10 пунктів, які необхідно зробити для переїзду
Опубликованно 10.07.2019 00:42
Позбутися зайвого
Розберіть шафи за кілька тижнів до дня ікс. Напевно ви знайдете одяг, яку можна віддати на переробку або благодійність, продати через сайти або роздати нужденним. Те ж стосується посуду, меблів та інших предметів побуту. Попутно можна складати списки необхідного для покупки в новому будинку. Позбувшись від непотрібних речей, ви не тільки заощадите місце в коробках для переїзду, але і налаштовані на новий життєвий етап.
Виміряти меблі і техніку
Неважливо, ви продаєте квартиру або переїжджаєте з однієї знімною в іншу, — в першу чергу потрібно вирішити, які меблі ви візьмете з собою. Це залежить від того, що є в іншому будинку, що поміститься, є сенс перевозити громіздкі тумби, чи можна обійтися без них чи потрібно придбати більш відповідні до інтер'єру. Після замірів шаф, ліжок і холодильника ви будете представляти обсяги перевезень, адже меблі займає найбільше місця. Не зайвим буде переконатися, що рояль або комод пройдуть в дверні отвори нової квартири. Непотрібні великогабаритні предмети можна продати чи віддати.
Знайти машину і вантажників
Якщо чекає переїзд в межах одного району і є легкова машина, деякі вважають за краще возити речі частинами. Так «чемоданний настрій» може розтягнутися на кілька тижнів, зате ви заощадите на вантажоперевезеннях. Коли переїхати потрібно оперативно, а великих і важких речей багато, краще скористатися послугами професіоналів. Подивіться відгуки в інтернеті і опитувати знайомих, які зверталися до вантажникам. Враховуйте обсяги, відстані і необхідність піднімати речі по сходах або на ліфті — від цього залежить підсумкова ціна.
Запастися пакувальними матеріалами
Небагато зараз передплачують періодичні видання, а газети були і залишаються відмінної упаковкою для посуду і предметів інтер'єру. Згодиться звичайна і пупирчата плівка, яка захистить крихкі речі в дорозі. Більшість з них ви будете упаковувати в коробки, які можна купити оптом в інтернеті або попросити в найближчому взуттєвому магазині. Купуйте з запасом, краще скласти і забрати з собою зайві, ніж метушитися в пошуках нових. Мотузки і скотч — також незамінні атрибути переїзду, будь-яку упаковку потрібно ретельно закрити. Вирішіть, у що і як вам буде зручно упаковувати речі: заздалегідь купіть кофри для одягу, сміттєві мішки, ножиці, маркери для підпису.
Розібратися з рахунками і посилками
Незадовго до переїзду перевірте квитанції ЖКГ і вирішите, що робити з інтернетом та кабельним телебаченням. Більшість провайдерів надають послугу з перенесення договору на новий адресу або передачі його іншій відповідальній особі. Для цього вам потрібно буде поїхати в офіс з новим користувачем мережі і перепідписати документи. Або ви можете відмовитися від послуг і розірвати договір, це можна зробити за заявою через електронну пошту. У будь-якому випадку подбайте про рахунках заздалегідь, щоб через півроку життя на новому місці не виявити, що на старому у вас накопичився борг за послуги, якими ви не користуєтесь. Не замовляйте посилки в інтернет-магазинах за місяць-півтора до переїзду. Вони можуть затриматися, а вам доведеться приїжджати і забирати їх у поштовому відділенні за старою адресою.
Упакувати речі
Не варто відкладати збір речей на останні дні, прибирайте їх заздалегідь без суєти і поспіху. Якщо переїзд належить влітку, то можна упакувати зимовий одяг та взуття. За тиждень залиште одяг, книги, які зараз читаєте, і посуд, якої часто користуєтеся, а решта приберіть. За пару днів до виїзду можна обходитися самим необхідним, упакувавши більшу частину речей. Обов'язково підписуйте кожну коробку, щоб у новій квартирі знати, з чого почати їх розбір. Відмінно підійдуть кольорові стікери, за якими ви визначте належність речей до кімнаті: коробки з синьою етикеткою — в спальню, з червоною на кухню, з жовтою — у дитячу. Це заощадить час вантажників, а вам буде зручніше розбирати речі.
Підготувати нову квартиру
Перш ніж завозити меблі, захистіть дверні укоси: їх часто зачіпають, коли несуть великі предмети. Підлоги теж краще накрити плівкою або газетами, адже вантажники не стануть роззуватися при внесенні кожної коробки. Переконайтеся, що розетки на новому місці працюють, світло включається, а вода ллється потрібної температури. Проведіть прибирання — завжди приємно приїздити в чистий будинок, до того ж забиратися в квартирі, заставленій меблями і коробками, буде незручно.
Попередити друзів, колег і сусідів
Варто взяти кілька днів відпустки на час переїзду, протягом яких ви навряд чи будете вирішувати робочі питання. Сповіщаючи друзів, ви можете заручитися їхньою допомогою, зайві руки при переїзді згодяться, навіть якщо ви наймаєте професіоналів. Попрощайтеся з сусідами і залиште їм контакти на випадок, якщо хтось буде шукати вас за старою адресою.
Привести в порядок стару квартиру
Новим мешканцям буде приємно заїхати в чистий будинок. Уберитесь самі або найміть фахівців клінінгової служби за день до від'їзду. В деяких випадках вимагається мінімальний косметичний ремонт — або відклеєні шпалери і відходять плінтуси навряд чи сподобаються новоприбулим, навіть якщо квартира не ваша. Розберіть холодильник заздалегідь, не варто везти з собою вміст морозилки: краще готувати з залишків в останній тиждень перед від'їздом. Крупи і нескоропортящиеся продукти можна забрати з собою, ретельно упакувавши. Частина прибирання доведеться проводити безпосередньо під час переїзду: за диваном, шафою і під ліжком часто виявляються дрібні потрібні предмети, пил і сміття.
Відкласти найнеобхідніше
До останнього дня на старому місці у вас повинні бути зібрані всі речі за винятком тих, які знадобляться. Зберіть сумку або рюкзак з документами, зарядкою для телефону, ноутбуком, гаманцем і аптечкою. Приготуйте їжу для перекусів, воду та інші напої, відкладіть одяг і взуття, в якій поїдете ви і члени сім'ї. Залиште одну порожню коробку, в яку складіть речі, використовувані з ранку перед від'їздом: рушники, зубні щітки, гребінці, косметику, засоби гігієни. Краще, щоб ця коробка виділялася серед інших і на новому місці ви могли знайти і відкрити її в першу чергу.
Категория: Недвижимость