7 найцікавіших будівель Петербурга, які вас здивують


Опубликованно 19.09.2019 00:34

7 найцікавіших будівель Петербурга, які вас здивують

Північну столицю називають музеєм архітектури під відкритим небом. У місті змішані 15 стилів — бароко, ампіру і класицизму до конструктивізму та радянського авангарду. Крім знаменитих будівель, є дивовижні будинку, про яких відомо не так багато. Вони залучають незвичайним зовнішнім виглядом і пов'язаними з ними історіями.

Будинок-стіна: прибутковий будинок М. Б. Кварта

Будинок отримав назву завдяки тому, що з певного ракурсу виглядає трохи товще звичайною стіни. Він побудований у формі букви Y і тому здається плоским, як декорація для кінозйомок. Якщо обійти навколо, стає зрозуміло, що товщина дому — архітектурний розіграш і всередині розташовані звичайні квартири. Спочатку вони здавалися в оренду — звідси назва «прибутковий будинок». Зараз це звичайний житловий будинок.

Творіння М. Б. Кварта не єдина архітектурна ілюзія в Петербурзі. Ще один історичний будинок-стіна — Східне крило будівлі Головного штабу (побудований в 1819-1828 рр.) на розі Двірцевій площі і набережній Мойки. Цей прийом в будівництві почали використовувати сучасні забудовники — будинок-стіну звели в новому районі на Коломяжском проспекті.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Будинок-праска: прибутковий будинок В. Р. Кудрявцевої

У Нью-Йорку, на перетині Бродвею, 5-й авеню і східної 23-ї вулиці, розташований знаменитий будинок-праска. Але це не єдине в світі будівля такої форми — схожий «праска» є в Петербурзі. Будинок примітний кількома історіями. У Північній столиці припадає вписувати будівлі між каналами і річками, тому прибутковий будинок, створений за замовленням вдови ротмістра В. Р. Кудрявцевої, був спроектований незвично. Внутрішній двір-колодязь теж за формою нагадує праску. Зовні будівля виглядає скромно — замовниця з економії відмовилася від традиційної для неокласицизму обробки, тому фасад був оформлений максимально просто. Деяким туристам і городянам вузький торець будівлі, що виходить на кут Садової вулиці і набережної Фонтанки, нагадує ніс корабля, прагне піти у відкрите море.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Будинок-кільце: будинок купців Устиновых

Коли купці Устиновы викупили напівкруглий будинок на Фонтанці, то вирішили добудувати його, щоб здавати більше квартир і за рахунок цього підвищити доходи. Жити на Фонтанці у XIX столітті не вважалося престижним, і кімнати були дешевими. Однак розширити будівлю виявилося неможливо, тому Устиновы вирішили використовувати порожній простір перед ним для нової будівлі. Архітектор Йосип Шарлемань спроектував триповерховий будинок у формі кільця. Він помістився на невеликій ділянці землі округлої форми і не загороджував світло сусідам. Особливість внутрішнього планування полягала в тому, що всі кімнати були прохідними, тому жити там було не дуже зручно. Тим не менш будинок-кільце — пам'ятник архітектури Санкт-Петербурга, оскільки це один з найстаріших житлових будинків і перша кругла будівля в історії міста.

З будинком-кільцем пов'язані справжні події та міські легенди. Першими в прибутковому будинку оселилися батьки і сестра поета А. С. Пушкіна. Сім'я сім років прожила в недорогих кімнатах, оскільки була обмежена в коштах. У центрі приміщення — круглий двір, куди ведуть дві маленькі арки, розташовані один навпроти одного. За легендою, якщо встати посередині цього дворика і, дивлячись у небо, загадати бажання, воно обов'язково збудеться.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Ротонда на Гороховій: будинок А. Ф. Евментьева

Ротонда розташована на куті з'єднання корпусів будівель по Гороховій вулиці і набережної Фонтанки. Це кругла триповерхова споруда, всередині якої перебувало шість розташованих по колу колон і сходи, повторявшая вигини стін. Сама будівля, що належала купцю Евменьтеву, було побудовано в кінці XVIII століття і виглядало типовим прикладом класицизму для Петербурга. Окрасою стала ротонда, яку створив у 1856 році російський архітектор німецького походження Георгій Винтельгатер.

Ротонда на Горохової — одне з містичних місць Петербурга, оскільки за легендою там збиралися масони. У 1970-1980-ті роки вона стала улюбленим місцем для ленінградської неформальної молоді і рок-музикантів. У той час з'явилося повір'я, що бажання, написане на стінах будівлі, неодмінно здійсниться. Зараз за ініціативою мешканців будинку вхід став платним і дозволений тільки вдень. Зібрані гроші жителі направляють на реставрацію ротонди.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Катерина (@katya_kasper_) 28 Лют 2019 в 12:10 PST

Ельфійський садок: прибутковий будинок А. Ф. Бубыря

Будинок привертає увагу незвичайним фасадом, характерним для північного модерну: його прикрашають барельєфи сонця, рослин, звичайних і казкових риб, звірів, птахів і дивних чарівних істот. Фантастичні зображення вплетені і ковані решітки огорожі.

Будівля майже повністю було віддане під прибутковий будинок — шостий поверх Андрій Бубырь купив для своєї сім'ї. У 1950 роках в кімнатах загиблого в 1919 році архітектора оселився відомий радянський естрадний співак Едуард Хіль. Зараз там знаходиться гостьовий будинок, в якому багато чого збереглося в первісному вигляді: голландські печі, двері і віконні рами з дуба, вбудовані шафи, стельова ліпнина.

У 1960-х в будівлі відкрилося кафе «Ельф», з-за якого двір будинку стали називати Ельфійськім садком. «Ельф» був філією знаменитого кафе «Сайгон», оскільки там збиралися ленінградські неформали і їхні кумири — рок-музиканти (Борис Гребенщиков, Віктор Цой, Олег Гаркуша, Майк Науменко), художники (Михайло Шемякін, Борис Смелов (Пті-Борис)), поети і письменники (Євген Рейн, Сергій Довлатов), актори (Інокентій Смоктуновський). У 1990-ті роки в Ельфійське садку знімали фільм «Брат».

https://www.instagram.com/p/BDd3iyhED65/?utm_source=ig_web_copy_link

Подивитися цю публікацію в Instagram

Будинок з вежами: будинок Розенштейна — Белогруда

Будинок проектував інженер і архітектор Розенштейн, автор плану забудови Великого проспекту Петроградської сторони. В співавтори він запросив шанувальника неоренесансу і неоготики, майбутнього ректора Академії мистецтв Андрія Белогруда. Той запропонував стилізувати будівлю під англійський середньовічний замок із стрілчастими арками і двома симетричними вежами. На фасаді однієї з них помістили годинник, що нагадують лондонський Біг-Бен, на циферблат яких замість цифр нанесли зображення знаків зодіаку. Ще одна особливість будівлі — навмисно зміщені в бік вікна третього та п'ятого поверхів. Причина в тому, що архітектори при будівництві зробили частиною будинку з вежами п'ятиповерхова будівля, розташована на вулиці Льва Толстого.

Крім квартир в одному з крил будинку розташовувався кінотеатр, потім — студія Ленінградського телебачення. Після реконструкції в 1978 році будинок зайняв театр мініатюр «Експеримент», а з 1996 року — Санкт-Петербурзький театр «Російська антреприза» імені Андрія Миронова.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Водонапірна башта канатного цеху: завод «Червоний гвоздильщик»

Чавуноливарний завод, який належав французькому купцеві Ф. А. Шопену, був заснований в середині XIX століття. У 1921 році підприємство перетворили в проволочно-цвяховий завод, перейменували в «Червоний гвоздильщик» і почали зводити нові цехи. Автором проекту водонапірної вежі став випускник Академії мистецтв Яків Чернихів. За формою вежа нагадує цвях — резервуар для води у формі циліндра стоїть на вузькому паралелепіпеді. Підтримують конструкцію дві тонкі колони. Водонапірна вежа «Червоного гвоздильщика» визнана зразком конструктивізму і радянського авангарду, зараз у ній планують відкрити галерею сучасного мистецтва. Яків Чернихів став одним з яскравих представників жанру архітектурної фантазії, його називають своїм учителем багато знамениті архітектори ХХ століття. У тому числі Заха Хадід, яка, приїхавши в Петербург у 2004 році насамперед вирушила оглядати вежу.

Подивитися цю публікацію в Instagram



Категория: Недвижимость