Іпотека, будівництво, ЖКП: які закони про нерухомості набрали чинності в липні


Опубликованно 08.07.2019 10:32

Іпотека, будівництво, ЖКП: які закони про нерухомості набрали чинності в липні

З липня вступає в силу безліч законів про нерухомість, які істотно змінять життя росіян. Вони стосуються іпотеки, реформи часткового будівництва, іпотечного кредитування, готельного бізнесу та цін на житлово-комунальні послуги.

Розповідаємо, як зміниться ринок нерухомості в липні 2019 року.

Обов'язкова зірковість

З 1 липня 2019 року вступає в силу закон, згідно з яким всім готелям з більш, ніж 50 номерами необхідно присвоїти зірки. За їх кількістю громадянин буде визначати сервіс обслуговування. Згідно з документом, ті готелі, яким не будуть присвоєні зірки, закриють.

Відповідно до закону при використанні в рекламі готелі категорії, що не відповідає вказаній у свідоцтві про класифікації, на фізичних осіб буде накладено штраф у розмірі від 30 тис. до 50 тис. рублів, а на юридичних осіб — від 1/40 до 1/25 сукупного розміру суми виручки від реалізації всіх товарів за календарний рік, що передує року, в якому виявлено правопорушення, йдеться в документі.

Зміна тарифів ЖКП

З 1 липня 2019 року плата за комунальні послуги буде підвищено на 2,4%. Відповідну постанову уряд ухвалив у листопаді 2018 року.

Раніше тарифи індексували тільки один раз на рік, 1 липня, при цьому їх не можна було підвищувати більш ніж на 4%. Однак у зв'язку з підвищенням базової ставки ПДВ з 18% до 20% в початку 2019 року уряд ухвалив рішення поміняти порядок індексації тарифів. У кабміні пояснили, що із-за тимчасового розриву між ставками ПДВ і тарифами ЖКП ресурсоснабжающие організації можуть зазнати серйозних збитків. Тому було ухвалено провести дві індексації в січні — на 1,7% і в липні на 2,8%. У постанові уточнюється, що зростання тарифів не вплине на рівень інфляції в країні.

Пайове будівництво

З 1 липня 2019 року в Росії змінилася схема продажу квартир в російських житлових комплексах. Згідно з документами, девелопер більше не зможе безпосередньо отримувати гроші пайовиків. Вони будуть зберігатися на спеціальних ескроу-рахунки в акредитованих банках. Будівництво буде вестися за рахунок фінансування кредитних організацій.

Закон спрямований на захист пайовиків, які в разі банкрутства девелоперів не втратять гроші, так як вони будуть заморожені на рахунку в банку. Співінвестор будівництва тепер має право забрати кошти зі спецрахунку і витратити їх на свій розсуд або залишити і вимагати передачі квартири через суд, якщо будівництво житлового комплексу завершено.

Однак на нову модель фінансування перейдуть не всі девелопери. Згідно з постановою уряду, забудовники можуть продавати проекти будуються за старими схемами, якщо будівельна готовність становить не менше 30%, а кількість укладених договорів — не менше 10%. При цьому для проектів комплексного розвитку території поріг будівельної готовності знижується до 15%, а для системоутворюючих компаній (входять ПІК і ЛСР) досить рівня в 6%.

Відео. Доступно про ескроу: що зміниться на ринку будівництва з 1 липня 2019 року

Відео: «РБК-Нерухомість»

Іпотечні канікули

З 31 липня в Росії набирає чинності закон про іпотечні канікулах, згідно з яким позичальники, що потрапили в складну життєву ситуацію, зможуть отримати відстрочку по житловому кредиту або знизити розмір платежів.

У документі пояснюється, що скористатися канікулами позичальник зможе тільки в разі, якщо сума кредиту не перевищує 15 млн руб., а житло, що перебуває під заставою, має бути єдиним. Претендувати на іпотечні канікули можуть громадяни, які втратили годувальника, тимчасово непрацездатні, визнані інвалідами I або II групи, а також дружини, дохід яких знизився більш ніж на 30%, якщо при цьому на платежі за боргом йде половина їх загального доходу.

Термін кредиту в цьому випадку продовжується на термін канікул, а невиплачені суми автоматично переносяться в кінець графіка платежів. Закон пошириться не тільки на майбутні, але і на раніше укладені кредитні договори.



Категория: Недвижимость