Тільки для своїх: яким буде найвищий в Росії кондомініум


Опубликованно 05.07.2019 00:10

Тільки для своїх: яким буде найвищий в Росії кондомініум

Головна світова тенденція у сфері житлового будівництва останніх років — створення одного або декількох будівель кондомініуму (спільне володіння комплексом нерухомості кількома власниками), об'єднаних між собою закритій загальною територією з інфраструктурою тільки для власників. Такий формат нерухомості забезпечує власникам приватність, безпека, рівень комфорту і мультифункціональність, які більшість покупців елітного житла називають ключовими вимогами при виборі житла.

Найуспішніші і знакові в архітектурному сенсі проекти задають тенденції на локальних ринках житлової нерухомості: One Blackfriars, One Hyde Park в Лондоні, One57 і 432 Park Avenue в Нью-Йорку, One Thousand Museum в Майамі, The 118 в Дубаї.

Розповідаємо про особливості життя в кондомініумах і найбільш яскравих прикладів такого житла.

Наздогнати і перегнати Америку

Багата технологічна інфраструктура сьогодні виходить на перший план і служить головним інструментом просування проекту на ринку. Сучасні кондомініуми — як висотні, так і малоповерхові — являють собою місто в місті: крім традиційних торговельних центрів, фітнес-клубів, спа і кінотеатрів, тут нерідко розташовуються басейни, повноцінні пляжі, сади і парки. Створення подібних проектів, крім іншого, вирішує проблему нестачі земельних ділянок для нового будівництва та забезпечення зростаючого міського населення житлом. У 2018 році в Маямі з'явився перший у світі кондомініум для автомобілів — Auto House. Кожна «квартира» в ньому розрахована на два машино-місця і обладнана всім необхідним: при бажанні тут можна розмістити спальне місце, робочий кабінет і навіть барну стійку.

Фотогалерея: приклади знакових кондомініумів в світі

Житловий комплекс 432 Park Avenue в Нью-Йорку (Фото: Renaissance Development )

Найбільше поширення кондомініуми отримали в США: тут вони зводяться головним чином у курортних зонах, насамперед на узбережжі Атлантичного океану (Каліфорнія) і в Мексиканській затоці (Флорида). Тут таку нерухомість набувають в інвестиційних цілях — високі орендні ставки покривають дороге зміст кондомініумів навіть у найдорожчих районах країни. Основні покупці — приватні особи старше 50 років, після виходу на пенсію які переїжджають сюди на постійне місце проживання. У Лондоні, Нью-Йорку, Гонконзі, Дубаї, кондомініуми набувають головним чином для власного проживання, а покупці, як правило, успішні місцеві та іноземні бізнесмени, банкіри, діячі культури, спорту та шоу-бізнесу.

Проектуванням кондомініумів в США найчастіше займаються зоряні архітектори, вони перетворюють численні вежі в універсальне життєвий простір. Один з найяскравіших прикладів — хмарочос у формі екзоскелету One Thousand Museum, спроектований Захою Хадід в Майамі. У комплексі, який вважається одним з найбільш розкішних на східному узбережжі США, передбачені просторі тераси для прийняття сонячних ванн, вертолітний майданчик, спортивний центр, кінозал, сигарні кімнати і більярдні та багато іншого.

В Росії

Сьогодні подібні проекти з'являються і в Росії: зокрема, московські девелопери активно запрошують західних архітекторів, які працюють в партнерстві з вітчизняними проектувальниками. Один із прикладів такої інтеграції — багатофункціональний комплекс з апартаментами преміум-класу Neva Towers (девелопер — Renaissance Development), перша черга якого буде введена в 2019 році. Автори концепції — американське бюро HOK та відоме російське бюро SPEECH під керівництвом Сергія Чобана.

При розробці проекту архітектори спиралися на світовий досвід створення таких комплексів, зробивши ставку на приватність і безпека, які забезпечуються насамперед однорідністю власників: основна функція комплексу — житлова, тільки 26 поверхів однієї з веж займуть офіси. Як наслідок, більшість покупців купують апартаменти в Neva Towers для власного проживання.

Neva Towers — перший проект в «Москва-Сіті», чий образ нагадує класичні нью-йоркські хмарочоси в сучасному прочитанні. Архітектор Сергій Чобан «одягнув» фасади в скло в поєднанні з ламелями зі світлого каменю, які підкреслюють монументальність будинку.

Як виглядає комплекс Neva Towers

Фото: Renaissance Development

Neva Towers стане одним з трьох найвищих будівель на території «Москва-Сіті» після «Вежі Федерація» і хмарочоса ОКО. Комплекс складається з двох веж (65 79 поверхів), об'єднаних загальним чотириповерховим стилобатом. На його даху розташується приватний парк площею 7 тис. кв. м з панорамним басейном довжиною 25 м, спа, фітнес-центром, кінозалом, сквош-корт, віртуальним гольфом, музичною студією і студією для індивідуальних занять — art-room. Всередині стилобатній частині також передбачена торгова галерея, а в підземній частині — паркінг на 2040 машино-місць.

Завдяки розташуванню на окремій території від ядра «Москва-Сіті» з апартаментів Neva Towers відкриваються панорамні види на центр міста, парк Перемоги, Останкінську вежу і сусідні хмарочоси і «Москва-Сіті». Всі апартаменти продаються з оздобленням white box або з повною фінішною обробкою, пентхауси — в стані shell&core.



Категория: Недвижимость