Архітектор Сергій Труханів — про лофтах, депо і новому проекті в Грозному


Опубликованно 17.08.2019 00:44

Архітектор Сергій Труханів — про лофтах, депо і новому проекті в Грозному

Столиця завжди була локомотивом девелоперського бізнесу і головним новатором. Але сьогодні в умовах обмеженого числа майданчиків Москва змушена шукати нові точки зростання і розвитку проектів, сконцентрувавшись на роботі з проектами редевелопмента.

У той же час ситуація в регіонах виглядає більш збалансованою і відрізняється появою нових і знакових об'єктів. Про стан справ на архітектурному ринку, балансі інтересів між бізнесом, владою і городянами ми поговорили з керівником московського бюро T+T Architects Сергієм Трухановим.

— З кожним роком в Москві з'являється усе більше об'єктів на території промислових зон. З чим пов'язаний цей тренд?

— «Порожні майданчики для забудови залишилися в основному на території Нової Москви, а в межах Старої Москви більшу частину складають промзони, технічні об'єкти, адміністративні будівлі, які вже не експлуатуються. У такого мегаполісу, як Москва, потенціал розвитку редевелопмента при даній ситуації просто колосальний навіть у світовому масштабі. Причому це і окремі проекти, і великі території. Формат майданчиків також далеко не обмежується промзонами і старими НДІ. Наприклад, зараз назріває перспектива для розвитку окремого пласта проектів, пов'язаних з радянським модернізмом. У таких будівлях розташовуються різні відомства та інститути, які функціонують там ще з 1970-х років.

Проект редевелопмента млини Шмідта в Саратові (Фото: T+T Architects)

Фото: T+T Architects

— Виходить, що перша стадія редевелопмента умовно полягала у розвитку лофтів в дореволюційних цегляних будівлях, а друга буде пов'язана з об'єктами радянського модернізму через брак нових територій?

— На початковому етапі ринок працював з більш простими і зрозумілими концепціями і майданчиками. У нас був будівельний бум, і все привабливі майданчики досить швидко розкупили. Зараз на одну хорошу локацію претендують відразу всі гравці. Редевелопмент був незрозумілий для ринку, і туди йшли одиниці. Починали, звісно, з лофтовой тематики, зручною для промислових будівель. Даний формат був успішно обкатаний зарубіжними фахівцями і добре прижився у нас.

Зараз у нас починається етап, пов'язаний з дуже самобутнім і одночасно поширеним в Росії типом будівель. На жаль, подібні об'єкти не всіма розцінюються як цікавих і перспективних активів з точки зору їх збереження. Найчастіше вони не мають статус пам'яток і без роздумів зносяться. До того ж, як і з будь-яким об'єктом збереження, при роботі з ними виникають питання, пов'язані зі специфікою конструктиву, які неодмінно будуть виникати при експлуатації будівлі. Не менш важливо і пристосування споруди під сучасні функції, завдяки яким об'єкт стане затребуваним і фінансово успішним.

Лофт Studio 8 у Москві (Фото: T+T Architects)

Фото: T+T Architects

Фото: T+T Architects

— Зараз більше роботи в столиці чи в регіонах?

— Складно сказати за весь ринок, але у нас чимало регіональних проектів і ми завжди готовими з ними попрацювати. У столиці робота сконцентрована більшою мірою в житловому сегменті, а в регіонах величезна кількість всіляких проектів — від громадських центрів до спеціалізованої забудови.

Приміром, у Москві ми активно розробляємо концепцію реновації старого залізничного депо поруч з метро «Курська». Це буде детально пророблений і камерний об'єкт, де одна частина будівлі віддана під зону міні-ресторанів, ще одна — під фотостудії і компактний коворкінг. Депо дуже добре розташоване з точки зору логістики, на другій лінії, але при цьому вздовж вулиці Казакова. Виходить, мова знову про редевелопмент.

Проект планування IT-кластеру в Єкатеринбурзі

Фото: T+T Architects

Фото: T+T Architects

А в регіонах працюємо з цілим рядом проектів: найбільшим є IT-кластер «Контур Парк» в Єкатеринбурзі. У майбутньому він повинен стати уральської Кремнієвої долиною з площею забудови близько 250 тис. кв. м. Також в Єкатеринбурзі ми займаємось супроводом реалізації житлового комплексу за нашою концепцією для компанії «Форум-груп».

Окремо хочу відзначити проект в Грозному — ми розробили концепцію багатофункціонального комплексу з житловими та готельними площами в самому центрі міста. Цікавий він в першу чергу тим, що аналогів такого об'єкта у столиці Чеченської Республіки просто немає. Будівля має всі шанси стати прикладом і драйвером для нового витка розвитку девелопменту в місті. Там будуть перебувати два житлових вежі, які внизу оперезані стилобатною частиною з ритейлом, кафе і ресторанами, досуговыми центрами для дітей і дорослих.

Архітектор Сергій Труханів: «Гірше новосправи немає нічого»

— Тобто у вас як у бюро конкретної спеціалізації немає?

— Я б так не сказав. За рахунок свого розміру ми більш мобільні, нарощуємо експертизу в різних областях. Великі бюро, як правило, беруть одну основну лінію і йдуть за нею, отримуючи все більш серйозні обсяги. Ми від такої моделі відмовилися спочатку, так як нам цікавіше зробити унікальний проект, зі своїм колоритом, який не зібраний з типових рішень, а зроблений з нуля під конкретні завдання, людей і місцевість.

Проект багатофункціонального житлового комплексу з готелем у Грозному (Фото: T+T Architects)

Фото: T+T Architects

Фото: T+T Architects

Фото: T+T Architects

— У Грозному місцевий колорит враховували?

— Не стояло завдання створити проект з обов'язковим національним колоритом. При цьому мінімалістичні рішення не характерні для даного регіону. Ми визнали можливим і необхідним зробити відсилання до пізнаваним графічним елементам, орнаментів, окремим декоративним деталям. Також нам хотілося включити в інтер'єри якісь елементи сучасного мистецтва, що вилилося в дуже цікаві каліграфічні експерименти. Так, наприклад, відомий Покрас Лампас працює з кирилицею, а ми запропонували використовувати художників, які вміють віртуозно поводитися з арабською в'яззю.

Якщо продовжувати тему, то варто згадати, що місцеві особливості враховувалися і при проектуванні готельної та громадської частин. У готелі не передбачені загальний фітнес-зал і басейн. Також тут не так багато конференц-просторів. Але детально продумана ресторанно-банкетна частина. Вона тут дуже велика і різноманітна, що пояснюється багатою культурною традицією і великою кількістю видів застіль і можливих складів їх учасників. Для проведення різних урочистостей і свят потрібні спеціальні окремі приміщення, оформлені відповідним чином. Наприклад, кімнати для наречених. Такі особливості місцевої культури не можна ігнорувати і необхідно максимально враховувати під час розробки проектів.

Проект ЖК в Єкатеринбурзі (Фото: T+T Architects)

— Наскільки регіони сьогодні в цілому готові до якісних проектів? Є достатній попит?

— Тут усе залежить від конкретного регіону і його особливостей. Скажімо так, інвестиційний потенціал для серйозних проектів є в кожному місті. Але ось кажучи про попит — він не скрізь сформований в достатній кількості. Також у ряді міст-мільйонників є якісне дороге пропозицію, яка на сьогоднішній день є вже морально застарілим, тому з точки зору статистики необхідності в нових обсягах немає, але на ділі все виявляється інакше.

Ще один фактор, який важливий для регіональних проектів сьогодні, — розвиток суспільних просторів. Те, до чого Москва прийшла зовсім недавно, там теж потроху починає втілюватися в життя. І мова не стільки про парки, сквери і бульвари, скільки про комерційні об'єкти з відкритою для мешканців територією. Будь то бізнес-центр, МФК або житловий комплекс, наявність грамотно спланованої інфраструктури — основна запорука успіху. І це завжди відмінно сприймається як з боку споживачів, так і з боку міста.

Лофт-квартал Studio#12 у Москві (Фото: T+T Architects)

Фото: T+T Architects

Довідка

Архітектурне бюро Т+Т Architects засноване в 2012 році. Компанія спеціалізується на проектуванні житлових і громадських будівель, реновації об'єктів, дизайні комерційних і житлових інтер'єрів. Серед найбільших реалізованих проектів — реконструкція готелю «Белград» (зараз готель Azimut), лофт-кварталу Studio #8, благоустрій територій РК River Park і МФК «Савеловський Сіті» в Москві, реновація об'єкта «Млин Шмідта» в Саратові.



Категория: Недвижимость