Дачну амністію продовжили: що це значить


Опубликованно 17.09.2019 00:34

Дачну амністію продовжили: що це значить

У Росії продовжили дію дачної амністії. Відповідний законопроект прийняла Держдума і Совфед схвалив. Громадяни зможуть скористатися спрощеним порядком реєстрації у власність дачних, садових будинків та господарських споруд до 1 березня 2021 року.

Розповідаємо, чому цей закон важливий для дачників і як ним скористатися.

Чому прийняли закон

Дачна амністія діяла в Росії протягом 13 років, з 1 вересня 2006 року, і продовжувалася багато разів, останній — до березня 2020 року. Вона припинила свою дію 1 березня 2019 року в результаті садово-городньої реформи в країні, коли була введена система повідомлень про початок і про закінчення будівництва. В результаті оформлення прав громадян на зведені будинки стало можливим тільки через суд. Тепер парламентарії відновили права росіян на спрощений порядок [реєстрацію будов на дачах], продовжили амністію до 2021 року і розширили дію закону.

Повернули спрощенку

Згідно із законом, оформляти право власності на дачні будинки можна, як і раніше — достатньо надати в місцеві реєстраційні органи (Росреестр) документи на земельну ділянку та технічний план об'єкта, підготовлений кадастровим інженером. Всі необхідні документи можна подати самостійно. Мито за держреєстрацію становить 350 руб.

На що поширюється амністія

Дія амністії поширюється на садові будинки, житлові будівлі, житлові будинки і господарські споруди, створені на земельних ділянках, наданих для ведення садівництва, дачного господарства. На землях для індивідуального житлового будівництва або особистого підсобного в межах населених пунктів потрібно отримати дозвіл на будівництво.

Кадастрові роботи відрегулюють

Законом також вводиться право російських суб'єктів встановлювати граничні ціни кадастрових робіт, які необхідні для підготовки техплана. Ця норма стає безстроковою і поширюється не тільки на земельні ділянки для особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, але і на землі для індивідуального гаражного і житлового будівництва і розташовані на них об'єкти нерухомості. Також тепер органи влади будуть зобов'язані самі займатися освітою земельної ділянки (під житловими будинками, побудованими до 1 березня 2005 року), його межеванием і постановкою на кадастровий облік.

Для садових товариств

Садівничі та городницькі товариства зможуть до 1 березня 2021 року безкоштовно оформити у власність земельні ділянки, що перебувають у публічній власності та надані товариству для ведення садівництва, городництва чи дачного господарства до набрання чинності Земельного кодексу (до 2001 року). Тобто землі загального користування можна буде оформити в общедолевую власність членів товариства.

Після амністії

Новий закон покликаний залучити в цивільний оборот житлову нерухомість, що збільшить збирання податків на місцях, а також позитивно позначиться на розвитку приватного житлового сектору в цілому, йдеться в пояснювальній записці до закону. Без зареєстрованих прав буде неможливо продати, подарувати, передати у спадок або застрахувати майно. У росіян досить часу, щоб зареєструвати свої будинки. Після закінчення дачної амністії будинки, побудовані без дозволу, зможуть визнати самобудом і знести за рішенням суду.



Категория: Недвижимость