День в історії: Патент на телеграф і відкриття найбільшого кратера


Опубликованно 07.08.2019 00:12

День в історії: Патент на телеграф і відкриття найбільшого кратера

Патент на телеграф

Перший електромагнітний телеграф створив російський учений Павло Львович Шилінг в 1832 році. Публічна демонстрація роботи апарату відбулася в квартирі Шилінга 21 жовтня 1832 року. Павло Шилінг також розробив оригінальний код, в якому кожній букві алфавіту відповідала певна комбінація символів, яка могла проявлятися чорними і білими чашками на телеграфному апараті. Згодом електромагнітний телеграф був побудований у Німеччині — Карлом Гауссом і Вільгельмом Вебером (1833), у Великобританії — Куком і Уитстоном (1837), а в США електромагнітний телеграф запатентував Семюел Морзе 20 червня 1840 року.

Телеграфні апарати Шилінга, Гаусса-Вебера, Кука-Уїтстона відносяться до електромагнітних апаратів стрілового типу, в той час як апарат Морзе був електромеханічним. Великою заслугою Морзе є винахід телеграфного коду, де букви алфавіту були представлені комбінацією коротких і довгих сигналів — «крапок» і «тире» (код Морзе). Комерційна експлуатація електричного телеграфу вперше була почата в Лондоні в 1837 році.

Відкриття кратера Маникуаган

Кратер Маникуаган — ударний кратер в центральній частині провінції Квебек, Канада, який сформувався в результаті зіткнення з астероїдом діаметром 5 км. Удар астероїда створив кратер близько 100 км в діаметрі, але в процесі ерозії і відкладення осадових порід видимий розмір зменшився до 71 км. Це п'ятий за величиною відомий кратер на Землі. Передбачається, що гора Вавилон є центральним піком кратера. В даний час в кратері розташовується озеро Маникуаган.

Кратер був відкритий 20 червня 1943 року, і отримав назву Новий Квебекський кратер.

Підстава Вікімедіа

Рух виник на основі спільноти Вікіпедії і надалі поширилося на інші проекти Вікімедіа, включаючи Вікісховища і Вікідані, а також співтовариство розробників програмного забезпечення Mediawiki). Ці добровольці підтримуються численними організаціями по всьому світу, в тому числі глобально Фондом Вікімедіа, регіональними організаціями Вікімедіа, тематичними організаціями і групами користувачів.

Назва «Вікімедіа», отримане словосложением з вікі і медіа, було вперше використано американським письменником Шелдоном Рамптоном в його повідомленні в поштовій розсилці англомовного Вікісловника в березні 2003 року — через три місяці після того, як цей вікі-проект став другим після Вікіпедії, розміщеним Джиммі Уэйлсом; ще через три місяці була оголошена і створена організація Фонд Вікімедіа. Термін «Вікімедіа» може також ставитися до проектів Вікімедіа.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували обчислення радіуса Землі і навколосвітню подорож на повітряній кулі.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.



Категория: Новости