Топ-9 місць «пекла на Землі»: найспекотніші міста світу


Опубликованно 25.07.2019 00:56

Топ-9 місць «пекла на Землі»: найспекотніші міста світу

Висока температура буває тут не тільки в літній сезон, але і взимку. А спокій і розслаблення настає тільки під ранок, коли остигає повітря. Випадки загибелі людей від зневоднення і теплових ударів у цих місцях — звичне явище. Тому замість парків багато місцеві жителі вважають за краще гуляти тільки по торговим центрам, а жити в будинках під землею.

Переносити екстремальну спеку ще важче, якщо повітря дуже вологий або забруднений. Наприклад, в іранському місті Ахваз, де температура піднімається до 54 градусів, рівень забруднення майже в 17 разів перевищує норму. Ми дізналися, як виживають люди в самих жарких містах світу.

Мексика, Мехікалі: 42,2 градуси

З-за високих температур в Мехікалі не раз вводили режим надзвичайної ситуації: від теплового удару гинуть десятки людей. Це один з найжаркіших і густонаселених місць Мексики. Сьогодні в Мехікалі живуть близько 988,4 тис. осіб. Місто знаходиться на кордоні з американським штатом Каліфорнія. Багато хто знає його щорічного фестивалю прогресивного року Baja Prog. Земля в місті обпалена сонцем, а вся його територія заповнена великими будинками і величезними кактусами, висота яких досягає 7-10 м. Опади у Мехікалі майже не випадають, а температура повітря з кожним роком стає тільки вище. Це пов'язано з зростанням площ міського ландшафту, який погано впливає на грунт, підземні води, рослинний і тваринний світ. Крім того, тут багато промислових підприємств.

Фото: Michael Lopez/Global Look Press

Малі, Томбукту: 42,2 градуси

Ісламський місто Тімбукту знаменитий древніми пам'ятниками і мавзолеями, які охороняються ЮНЕСКО. Він розташований біля річки Нігер, на самому краю пустелі Сахара. Місто оточене розжареним піщаними пагорбами і навіть в наші дні залишається важкодоступним. Майже всі місцеві будинки побудовані з глиняних цеглин: у літній сезон вони руйнуються під впливом тропічних злив. Щоб продовжити життя архітектурі, кожен рік жителі міста покривають будинки й мечеті новим шаром глиняної штукатурки. Часті дощі не рятують малійців від духоти і гарячого сухого вітру. У травні стовпчики термометрів піднімаються до 42,2 градуси. Сильну спеку посилюють піски пустелі, які повільно наступають на місто. Тому Томбукту часто називають піщаним містом. Опустелювання — його основна проблема.

Фото: Ellen Clark/Danita Delimont/Global Look Press

США, Ель-Пасо: 45,6 градуси

Пустельний місто Ель-Пасо розташований в американському штаті Техас. Сонце в цій місцевості світить більше 300 днів у році, а сніг випадає раз у кілька років. Американські дослідники назвали Ель-Пасо «самим пітним містом» країни. На честь цієї події меру Джозефу Д. Варді вручили річний запас дезодорантів. Кількості поту, яке місцеві жителі виділяють всього за чотири години, вистачить, щоб наповнити олімпійський плавальний басейн. Ель-Пасо відрізняється засушливим кліматом. Незважаючи на це, тут трапляються не лише піщані та пилові бурі, але і повені. В липні 2016 року місто затопило після потужної зливи. Збиток склав $98 млн. Влади могли уникнути масштабних наслідків, заздалегідь подбавши про систему зливової каналізації, яка взяла б на себе великі потоки води.

Фото: Ralph Lauer/Global Look Press

Єгипет, Каїр: 47,8 градуса

Місто тисячі мінаретів побудований недалеко від Сахари, на південній межі субтропічного поясу. Сьогодні тут проживає близько 9 млн осіб. Опади у Каїрі випадають дуже рідко, але якщо це все-таки відбувається — місто затоплює водою. Набагато частіше єгипетську столицю накривають сильні піщані бурі — хамсины, які вирують кілька місяців у році. В цей час небо над містом набуває красивого помаранчевий колір. Від сухого і виснажити жаркого вітру місцеві жителі і туристи ховаються в будинках і готелях. Якщо все ж доводиться виходити на вулицю, вони обов'язково захищають обличчя куртками, медичними масками і щільними шарфами. У цьому році через аномальну травневої спеки міністр освіти Єгипту пішов на крайні заходи: йому довелося скасувати випускні іспити в середній школі.

Фото: Sayed Hassan/Global Look Press

Пакистан, Карачі: 47,8 градуса

Карачі — один з найбільших і найбільш густонаселених міст світу. Він є важливим фінансовим центром Пакистану і має два великих морських порти. Прохолодні морські бризи допомагають мешканцям легше переносити спекотні літні місяці. Незважаючи на це, випадки загибелі людей через зневоднення і теплових ударів тут звичне явище. У травні 1938 року повітря прогрілося до 47,8 градуса, а в 2015-му — до 45 градусів. Тоді спеку не змогли перенести близько 780 осіб. Після цього місцева влада розробила систему СМС-повідомлень, яка заздалегідь попереджає мешканців про настання аномальних температур. В такі дні пакистанці ховаються від спеки в кондиціонованих офісах і будинках, а торгові центри стають єдиним простором, де люди можуть зустрітися і погуляти.

Фото: PPI/Global Look Press

США, Лас-Вегас: 48 градусів

Світова столиця розваг знаходиться в самому центрі пустелі Мохаве. Звідси різкі перепади добових температур, довге жарке літо і короткі сонячні зими. Лас-Вегас нагадує оазис серед посушливих земель, гір та ущелин. Кондиціонер в квартирах місцевих жителів — річ першої необхідності. А для тих, хто відправився гуляти, діють станції тимчасового охолодження. Найвищу температуру в 48 градусів тут відзначали 26 липня 1931 року, а останній великий снігопад — в 1909 році. Тоді вулиці були вкриті 30-сантиметровим кучугурами. Дощі в Лас-Вегасі теж рідкісне явище. У році тут не більше 30 дощових днів. Через спеку авіакомпаніям доводиться скасовувати десятки авіарейсів: деякі пасажирські літаки не можуть правильно функціонувати при температурі, близькій до 50 градусів.

Фото: Valentin Wolf/Global Look Press

Австралія, Порт-Огаста: 48,9 градуси

На початку цього року спека побила всі температурні рекорди в Південній Австралії. У портовому місті Порт-Огаста повітря прогрілося до 48,9 градуси. Місцеві жителі з офіційними даними не згодні. За їх словами, стовпчики термометрів в ті дні сягали позначки 52 градуси. В якості доказу вони опублікували фотографію вуличного термометра. Схожі показники були відзначені в сусідніх населених пунктах. Наприклад, у поселенні Таркула синоптики зафіксували 49 градусів, а в невеликому містечку Кубер-Педі — 47,4 градуси. Щоб сховатися від нестерпної спеки і палючого сонця, куберпедийцы давно почали будувати підземні будинку. Дощі в Порт-Огасті бувають нечасто. В умовах посухи, спеки і вітру у околицях міста масово гине риба і час від часу трапляються лісові пожежі.

Фото: Wikimedia.org

Іран, Ахваз: 54 градуси

Влітку температура в іранському місті Ахваз нерідко перевищує позначку 50 градусів, а сніг тут ніколи не випадає навіть в зимовий сезон. Переносити таку екстремальну спеку стає особливо важко з-за високої вологості повітря. Вона неминуче зростає, коли посилюються потоки повітря з боку Перської затоки. Однак життя 1,5 млн місцевих жителів ускладнює не тільки палюче сонце. Є ще одна небезпечна проблема: низька якість повітря. Причина цього — нездорове поєднання пилових бур, великих транспортних потоків і викидів нафтохімічних виробництв. Ахваз — це великий промисловий центр. За результатами дослідження ВООЗ, його визнали містом з найбруднішим повітрям на планеті. Рівень забруднення в Ахвазі перевищує встановлену норму ВООЗ майже в 17 разів.

Фото: Wikimedia.org

Мексика, Сан-Луїс-Ріо-Колорадо: 58,5 градуси

Колись на місці сучасного міста Сан-Луїс-Ріо-Колорадо проходила частина пустелі Сонора, пізніше розташовувався важливий річковий порт. Сьогодні тут живуть 192,7 тис. осіб. Місто має вигідне географічне положення — на кордоні між Мексикою та США. У Сан-Луїс-Ріо-Колорадо м'яка зима і дуже спекотне літо. Наприклад, у червні 1952 року температура повітря піднялася до 52 градусів. Це вважається офіційним рекордом. Але місцеві газети стверджували, що в липні 1966 року було ще тепліше. Тоді стовпчики термометрів подолали позначку в 58,5 градуси. І все ж спека не єдина небезпека для жителів цього міста — його територія входить в зону підвищеного сейсмічного ризику. Наприклад, після землетрусу навесні 2010 року вони надовго залишилися без електрики, води і бензину.

Фото: Wikimedia.org



Категория: Недвижимость