Експерти пояснили, які дачні споруди можна і не можна узаконити


Опубликованно 02.08.2019 00:48

Експерти пояснили, які дачні споруди можна і не можна узаконити

Оформити у власність будь-які капітальні споруди (сараї, лазні, туалети, теплиці та інші споруди) на міцному фундаменті не вийде, якщо земля призначена для ведення городництва. Про це розповіли генеральний директор Московського обласного БТІ Роман Ларін та експерт Федеральної кадастрової палати Росреестра Надія Лещенко в інтерв'ю «Російській газеті».

За словами експертів, зведення капітальних об'єктів допускається лише на садових ділянках для індивідуального житлового будівництва, такі споруди обов'язково потрібно реєструвати. До капітальних відносяться об'єкти, міцно пов'язані з землею, а їх переміщення неможливе без шкоди для них, пояснює видання.

Якщо такі дачні споруди не оформлені у власність, то їх важко продати, подарувати, здати в оренду, також виникнуть проблеми і у спадкоємців, пояснюють експерти. За їх словами, сьогодні процедура реєстрації будівель на землях СНТ або ДНТ носить заявний характер. Для реєстрації споруди необхідно викликати кадастрового інженера і укласти з ним договір про підготовку технічного плану садового будинку, з яким потрібно звернутися в Росреестр (особисто або через інтернет).

Якщо говорити про землі для індивідуального житлового будівництва (ІЖС) або особистого підсобного господарства (ЛПГ) в межах населених пунктів, будівництва на таких ділянках в будь-якому випадку необхідно отримання дозволу. «Дачна амністія» (спрощена реєстрація) поширюється на житлові та садові будинки на землях СНП/ДНТ.

Однак експерти зазначають, що сьогодні без «дачної амністії» за уведомительному порядку реєстрація нерухомості можлива лише на підставі документа про закінчення будівництва або судового рішення. Зараз законопроект про продовження «дачної амністії» до 1 березня 2022 року знаходиться на розгляді в Держдумі.



Категория: Недвижимость