Вколюють роботи, а не людина. 5 людиноподібних роботів


Опубликованно 08.08.2019 00:20

Вколюють роботи, а не людина. 5 людиноподібних роботів

Можливо, в майбутньому юні гості фестивалю приєднаються до інноваторів, які працюють над машинами «вищої ліги» — людиноподібними роботами. Такими, як машини з нашої збірки – кожна з них вже зараз схожа на homo sapiens.

«Професор» Geminoid DK (Японія)

Можна переплутати колегу з роботом? Так, якщо ваш співробітник — датський вчений Хенрік Шарф. Кілька років тому, коли Шарф викладав психологію в Ольборгском університеті, у нього з'явився двійник – Geminoid DK, перший японський робот з європейською зовнішністю.

Як і оригінал, андроїд-«мислитель» готовий підтримувати тривалі філософські суперечки. Ще він вміє підморгувати і гримасувати. Втім, останнє дається роботу з працею. Зате в нерухомому стані, – наприклад, позуючи фотографам, Шарф і його копія схожі, як брати-близнюки.

Професія викладача – щось більше, ніж ретрансляція знань. Проте вчені не виключають, що в найближчому майбутньому «професора» начебто Geminoid DK зможуть читати лекції або вести науково-пізнавальні блоги.

«Доглядальниця» Jia Jia (Китай)

У 2016 році наукові співробітники Китайського університету науки і технологій представили публіці Jia Jia. Тоді робот виглядав не надто переконливо.

Через рік відбулося повторне «знайомство». Міміка і рухи Jia Jia стали більше нагадувати людські. Крім того, вона «порозумнішала»: розпізнає стать співрозмовника, копіює його емоції, готова заварювати чай, подавати їжу і уважно слухати.

У діалозі замінити людини їй все ще не вдається. Втім, творців це не засмучує: за словами одного з них, навичок машини достатньо для того, щоб в найближчому майбутньому Jia Jia і її «сестри» змогли працювати доглядальницями в лікарнях та санаторіях. «Адміністратор» Nadine (Сінгапур)

Андроїд Nadine була створена в 2013-м. У цього робота відмінна пам'ять: він здатний запам'ятовувати обличчя і аналізувати почуту раніше інформацію. Звідси враження, що машина «дізнається» знайомих і «пам'ятає» деталі попереднього розмови. Робот підлаштовується під настрій співрозмовника, але присікає спроби словесного буллінга.

За 6 років Nadine встигла спробувати себе в ролі презентатора, секретаря Технологічний університет Наньянг та адміністратора однієї з сінгапурських страхових компаній. Коли вона «вивчить» мови, їй відкриється ще одна професія – перекладач.

«Співачка» і «актриса» EveR-3 (Південна Корея)

Серію творчих андроїдів EveR південнокорейські вчені розробляють давно – з 2003-го. Перші моделі, EveR-1 і EveR-2, виконують ліричні корейські балади. Їх «молодша сестра» EveR-3 співає, грає в мюзиклах і п'єсах. Її зоряне амплуа – головна роль у виставі «Принцеса-робот і сім гномів».

Від інших співочих машин EveR-3 відрізняє синхронізація голосу і міміки. Створюється враження, що її мовний апарат нічим не відрізняється від людського: щоб вимовити слово, робот ворушить губами і напружує околоротовые м'язи.

157-сантиметровий робот говорить англійською та корейською, може пересуватися по сцені, і з допомогою міміки передасть будь-яку з 16 доступних емоцій. Наприклад, андроїд моментально висловить незадоволення, якщо ви зачепите його під час репетиції.

Втім, для людей-артистів машина все ще не конкурент: як тільки EveR-3 намагається супроводити пісні жестикуляцією, чари розсіюються, і разючу подібність з живими дівчатами зникає.

«Консультант» Junko Chihira

Дітище Toshiba – дівчина-робот Junko Chihira – освоює професію консультанта в туристичних центрах. Вона, без перебільшення, зрозуміє будь-якого відвідувача: машина володіє японською, китайською, англійською, німецькою та навіть жестовим мовою. Творці безперервно працюють над удосконаленням технології аналізу і розпізнавання мови, що допоможе Junko Chihira ще швидше розуміти потреби співрозмовника.

У 2020-му Японія знову приймає Олімпійські Ігри, і на плечі Junko Chihira і її «родичів» ляжуть турботи по прийому туристів зі всього світу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відправився на МКС робот з штучним інтелектом.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.



Категория: Новости