Ріелтори помітили зниження попиту на вторинне житло в Москві через реформи


Опубликованно 11.09.2019 07:36

Ріелтори помітили зниження попиту на вторинне житло в Москві через реформи

Ринок вторинного житла в Москві навесні і влітку 2019 року втратив близько 30% угод. Причиною став «інформаційний шум, який виник у зв'язку з реформою [фінансування] пайового будівництва і усиливавшийся регулярними публікаціями в ЗМІ про швидке і різке зростання цін». Про це повідомляється в інформаційних матеріалах ріелторської компанії «Інком-Нерухомість».

Щомісяця в 2019 році (за винятком лютого) кількість внесених авансів (тобто угод. — Прим. ред.) на операціях з вторинними квартирами в «Інкомі» було менше, ніж в аналогічні періоди минулого року, в діапазоні від 7% до 40%.

Серед ключових чинників ослаблення купівельної активності в компанії вказують наступні:

Ще однією причиною зниження попиту на ринку вторинного житла в Москві ріелтори називають відтік покупців на первинку, який був спровокований галасом навколо переходу девелоперів на нову схему фінансування будівництва. Ця тенденція проявилася в травні-червні 2019 року. «З середини весни і до кінця літа, коли на первинному ринку нагніталася масова істерія, істотна частина клієнтів вчинила так звані емоційні покупки, і вторинні, як невтішний підсумок, недорахувалася третини угод», — розповів директор департаменту вторинного ринку «Інком-Нерухомості» Михайло Куликов.

За словами експерта, до осені 2019 року ажіотаж спав. «Можна стверджувати, що відтік [покупців] в сегмент новобудов практично вичерпаний, про що свідчить покращилася статистика внесених авансів в липні (-7% по відношенню до того ж місяця 2018-го) і серпні (-12%). Більше того, ми прогнозуємо, що ще в цьому році до нас повернеться частина «втрачених» угод, і очікуємо до кінця 2019-го припливу клієнтів з первинки в розмірі 5-7%», — сказав він.

З 1 липня 2019 року в Росії почався перехід на нову схему фінансування будівництва багатоквартирних будинків через ескроу-рахунку. Гроші пайовиків забудовник прямо більше не отримає, їх розмістять на спеціальних рахунках в акредитованих банках, а будівництво буде йти за рахунок банківського проектного фінансування.



Категория: Недвижимость