Як девелопери будуть змінювати ціни на житло після переходу на ескроу


Опубликованно 31.07.2019 00:18

Як девелопери будуть змінювати ціни на житло після переходу на ескроу

Столичні девелопери очікують підвищення цін на квартири в споруджуваних в Москві будинках після переходу на нову модель фінансування будівництва житла з 1 липня 2019 року через ескроу-рахунку. Однак забудовники вже не очікують різкого зростання цін на нові квартири, так як більша частина (71%) московських новобудов буде продаватися за старими правилами.

Ціни на новобудови забудовники не зможуть підняти одномоментно, так як динаміка попиту на житло втрачає свої темпи, а покупці дуже чутливі до вартості квартири. До того ж проекти, які будуть реалізовуватися за новими правилами, стануть конкурувати з вже добудовуються проектами за існуючими нормами. Проте експерти, опитані редакцією «РБК-Нерухомість», очікують зростання цін на московські новобудови на 10-20%.

«Навряд чи ціни, як за тумблеру, піднімуться вгору після 1 липня»

Петро Ісаєв, комерційний директор Capital Group:

— Зміни не відбуваються в один момент. Девелопери почали завчасно готуватися до введення нового законодавства, тому навряд чи ціни, як за тумблеру, піднімуться вгору після 1 липня. Так чи інакше, девелопери вже могли скорегувати і спланувати цінову політику на 2019 рік. Природно, в нових проектах, які підпадають під фінансування через ескроу-рахунку, будуть скориговані финмодели, що викличе подорожчання.

Якщо розглядати раніше запущені проекти, то їх слід аналізувати, виходячи з поточних темпів продажів. Фінансова — одна з складових моделі, але не єдина. Спочатку при розгляді проекту відбувається оцінка ринку, його можливостей, цін, місткості, темпів, і тоді складається розуміння, скільки грошей потрібно на його фінансування. Зміна схеми фінансування стало одним з факторів, які безумовно вплинуть на середньоринкові показники за підсумками року на користь зростання. Всередині проектів рівень підвищення цін буде залежати від поточних темпів продажів.

«Стрибкоподібного підвищення цін на новобудови з 1 липня не буде»

Ольга Тумайкина, комерційний директор ГК ФСК:

— Зростання цін на споруджувані проекти у нас відбувається щомісяця, і пов'язаний він, в першу чергу, зі збільшенням стадії готовності об'єкта. Дана коригування вартості прямо ніяк не залежить від введення нового законодавства.

Проекти, які зараз знаходяться в стадії опрацювання, ми почнемо запускати згідно з новим законодавством. Їх економіка буде простроена іншим чином — собівартість квадратного метра стане вище. Наскільки зараз не цілком ясно, все залежить в тому числі і від того, як поведе себе ринок. Справа в тому, що девелопер обмежений попитом з боку покупця і збільшити вартість квадратного метра пропорційно новим витрат не може — це негативно позначиться на поточному попиті. За нашими розрахунками, при підвищенні цін на новобудови вже на 7% попит зменшиться на 10%. Тому стрибкоподібного підвищення цін на новобудови з 1 липня ми не прогнозуємо. Підвищення цін буде поступовим, до кінця року вартість квадратного метра збільшиться на 10%.

Переломний літо: купувати квартиру зараз чи відкласти до осені

«Перехід на проектне фінансування спричинить зростання цін на нерухомість»

Дмитро Усманов, комерційний директор ГК «МІЦ»:

— ГК «МІЦ» слід вимогам законодавства, тому всі без винятку наші об'єкти ми переводимо на проектне фінансування. Це зручно для клієнтів і підвищує нашу надійність як девелопера. На жаль, зростання витрат, пов'язаних з переходом на проектне фінансування, спричинить зростання цін на нерухомість. На наших об'єктах ми прогнозуємо до кінця року збільшення вартості житла до 10% до поточних показників. Проте ціни будуть рости і в тих забудовників, які продовжать роботу за старими правилами, без переходу на проектне фінансування.

«Ми очікуємо плюс 15-20% до вартості квартир у нових проектах»

Євгенія Старкова, директор з маркетингу компанії MR Group:

— У нових житлових комплексах на етапі побудови фінансової моделі у вартості квадратного метра вже будуть враховані додаткові витрати, пов'язані з законодавством. Підвищення цін на квартири в наших об'єктах традиційно залежить, в першу чергу, від стадії будівництва; приуроченого саме до законодавчих змін зростання ми не плануємо. Зараз більшість наших нових проектів знаходяться на етапі монтажу середніх і високих поверхів, тому ціна лотів вже змінилася в середньому на 30% порівняно зі стартовою вартістю. В цілому ми очікуємо плюс 15-20% до вартості квартир у нових проектах порівняно зі стартовими цінами в об'єктах «до поправок».

Головні фактори, які будуть впливати на ціни на житло в 2019 році

«У нових проектів не буде можливості різко підняти ціни»

Дмитро Квітів, директор з маркетингу та розробки продукту ГК «А101»:

— Ціни на вартість житла у проектах ЦК «А101» не прив'язані до вододілу «перехід на ескроу-рахунки з 1 липня». Фактично стратегія продажів, у тому числі ціноутворення, формувалася в минулому році на хвилі дискусії про перехід на проектне фінансування. Але вона продовжує будуватися на балансі затребуваності проекту і локації, швидкості вимивання обсягів у власних проектах девелопера і в житлових комплексах конкурентів.

Більшість наших проектів буде будуватися за старими правилами, як і більшість столичних девелоперів. Тому у проектів, які вийдуть в продаж на умовах проектного фінансування, просто не буде можливості різко підняти ціни — в іншому разі їх продажу встануть на загальному тлі. Також необхідно відзначити, перший квартал 2019 року показав, що передумов для істотного зростання вартості квадратного метра житла на ринку не виявлено. Плавне зростання вартості продовжиться до кінця 2019 року.

Довгостроково ринок не побачить проектів з низькою ціною, так як якщо проект у рамках старих правил можна було віднести до низкомаржинальным, то за новими правилами у подібного проекту не буде запасу міцності — він стане збитковим для девелоперів. Результат — споживач на столичному ринку відчує збільшення середньої ціни за квадратний метр за рахунок зниження частки дешевих проектів.



Категория: Недвижимость