Знайти і заселити. Самі незвичайні міські об'єкти, перетворені на житло


Опубликованно 14.08.2019 00:24

Знайти і заселити. Самі незвичайні міські об'єкти, перетворені на житло

Дефіцит житла — проблема, яку змушені вирішувати всі великі мегаполіси, щорічно приваблюють мільйони нових жителів. При цьому сам місто в матеріальному і просторовому відношенні являє собою величезний ресурс для створення додаткового житлового фонду. Виявити і грамотно використовувати цей ресурс — завдання для архітекторів, містобудівників та потенційних інвесторів.

«РБК-Нерухомість» розповідає про п'ять дотепних рішення житлового питання в Росії та інших країнах.

Будинок у водонапірній башті

Фото: Zecc Architecten

Для більшості європейських міст зі сформованою історичною забудовою редевелопмент старих будівель — єдиний спосіб вирішення проблеми нестачі житла. Голландське архітектурне бюро Zecc Architecten спеціалізується на реконструкції та пристосування під нові функції покинутих будівель — церков, ангарів, водонапірних веж.

Один із запропонованих проектів — перетворення старої водонапірної башти в Утрехті в багатофункціональний комплекс з житлової функцією. Архітектори розробили проект бережний реставрації будівлі, на дев'яти поверхах якого передбачено робоче простір, кафе, житлові студії і панорамні оглядові майданчики.

Будинок на дебаркадері

Фото: Олександр Дем'янчук/ТАСС

Плавучі будинки давно не новина для більшості міст, що мають вихід до великої води. Однак у Росії, де кліматична зима триває не менше п'яти місяців в році, таке житло залишається рідкістю. Бізнесмен Данило Афонін кілька років тому придбав на аукціоні напівзруйнований дебаркадер в акваторії річки Жданівки в Санкт-Петербурзі, щоб побудувати на ньому власний будинок. Причал 1960-х років споруди зміцнили, збудували триповерхову надбудову, підвели комунікації. Зараз Данило Афонін живе тут разом з дружиною і чотирма дітьми цілий рік. На спорудженні вагою більше 350 тонн є чотири спальні, кожна з санвузлом, кухня-вітальня з каміном, гардеробна, батут, спортзал і навіть спа-зона.

Будинок під старовинним акведуком

Фото: Undercurrent Architects

Мабуть, найрадикальніший проект пристосування запропонував британський архітектор Дідьє Райан. У 2011 році він викупив у міста закинутий акведук XIX століття, розташований на півдні Лондона, і перебудував його в житловий будинок. Для того щоб захистити мешканців (Дідьє живе тут разом з дружиною і двома дітьми) від постійних шумів і сторонніх поглядів, архітектор розмістив під мостом підвісну капсулу, в якій розташувалися житлові приміщення — дитяча, спальня, кухня і велика вітальня. Із зовнішнім світом цю капсулу з'єднує невелика прибудова, обшитий металевими панелями і доповнена панорамним вікном, через нього потрапляє всередину природне світло. У 2013 році будинок був удостоєний престижної архітектурної премії New London Awards.

Пересувні будинки

Фото: Florian Marke

Житло майбутнього впродовж багатьох десятиліть залишається полем для нескінченних архітектурних експериментів у всьому світі. Втім, пропонуючи різні концепції, більшість архітекторів сходяться в одному: в умовах швидко зростаючих міст майбутнього будинку повинні бути мобільними, функціональними та адаптивними до мінливого навколишнього середовища.

Один з таких проектів розробив китайський архітектор Флоріан Марке — компактні житлові кабіни під назвою The Org. Вони являють собою невеликі скляні модулі, які за формою нагадують валізу. Кабіни зможуть майже безшумно пересуватися в просторі, дозволяючи своїм власникам в будь-який момент змінити «місце проживання». Внутрішній простір модуля можна пристосувати під робочий кабінет, спальню з душем або дитячу кімнату. Пересувні будинки The Org розроблені з урахуванням енергозберігаючих технологій, які допоможуть знизити витрати на його експлуатацію.

Будинки з бетонних труб

Фото: James Law Сybertecture

Одне з рішень проблеми дефіциту житла запропонувала китайська архітектурна студія James Law Сybertecture, яка спроектувала міні-квартири з бетонних труб. Їх концепт під назвою OPod Tube Housing передбачає розміщення модульних конструкцій з декількох труб діаметром 2,5 м у вже існуючого міського середовища, наприклад, між будинками, під мостами, залізничними коліями, біля причалів і т. д. Площа однієї такої комірки — близько 10 кв. м, на яких можна розмістити спальне місце, душову кабіну і міні-кухню. Крім того, модульна конструкція дозволяє об'єднати декілька комірок в одну простір і зібрати таким чином житловий будинок потрібної площі.



Категория: Недвижимость