу креативного комунікативного агентства DPG — архітектурне бюро T+T Architects — зробили ставку на вертикальне озеленення. В інтер'єрі багато живих рослин — на стінах, у зонах і на робочих столах.
«Для невеликих просторів, як у випадку з офісом DPG, де інтеграція енергозберігаючих рішень з тих або інших причин неможлива, ми робимо наголос на озеленення та натуральні матеріали в обробці. Крім того, в цілях економії електроенергії ми завжди намагаємося оптимізувати простір, розташовуючи співробітників по периметру світлового контура, що знижує потребу в штучному освітленні протягом робочого дня», — говорить глава бюро T+T Architects Сергій Труханів.
Фото: ABD architects
Офіс компанії Servier
Московський офіс французької фармацевтичної компанії Servier також включає інтенсивне озеленення. В архітектурному бюро ABD architects, яке розробило дизайн-проект офісу, створили світлий і легкий інтер'єр в концепції French touch, підкреслює походження компанії Servier.
Особливу увагу автори проекту приділили дотримання корпоративних вимог до інженерних систем, ІТ-обладнання, акустичним, екологічним та енергозберігаючим характеристикам всіх вживаних в будівництві і обробці матеріалів. При цьому велика частина оздоблювальних матеріалів та світлового обладнання — російського виробництва.
В офісі передбачено управління світлом і кліматом по зонам open space, а також система освітлення, оснащена димміруванням і датчиками присутності, які оптимізують витрати електроенергії. Цієї ж мети служать фанкойли, які споживають мінімум електроенергії.
Фото: Fort Project
Офіс Herbalife Nutrition
Московський офіс міжнародного виробника спортивного харчування, біологічно-активних добавок до їжі та косметичних засобів Herbalife Nutrition втілює головну ідею компанії — здоровий спосіб життя і дбайливе ставлення до навколишнього середовища. У проекті дизайну офісу, розробленого російським бюро Office Project, всі оздоблювальні матеріали мають екологічні сертифікати. Так, наприклад, для освітлення архітектори використовували тільки енергоефективні світлодіодні світильники.
Спеціальна вентиляційна машина, встановлена на даху будівлі, забезпечує комфортний мікроклімат в приміщенні. Крім того, на вікнах передбачені пристрої автоматичного провітрювання, що доставляють частина свіжого повітря всередину приміщення.
Одне з найважливіших умов «здорового» офісу — якісна звукоізоляція. Саме тому архітектори встановили між робочими місцями звукопоглинальні роздільники, а під стелею — акустичні плити. В офісі розмістили переговорні кабіни-капсули — тут можна сховатися від будь-яких звуків і провести телефонні переговори або зосереджено попрацювати за ноутбуком.
Фото: ABD architects
Офіс компанії Siemens
Московська штаб-квартира компанії Siemens, спроектована ABD architects, оснащена передовим обладнанням, завдяки якому значно скорочені викиди вуглекислого газу і створені необхідні кліматичні умови. В офісі встановлена новітня інтелектуальна система управління будівлею, яка контролює вентиляцію, енергоспоживання, кондиціонер повітря, а також охолодження та опалення. Додаткова опція — віддалене управління віконними жалюзі.
Споживання ресурсів в офісі координує програма Green Building MonitorTM, що працює в режимі реального часу. На спеціальний дисплей в автоматичному режимі виводяться дані по поточним витратам води, електроенергії та тепла. Архітектори також попрацювали над проектом зменшення енергоспоживання: наприклад, в офісі працює програма керування штучним освітленням, яке регулюється за рахунок рівня природного світла і датчиків присутності.
В офісі організовано роздільний збір сміття, на робочих місцях встановлені регульовані по висоті столи, персональні диммируемые лампи. За впроваджені енергозберігаючі технології у 2012 році московський офіс Siemens отримав Золотий сертифікат LEED for Commercial Interiors.
Фото: IND Architects
Офіс компанії «Сибур»
Візитна картка офісу нафтохімічної корпорації «Сибур» — фитостены з живих рослин, які не тільки очищають повітря, але і ефектно зонують простір, пропускаючи світло. «Для хорошого самопочуття важливо наявність в офісі природного світла, тому потрібно домогтися максимальної природної інсоляції приміщень. Саме цій меті служать наші фитостены різного формату», — розповідає партнер архітектурного бюро IND Architects Андрій Сидоров. Для комфорту співробітників архітектори вибрали ергономічну меблі: завдяки цьому тут можна працювати не тільки сидячи, але стоячи і навіть лежачи.
Категория: Недвижимость