Экофрендли: 10 способів замінити побутової пластик
Опубликованно 27.08.2019 08:08
Серед популярних видів пластику немає жодного біорозкладаного. А паперові стаканчики для кави, зубні щітки, CD/DVD-диски, упаковки з-під чіпсів і чайні пакетики взагалі не призначені для переробки. Незважаючи на це, лише за останнє десятиріччя в світі з'явилося більше пластикових виробів, ніж за весь минулий вік. З роками вони розпадаються на більш дрібні частинки, які легко вбирають токсичні речовини, що отруюють воду і ґрунт і накопичуються в тканинах живих організмів.
Редакція «РБК-Нерухомості» вибрала десять альтернатив звичним побутовим речам з пластику. Розповідаємо про те, як замінити неэкологичный матеріал безпечним аналогом.
Продукти без упаковки
Більшу частину пластика ми приносимо додому у вигляді упаковки, разом з продуктами з супермаркету. Як правило, вона майже відразу відправляється у відро для сміття. Розкладатися в природі ці блискучі і шарудять обгортки будуть 300-500 років. Щоб скоротити кількість пластикових відходів, почніть купувати не упакований, а ваговий товар. Для цього заздалегідь запасіться зіп-пакетами, багаторазовими экомешочками, фруктовками або звичайними банками. Почати вести більш екологічний спосіб життя допомагають магазини «без упаковки», які є і в Росії. Будь-який товар там можна купити на вагу і розлив: від круп і оливкової олії до миючого засобу для посуду.
Бамбукова зубна щітка
Більшу частину зубних щіток виробляють з «проблемного» пластику, який не піддається переробці. Замініть їх аналогами з бамбука — такі щітки розкладаються всього за півроку. Бамбук вважається одним з самих швидкорослих рослин планети: навіть після повної вирубки бамбуковий ліс відновлюється в короткі терміни, не вимагаючи повторної посадки. Ще одна перевага зубних щіток з бамбука — сильні антибактеріальні властивості. Повністю безпечними можуть вважатися лише ті вироби, щетина яких теж складається з бамбука. Якщо вона зроблена з нейлону, перед утилізацією не забудьте відламати головку щітки і віддайте її на переробку.
Багаторазові бритви
Замість одноразових бритвених верстатів і бритвених касет з великою кількістю лез купіть металеву бритву Т-подібної форми. Вона не тільки поліпшить якість гоління і заощадить гроші, але і збереже природу. Використані леза від бритви можна зберігати в окремій коробці. Коли ємність наповниться — віднесіть їх на переробку для вторинного використання. А ось відслужили одноразові верстати з пластику в Росії поки не переробляють. Жінки замість бритви можуть вибрати будь-який інший більш екологічний спосіб видалення волосся. Якщо хочете заощадити, спробуйте освоїти техніку шугарінга, дотримуючись інструкцій з інтернету.
Дитячі іграшки
За даними Грінпіс Росії, кожен рік у світі викидають 40 млн дитячих іграшок, більшість з яких не піддається переробці. Сучасні іграшки складаються з безлічі дрібних деталей, виготовлених з різних видів пластику, які разом не переробляються. Намагайтеся купувати вироби з натуральних матеріалів: дерева, картону, повсті, бавовни, велюру, вовни. Сьогодні популярні різні дерев'яні конструктори, які мають кілька рівнів складності і підходять для дітей будь-якого віку. Не викидайте обридлі іграшки з пластмаси. Їх можна подарувати іншим дітям, продати на Avito або передати в магазини «випробуваних речей».
Багаторазові капсули для кавомашини
Популярні капсульні кавоварки роблять все за нас — досить натиснути кнопку. Однак так само як і пластикові пакети, відпрацьовані кавові картриджі в природі не розкладаються. При цьому на переробку надходить лише незначна їх частина. Рішенням можуть стати універсальні багаторазові капсули з нержавіючої сталі, які розраховані на 40-50 застосувань. Вони безпечні для здоров'я, так і для кавоварки. Якщо ви не готові відмовитися від класичних капсул, викидайте їх у спеціальні контейнери. Наприклад, компанія Nespresso-приймає відпрацьовані капсули у своїх бутиках. Крім того, їх можна передати кур'єру при доставці замовлення.
Дерев'яна хлібник
Хлібник — саме відповідне місце для зберігання хліба. Вибирайте вироби з берести або натурального дерева. Найкраще — з липи, берези, ясена. Вони не перебивають запах свіжої випічки. Дешеві пластикові аналоги не тільки завдають шкоди екології, а й псують хліб: він починає пахнути пластмасою і насичується хімією. На відміну від них, дерев'яна хлібник підтримує оптимальні умови зберігання: у ній хліб «дихає». Зверніть увагу, хлібник повинна мати тонке лакове покриття. В іншому випадку її пори будуть забиті крихтами, що призведе до утворення грибка. Щоб продовжити термін служби хлібниці, кладіть хліб в текстильний мішечок.
Подрібнювач харчових відходів
Не варто міняти звичайні сміттєві мішки на пакети з написом «біорозкладані». Вони зроблені з того ж поліетилену, але містять спеціальну добавку, яка прискорює їх розпад на микропластик. Для природи ці пакети ще небезпечніше: з-за добавок їх не можна переробити. Микропластик непомітний, він легко вбирає токсичні речовини і може накопичуватися у тканинах живих організмів. Вчені знаходять його у водопровідній воді, грунті та повітрі великих міст. Розумніше організувати роздільний збір сміття та встановити вдома компостер або діспоузер. Так ви позбавитеся від харчових відходів, а залишився сміття не буде бруднити відро, тому пакет не буде потрібно.
Скляні бокси харчові
Замініть пластикові контейнери і поліетиленову плівку для зберігання продуктів багаторазовими серветками з бджолиного воску і багаторазовими контейнерами зі скла. Харчові бокси з пластику швидко втрачають зовнішній вигляд, вбирають неприємні запахи, забарвлюються від продуктів, а з часом можуть почати виділяти шкідливі речовини. На відміну від пластика, скло екологічне і довговічне, воно не змінює смак продуктів і довше зберігає їх свіжими. Крім того, такі контейнери відмінно підходять для розігрівання страв. Якщо ви налаштовані скоротити кількість побутового пластику на кухні, зверніть увагу на контейнери з бамбука, силікону і нержавіючої сталі.
Металеві трубочки
У країнах Євросоюзу щороку використовується 36 млрд одноразових коктейльних трубочок з пластику. Вони майже не переробляються, а з-за своїх розмірів і форми представляють велику загрозу для морських тварин і птахів. Наприклад, у 2015 році біля узбережжя Коста-Ріки біологи виявили морську черепаху з трубочкою в носі. Найпростіше рішення проблеми — взагалі відмовитися від «соломинок», адже смак напою не зміниться. Для тих, хто з якихось причин не може цього зробити, є альтернатива. Багато кав'ярень і бари переходять на багаторазові пластикові, скляні і сталеві трубочки. До них, до речі, додається спеціальний йоржик для миття.
Фільтр для очищення води
Так як звичайну воду з-під крана пити небезпечно, для щоденного вживання багато людей купують воду в пластикових пляшках. Далеко не вся вона безпечна та якісна, а от шкода від пластикових ємностей величезний. До того ж на виробництво всього однієї літрової ПЕТ-пляшки, крім нафти, йде близько 3 л води. Екологи рекомендують купити хороший водоочисний фільтр і поміняти пластик на багаторазову скляну пляшку. Виходячи з дому, завжди беріть її з собою. Кавоманам корисно також завести багаторазовий склянку або тамблер. Багато кав'ярні з готовністю розливають напій в особисті гуртки, іноді за це навіть дають знижку 5-10%.
Категория: Недвижимость